Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro Śniardwy (Niedźwiedzi Róg) lipiec 2021, pod masztem systemu ostrzegania.

 

Leciwy Canon EOS 600D + Samyang 8 mm (rybie oko) F7. ISO 1600/40s.

 

Zaszumione i niczym nie obrobione :)

 

IMG_0314-kopia.jpg

Edytowane przez arek_ilawa_olsztyn
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

DSC05585.JPG.8937a9dde906eb7d3070abbc68b5f846.JPGWczorajszy Księżyc , żadne cuda , po jednej klatce i bez obróbki. W dodatku z otwartego okna z widokiem na  SW - W - NW . Sony Nex 5 R  + refraktor 102/f7

 

Nie mam szczęścia do fajnej wczesno-rannej pogody , bym sobie pstryknął paradę planet

 

 

DSC05554.thumb.JPG.8fa4cb20e4f8ff1a00fbbdd57a448db7.JPGDSC05559.thumb.JPG.0ce680c645b09c81c22df7c17544f9ba.JPGDSC05576.JPG.c8b292fc39369394d332f08ff9615ada.JPGDSC05581.JPG.5be6af30371fbb716cef7407db398a9d.JPG

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Omega Centauri z Teneryfy zaoczona! Obiekt pięknie się prezentował z w refraktorze 90/500, świetnie widoczny też gołym okiem. Przy dłuższym oglądaniu można się od dużej biedy zorientować, że to nie gwiazda (vide osławiona pomyłka w nazewnictwie ;) ). Rzeczywiście olbrzymia w porównaniu z M4 i M13

 Na zdjęciach szerokokątnych, zrobionych na pamiątkę podczas 2-giej nocy, widać to wyraźnie. Oly OM-D EM10 II + 17/1.8 @ F/2.0. Wszystko ustawiłem jak trzeba, tylko ISO 200 zostało :Boink: t 15 s, jedna klatka. Cały kadr resize 50% oraz crop z oryginału poniżej.

  Pole biwakowe Las Lajas, 20/21.05.2022. Tej nocy napatoczyła się też ekipa z Niemiec, która fociła Star Adventurer-ami.

Pozdrawiam

-J.

 

centaur.jpg

centaur_omega.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mój chyba drugi w życiu astroportet i tym razem jestem bardzo zadowolony, więc czuję potrzebę podzielenia się tym zdjęciem. :D

 

Miejscówka okazała się bardziej zaświetlona, niż się tego spodziewałem. Zebrałem parę minut materiału z niebem w focusie, ale droga mleczna była ledwo widoczna, więc postanowiłem wykorzystać pojedyncze zdjęcie z gwiazdami out of focus, tak aby jednak coś się działo na tym niebie. Przyznam, że to zdjęcie byłoby awykonalne moimi poprzednimi body APS-C. D610 kupiłem na jesień zesżłego roku, a wciąż nie wychodzę z podziwu jak czysty obrazek daje na ISO 3200 (w porównaniu do Canona 600D i Nikona D7100). To w połączeniu ze światłosiła f/1.4 pozwala znacznie skrócić czas ekspozycji, a więc też ruch osoby fotografowanej.

 

Strasznie zakotwiczyłem się w DSach ostatnimi czasy, aż zapomniałem jaką radość może sprawiać focenie nieba szerokim kątem. Bardzo odświeżające doświadczenie.

 

Eq: Nikon D610 + Samyang 24mm f/1.4 + SWSA 2i na Bentro Tortoise 34C

 

2 panele:
- dół: 15s ; f/1.4 ; ISO 3200

- góra: 30s ; f/2 ; ISO 400 ; prowadzone

 

Uuups... Miało być w temacie fotografia z niebem w tle. Proszę o przeniesienie jeśli jest taka opcja.

 

kfiatky.jpg

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.