Skocz do zawartości

Barlow a Barlow


roberciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

no i w końcu nie wiem nic (jak zawsze), a czas prezent urodzinowy sobie sprawić

 

sprzęt: Synta 10"/1200 Dobson, 13 mm Nagler, 8 mm LVW

 

BYLE JAKI barlow już mam i nie jestem zadowolony :/ (moja wina kupiłem nie sprawdziłem pierwej)

potrzebuję wciąż coś x200 -x300 do Księżyca i Jowisza jak się nadarzy Wyjątkowy Seeing

 

czy wziąć:

1) Vixen Deluxe Barlow 2x

2) Celestron Ultima Barlow 2x APO

3) LVW 5mm

4) jakiś inny Barlow, jaki? może być drogi byle był DOBRY

 

co macie w Syntach? czy może darować sobie barlowy i kupować okulary najlepsze?

help! hilfe! ayuda!

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskim forum czytałem opinię, że barlowy ultima dają nieco więcej niż 2x; 2,2 - 2,3. Ale to musiałoby być jakoś potwierdzone przez innych użytkowników...

 

To ciekawe. Właśnie jestem na etapie pisania recenzji Ultimki, więc zwrócę na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam ultimkę w syncie 12 i mam baaardzo pozytywne wrażenia -nic złego nie zauważyłem(zwracałem szczególną uwagę na aberracje) co do powiększenia to... to nie wiem jak zmierzyć dokładnie :szczerbaty: ale na pewno nie mniej jak 2x i na pewno wart posiadania w zestawie.Plotka głosi że ładnie hula z serią LVW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie plotka, bardzo często oglądam ostatnio Jowisza właśnie za pomocą Ultimy i LVW13, w syncie 8. Widoki niezapomniane.

 

witam,

dzięki za wasze opinie - jak zawsze pomocne

!! no to se na urodziny Ultimkę kupię w takim razie!! a co!

 

ciekawy ciąg krotności mi się szykuje:

 

SPL25 x48

Nglr13 x92

SPL10 x120

LVW8 x150

Nglr13+ULT x185

SPL10+ULT x240

LVW8+ULT x300

 

z czego będę używał te grube

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskim forum czytałem opinię, że barlowy ultima dają nieco więcej niż 2x; 2,2 - 2,3. Ale to musiałoby być jakoś potwierdzone przez innych użytkowników...

 

Sprawdziłem pole W ED80 z XW7mm i XW14mm+Ultima i wyszła mi krotność barlowa 2,15x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pole W ED80 z XW7mm i XW14mm+Ultima i wyszła mi krotność barlowa 2,15x.

 

 

Jak to?? To znaczy, że ja w kwietniu oglądałem Saturna w powiększeniu 368x?????? Pamiętam, że tak dobre warunki miałem tylko raz (Synta8, Uwan7 i Barlow Ultima 2x). Mogłem swobodnie wyostrzyć obraz a ukazany Saturn spowodował u mnie to, że zacząłem mówić coś sam do siebie:szczerbaty:. Incydent już się nie powtórzył.

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.