Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Dzisiejszy poranek w Busku-Zdroju. Widok taki jakiego się spodziewałem. Prognozy były bardzo sprzyjające. Nikon D500 + Sigma 150-600mm

 

Pasmo Radziejowej

1000_Radziejowa.thumb.jpg.6fd3949143bc8f0cd7636edef9d7a763.jpg

Babia Góra (z lewej strony widać malowanie masztu RTCN Chorągwica)

1000_Babia.thumb.jpg.30ca1ac84dfdf89959592eb26a82ba6d.jpg

Tatry (poniżej Gorce i Beskid Wyspowy - widać nawet sylwetki wież na Lubaniu i Gorcu)

1000_Tatry.thumb.jpg.3331aa2306fc14b7ce1c41ca36734c3a.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podrzucam obserwację sprzed dwóch tygodni, wykonaną z Kwiatkowej Góry na granicy Buska-Zdroju i Wełecza. Niestety byłem na miejscu dość późno (nie jechałem wtedy na DO) i kontrast już był kiepski, a Tatry zaczęły zachodzić obłokami.

 

http://www.refraktor.pl/2019/03/adne-kwiatki.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Tatry z Pińczowa w samo południe. Zupełnie jak westernie ;)

 

http://www.refraktor.pl/2019/10/polami-polami-po-miedzach-po-miedzach.html

 

Dla porównania obserwacja wykonana kilka lat temu z o wiele większą refrakcją.

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/tatry-wysokie-z-pinczowa/comment-page-1/#comment-397306

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tatry z Połańca. Choć jak popatrzeć na granice administracyjne, to punkt z którego fotografowałem przypisany jest do niewielkiej wioski Winnica a nie do Połańca. Przy czym to właśnie Winna Góra jest bliska mieszkańcom tego miasta jako pierwotne miejsce lokacji miejscowości.

 

http://www.refraktor.pl/2020/05/nawdwislanski-zmierzch.html  

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje pierwsze dalekie widoki ze Świętokrzyskiego. Najpierw Beskidy od Wierchu nad Kamieniem po Lubomir z miejscowości Krzyż (trasa 776 Kazimierza-Wiślica). Wierch nad Kamieniem jest tu najodleglejszym "jednoznacznym". Kadr obejmowałby Tatry, ale te wyszły dopiero przed zachodem Słońca.

801021959_IMG_2774_stitch-Kopia.thumb.jpg.794b417db726cfc5ad3b5c8c65d28dc8.jpg

Teraz niepozorny "ładny widoczek" na północ, też z 776, ale rejon miejscowości Będziaki. Szukałem Łysogór, ale oczami ich nie widziałem.

823625598_IMG_2771-Kopia.thumb.JPG.82e0f832e8582ce4dfd57485ea9e39cc.JPG

A jednak jak dać pełne powiększenie prawej strony powyższego zdjęcia to niespodzianka-są Łysogóry (67 km) a bliżej Busko-Zdrój. Pierwszy raz jadąc rowerem z Krakowa dojechałem do widoku Łysogór.

1341146726_ysogry.jpg.f17c9bbfb58c752e4494dcc914ddd1ae.jpg

I ostatnia panorama, też 776, ale między miejscowościami Kamieńczyce i Ostrów. Na lewym skraju Tokarnia i Kocie Żebro w Górach Grybowskich, ledwo widać też Jaworzynę Krynicką.

424457516_IMG_2779_stitch-Kopia.thumb.jpg.a5d5d97ef64bcc24231d2231580769e0.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dwa zdjęcia Tatr

 

Pierwsze z widokiem na Kielce i Tatry. Robione ok. 1200-1400m npm nad węzłem na S7 w Wiśniówce.

https://www.instagram.com/p/CJ_4GzQJh3N/

 

tego miejsca mam jeszcze zdjęcie obejmujące Kielce, Tatry i Babią Górę.

 

Drugie robione z podobnej wysokości w okolicach Zawichostu

https://www.instagram.com/p/CJmfruypUbL/

 

Fotki były robione na dopingu (tj. z paralotni a nie z ziemi ; )

 

Pozdrawiam

GT

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Po długiej nieobecności na Forum wrzucam zdjęcie Tatr ze Świętokrzyskiego. Po raz pierwszy udało mi się trafić na idealną widoczność która pozwoliła wykonać zdjęcie z najwyższego wzniesienia w okolicy Buska-Zdroju - bezimiennego wzniesienia o wys. 323mnpm we wsi Błoniec.

20210509A_DSC0161-Pano_1080.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Województwo Świętokrzyskie
4 godziny temu, twmichal napisał:

Po długiej nieobecności na Forum wrzucam zdjęcie Tatr ze Świętokrzyskiego. Po raz pierwszy udało mi się trafić na idealną widoczność która pozwoliła wykonać zdjęcie z najwyższego wzniesienia w okolicy Buska-Zdroju - bezimiennego wzniesienia o wys. 323mnpm we wsi Błoniec.

20210509A_DSC0161-Pano_1080.JPG

Czy to zdjęcie jest zrobione dzisiaj? Jeżeli tak, to zaraz startuję na bezimienne wzniesienie k. Cz-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Mandulzz napisał:

Radiowo-telewizyjne centrum nadawcze na Łysej Górze. Propaganda stamtąd leci ;)

No tak przecież to Łysa Góra :) W tym roku zrobiłem kilka wycieczek w okolicy. Przechodząc obok wieży miałem wrażenie, że idę obok jakiegoś militarnego kompleksu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, TUR said:

No tak przecież to Łysa Góra :) W tym roku zrobiłem kilka wycieczek w okolicy. Przechodząc obok wieży miałem wrażenie, że idę obok jakiegoś militarnego kompleksu :)

 

Używam szczytu tej wierzy, żeby ustawiać szukacze gdy wystawiam teleskop na łąkę albo balkon. Bardzo użyteczna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 22.11.2020 o 17:11, damian191 napisał:

Tatry z Krajna, czy po prostu taki układ chmur?  50.8905 20.87226

Byłem Damianie na tej miejscówce. Zdjęcia piękne, ale to jedynie chmury.  Krótko po odwiedzeniu tej miejscówki pojechałem do Krakowa i tam z kopca Kościuszki zrozumiałem, że dostrzeżenie Tatr z Krajna jest możliwe, ale niezmiernie trudne.  Będąc w Kraku pogoda w nim jak i na południu Polski była bezchmurna a mimo to dostrzegłem tylko majaczące zarysy niektórych szczytów Tatr - oczywiście wyłącznie przez lornetkę.  Przejrzystość powietrza jest kluczowa. Miejscowi mówili, że w górach powinno być wietrznie, że powinien halny wiać by rozgonić wilgotne, zanieczyszczone, stojące masy powietrza.  Żeby z Krajna dostrzec Tatry to trzeba naprawdę wyśmienitej przejrzystości powietrza..... Jest to możliwe.   

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.