Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Agent Smith napisał:

 

Ooo, Betlejemka... pozory mylą..z zewnątrz słodka a w środku...

...bywa(ło) OSTRO ! :)

Kiedyś podczas pobytu zimą w Tatrach, zaliczyłem jeden poważny upadek -  idąc w Betlejemce umyć ząbki, poślizgnąłem się na śniegu nawianym do łazienki przez niedomknięte okno :rofl:

Edytowane przez Marcin_G
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywało gorzej: któregoś roku z tego stoku (zaczyna się jak bajka, nie?) po prawej stronie zeszła lawina, która wyrwawszy okna przysypała jednego czy dwóch instruktorów (alpinizmu!), przebywających akurat w kuchni.

Też myślałem początkowo, że ta historia powstała w oparach... err, "środka dezynfekującego na wyposażeniu służbowej apteczki", ale potem okazało się, że to prawda.

Najstarsi górale nie pamiętają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pamiątka z safari w Kenii. Szerokość geograficzna 3.35 S, więc "pod" równikiem. W centrum niewidoczny z PL gwiazdozbiór Skorpiona.

21x20s, Canon 700D, 10mm, f/7.1, ISO 3200.

Wiało strasznie i ciężko było o nieoświetlone miejsce w hotelu, ale w środku sawanny nie pozwalali się oddalać (podobno głodne lamparty w okolicy były). Postanowiłem zrobić jak najszerszy kadr, bez cropa, żeby nie usuwać nic z kadru.

Scorpio_20210706_r.thumb.jpg.877e23c996c1e389ec32b0d12e35f4dc.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment Drogi Mlecznej widocznej z Kenii.
W centrum Gromada Ptolomeusza, nad nią Gromada Motyla, po lewej Mgławica Laguna [M8], po prawej widać gwiazdy z ogona Skorpiona.
Canon 700D, Canon 50mm 1.8 STM, ISO 1600, f/4, 42x5s. Sequator + Gimp. Resize 23%
ScorpioTail_20210704_seq_v2_r2.thumb.jpg.88470ca465a89ea9e9b8878d9be7b0c5.jpg
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja pierwsza próba w astrofoto krajobrazowym. Na zdjęciu fragment łąk z miejscowości Załawcze gm. Turobin, woj. lubelskie. 

Canon EOS RP, Sigma Art 14mm f/1.8 przysłonięta na f/2.8. Niebo: 12 x 15s, ziemia: 10 x 150s. Żadnych darków, flatów i biasów. Zdjęcie zrobione w nocy 02-03.08.2021r.

Obróbka: Sequator, Photoshop.

Zalawcze_Droga_Mleczna.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.