Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce super. Szkoda że (chyba) nie przymykałeś przysłony, bo gwiazdy w rogach mocno rozciągnięte. Może lepiej trochę przyciąć by nie pokazywać samych krawędzi?

 

Światła bliżej to pewnie Lutowiska (chyba robiłeś z punktu widokowego), a te dalej i intensywniejsze, to co to?

Nie byłem w Bieszczadach już chyba z 5 lat :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomaszB napisał:

Szkoda że (chyba) nie przymykałeś przysłony

Przymknąłem tylko za mało. Szczególnie do panoram żeby to dobrze wyglądało trzeba by przymknąć do f/4. 

 

14 godzin temu, TomaszB napisał:

Światła bliżej to pewnie Lutowiska (chyba robiłeś z punktu widokowego), a te dalej i intensywniejsze, to co to?

Nie byłem w Bieszczadach już chyba z 5 lat :-(.

Tak te zdjecia gdzie światła są blisko to punkt widokowy w Lutowiskach a to światło w oddali to sam się zastanawiałem. Z początku myślałem, że któraś miejscowość po drodze ale kierunek się nie zgadzał. Jednak najbardziej prawdopodobne, że to ta "osławiona" latarnia w Siankach na Ukrainie. Niby 29km w linii prostej a wygląda jak wschód Słońca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja wrzucę coś ze statywu z mojego archiwum. Widok na tatry z Jeziora Czorsztyńskiego - 2020 rok okolice października.

 

Sony A7III , Sony 85 mm

f1.8, ekspozycja: 4s, 1600 ISO, bez star trackera.
Oryginalne zdjęcie po zszyciu miało 183MP i jest mozaiką 12 kadrów ustawianych na oko - z dużym zapasem w zakładkach. Tutaj minimalnie wykadrowałem i pomniejszyłem rozmiar wyeksportowanego pliku z szacunku do przestrzeni serwera :D

Pierwsza noc gdzie mogłem trochę się pobawić obiektywami i czasem naświetlania w nowym aparacie przy fajnym widoczku.

 

Niestety po obróbce i wyciągnięciu kolorów trochę widać miejsca gdzie image composite editor pozszywał mi fotki. Z drugiej strony wolę chyba tak, niż pogubić kolory i żeby nie było widać drogi mlecznej.

 

 

16 godzin temu, nekodo88 napisał:

Zdjęcia nałożone na siebie i obrobione aby uzyskać i widoczną tarczę i w miarę jasne otoczenie. Co sądzicie o tak przerabianych zdjęciach? Pozdrawiam

Dopóki ogniskowa się zgadza na obu zdjęciach i jest to przyjemne dla oka to myślę że spokojnie można się bawić i eksperymentować co ci się bardziej podoba i daje najlepszy efekt. Podobny zabieg ludzie robią łącząc zdjęcia krajobrazu ze statywu+gwiazd ze star trackera i jest to jak najbardziej zdjęcie zgodne ze stanem rzeczywistym.

Słaby efekt się pojawia jak ludzie wklejają zdjęcie księżyca z losowej ogniskowej z innego zdjęcia w miejsce gdzie go nie ma i wszystko wtedy wygląda nienaturalnie :P

 

Tatry-3.jpg

Edytowane przez Edward
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nekodo88 napisał:

Zdjęcia nałożone na siebie i obrobione aby uzyskać i widoczną tarczę i w miarę jasne otoczenie. Co sądzicie o tak przerabianych zdjęciach?

Moim zdaniem - wyszło bardzo ładnie, obróbka łagodna i naturalna. Podoba mi się.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edward dzięki za odpowiedź ;). Też mi się tak właśnie wydaje, że dopóki kadr jest zachowany i nie dokleja się rzeczy, których w danym kadrze nie było to jest to spoko forma. Nie przekłamuje to wtedy rzeczywistości, tylko pokazuje więcej szczegółów (jak w przypadku stackowania). Spoko droga mleczna. Też będę polował, ale muszę wyjechać poza miasto :P.

@Tomek_Wlkp dzięki ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Stachu napisał:
"Dwie galaktyki"
 
Mały efekt wypadu na działkę podczas jednej z ostatnich pogodnych nocy w zeszłym tygodniu. Galaktyka w Andromedzie odbita w lustrze i zachodzące centrum Drogi Mlecznej w tle. Zdjęcie jest pojedynczą ekspozycją, a odbicie w lustrze jest prawdziwe.

 

Nawet M33 widać w lustrze :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

miałem dzisiaj trochę czasu, żeby usiąść do materiału z weekendowego wypadu w Bieszczady.

Niedaleko Polańczyka wyhaczyłem miejscówkę widokową... Dojechać autem było trochę ciężko - droga wysypana sporymi kamieniami... :D

Materiał do stackowania w sequatorze wybrałem ze zdjęć robionych do timelapsa.

 

50x20s ISO3200 20mm f/1.8@3.2

Sequator, Lightroom.

 

Pozdrawiam

Kamil

 

 

Timelapse z miejscówki Astro z Patrykiem - sequator 2.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Asteroida (7482) 1994 PC1

18klateks.gif.a2dbd816bbafd2249f10839bf51105b8.gif

Film poklatkowy 18 klatek, każda klatka to stack 10 zdjęć. Zdjęcie 2s, ISO 3200, Pentak K5 + M200/4 

Poznań, 20.01.2022, godz. 18:30

Wielkość gwiazdowa asteroidy to około 12 magnitudo.

Tego wieczoru niebo ładnie się oczyściło po śnieżnej nawałnicy, choć trochę chmurek przeszkadzało. W połowie sesji przestawiłem minimalnie statyw, żeby nadążyć za ruchem gwiazd. Niestety widoczna jest krótka przerwa w filmie poklatkowym. Ale i tak jestem bardzo zadowolony z uchwycenia tej asteroidy :) 

 

PS. obróbka w RawTherapee, stack w DeepSkyStacker, gif w GIMPie

Edytowane przez Tomek_Wlkp
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna panorama, tym razem wykonana zaledwie 15km na południe od Lublina.
Było to jakoś około kwietnia zeszłego roku w drugiej połowie nocy.
W sumie 6 klatek po 30s każda.
 
Nikon D750 20mm f/4 ISO3200

_DSC5766_Pano_ABE_ABE-2.jpg

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.