Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ten obiekt to na pewno BTS - kilka postów wyżej o nim napisano :D

Najwyższa wyraźna góra w pierwszym planie to wzniesienie ok. 315 m npm koło miejscowości Świdno, u podnóżna którego znajduje się Wola Świdzińska. Tego jestem pewien od momentu, kiedy na fotce na szczycie zauważyłem BTSa, którego widać też na GE

Zrobiłem też dokładny opis co widać i co można obserwować ze Świętokrzyskiego:

Świętokrzyskie.pdf

Świętokrzyskie.pdf

Edytowane przez twmichal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zagadkowy obiekt:

dsc0077i.th.jpg

Współrzędne robienia zdjęć (oprócz Przechyby)

Witaj!

Może to nadajnik radiowy w Lichwinie ?

Często tam robiliśmy obserwacje astro - warto zaglądnąć w wątek tarnowski ;)

Andrzej ax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się wydaje że to Liwocz, albo jakiś BTS lub dawny maszt Centertela gdzieś w okolicach Dębicy, na Pogórzu Strzyżowskim - bo kierunek na Lichwin się nie zgadza. Lichwin wypada mniej więcej w tym miejscu, gdzie widać te dwa oświetlone obiekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też wydaje mi się, że to Góra Chełmo, "dach województwa łódzkiego" k.Radomska, oddalona o 58 km (nie 48) od Chęcin.

Co do tego wysokiego obiektu może to być jakiś maszt sieci komórkowej.

Do Radomska trochę za daleko.

Trochę już po czasie :), ale Tomku dachem woj. łódzkiego (jeśli oczywiście masz na myśli najwyższe wzniesienie) jest Fajna Ryba-ona i Kozłowa leżą w łódzkim

to tak na marginesie

pozdrawiam :)

tu jeszcze mam górke w Woli Świdzińskiej widzianą z Buczyny k/Dobromierza. Ten wysoki obiekt to pewnie jakis maszt telefonii kom widoczny na moim zdjęciu centralnie za szczytem górki

P5070034.JPG

Edytowane przez rafal44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspaniale opisana panorama Kielc i okolicznych szczytów, źródło - Wikipedia.

Nie mogę się doczekać lepszej widoczności, tym razem marzy mi się zamek w Chęcinach z Buska. Choć nie jest to jakoś wybitnie daleko, to jednak taka obserwacja byłaby bardzo ciekawa.

http://www.heywhatsthat.com/?view=UNQ93H12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Darek

Do sprawdzenia (wiadomość niepotwierdzona): to mozliwość zaobserwowania wieży na Jasnej Górze z wieży na Karczówce. Ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koeljna miejscówka w Świętokrzyskim, która daje ogromne możliwości dalekich obserwacji.

To chyba najwyższe wzniesienie w województwie poza Górami Świętokrzyskimi, max. wynosi 350mnpm.

Mowa o Grodzisku w Stradowie

Miałem okazję być na nim dzisiaj i zrobiło na mnie niemałe wrażenie. Widoczność niestety była mierna a potem musiałem uciekać przed burzą.

Zdjęcie: (panoramka ok. 300')

grodzisko_małe.jpg

Symulacja w Hey pokazuje że góry widać od Skrzycznego po Beskid Niski włącznie.

Widać także Jurę K-Cz, Wzgórza Przedborskie, Zamek w Chęcinach i Góry Świętokrzyskie oraz Kraków (może nawet Kopiec Piłsudskiego, ale Hey tego nie pokazuje, bo to sztuczne wzniesienie)

Wrażenie robi też liczba stacji radiowych, która tam odbiera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak zapowiadałem wcześniej - zapodaje dzisiejsze zdjęcia ze Świętokrzyskiego, gdzie widocznosć była dzisiaj rewelacyjna - a dzień skończył się Tatrami.

Wybrałem się jednak w okolice Buska, żeby zobaczyć tego, czego nie widać z miasta.

Okolice wioski Smogorzów: (współrzędne: 50.460271°N, 50.460271°E)

Elektrownia Połaniec (ok. 36km)

DSC_0045.jpg

(po lewej stronie kadru albo daleki słup, albo Elektrownia w Stalowej Woli - kierunek pasuje)

Podlasek k. Stopnicy (droga nr 73) (współrzędne: 50.441520 N, 20.903647° E)

Święty Krzyż (48km)

DSC_0052.jpg

Zagaje Kikowskie, wzgórze na W od wioski >300mnpm, (współrzędne: 50.418386° N, 20.863588° E)

Panorama Beskidów. Widać też Babią, ale jedynie fragment stoku bo jest schowana w chmurach.

zagaje_kikowskie.jpg

Oryginalna panorama: (51841x1829)

http://www.wrzuc.to/57xPmFg.wt

później wrzucę link do RAWów.

Edytowane przez twmichal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne świetne miejsce do obserwacji w Swiętokrzyskim.

Prastare grodzisko w Stradowie (powiat Kazimierza Wielka, Gmina Czarnocin)

-Widok na Beskid Żywiecki (Pasmo Policy, Babia, Pilsko i Romanka), widoczne też kominy w Krakowie.

stradów1.jpg

Opis:

stradów1_opis.jpg

Beskid Sądecki i Beskid Niski. Na panoramie powinny być widoczne takie szczyty jak Lackowa i Magura Małastowska. Azymut - od ok 125' do 175' (tu poprosiłbym o symulację):

>KLIK<

Lackowa?

lackowa.jpg

Niestety tego dnia widoczność nie była aż tak dobra i góry widać bez szczegółów. Jest to jednak znakomity punkt widokowy, mam nadzieję że uda mi się zrobić stamtąd Tatry.

Ogólnie to zrobiłem prawie 300zdjęć. RAWy ważą 2,25GB (jakby ktoś potrzebował :D) Azymut - od 120' do 230'

Współrzędne:

50.377131° N, 20.480691° E

wys. ok 320mnpm

EDIT - Góra, która podpisałem jako Lackowa to Chełm Grybowski (780mnpm)

Edytowane przez twmichal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przegląd pasm Gór Świętokrzyskich widzianych z Buska-Zdroju (z zachodu na wschód)

-Pasmo Chęcińskie i Zelejowskie

pasmo-chęcińskie-i-zelejowskie_600.jpg

-Pasmo bolechowickie i zgórskie

pasmo-bolechowickie-i-zgórskie_600.jpg

-Pasmo Posłowickie (część W)

pasmo_posłowickie---W_600.jpg

-Pasmo Posłowickie (część E)

pasmo-posłowickie---E_600.jpg

-Pasmo Dymińskie (z tyłu komin EC Kielce)

telegraf_600.jpg

-Pasmo Masłowskie

pasmo_małowskie_600.jpg

-Pasmo Klonowskie

pasmo-klonowskie_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś, pewnie większość z Was żyje zlotem na G. św. Doroty:)

Ja tak "lajtowo" przejeżdżałem przez Biskupice, ale nic ciekawego na południe nie było widać, więc wskoczyłem na Mały Giewont (Biakło) k/Olsztyna. Górki Przedborskie dość wyraźnie no i na prawo od nich widać było dość słabo dwa wzniesienia. Według Heya na czerwono widać w tamtym kierunku tylko górę w Woli Świdzińskiej i chyba G. Siniewską (86 km). Zastanawia mnie też to, że Chełmo i hałdę Kamieńsk widzialem jak na dłoni, a w Heyu ich nie widać?

http://www.heywhatsthat.com/?view=MFKLM7N9

P8080215.JPG

P8080220.JPG

Edytowane przez rafal44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Dwie ciekawe fotki od Kolegi Gargula, wykonane z Liwocza na G. Świętokrzyskie. Na zdjęciu widoczne całe pasmo Łysogór, a ponoć w lornetce dało się zobaczyć nawet maszt na Św. Krzyżu (122 km). Nie publikuję tego, bo jakość b. słaba, ale wartość poznawcza ogromna.

swietokrzyskie_z_liwocza.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Tym razem chciałbym zaprezentować niezbyt daleką obserwację bo tylko około 35-kilometrową: widok zamku w Chęcinach (po lewej stronie między pagórkami) z Kakonina pod Łysicą (N50 52 12 E20 56 06) oraz Górę Telegraf po prawej.

Pozdrawiam

Grzesiek

post-18664-079659800 1282479837_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś, pewnie większość z Was żyje zlotem na G. św. Doroty:)

Ja tak "lajtowo" przejeżdżałem przez Biskupice, ale nic ciekawego na południe nie było widać, więc wskoczyłem na Mały Giewont (Biakło) k/Olsztyna. Górki Przedborskie dość wyraźnie no i na prawo od nich widać było dość słabo dwa wzniesienia. Według Heya na czerwono widać w tamtym kierunku tylko górę w Woli Świdzińskiej i chyba G. Siniewską (86 km). Zastanawia mnie też to, że Chełmo i hałdę Kamieńsk widzialem jak na dłoni, a w Heyu ich nie widać?

http://www.heywhatst.../?view=MFKLM7N9

Rafał, a mógłbyś załączyć te zdjęcia w bardziej horyzontalnej orientacji? Nieciekawie się identyfikuje takie krzywajdy :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał, a mógłbyś załączyć te zdjęcia w bardziej horyzontalnej orientacji? Nieciekawie się identyfikuje takie krzywajdy :szczerbaty:

mam jakieś w "prostszej" :) wersji ale mniej na nich widać, tzn są jaśniejsze. w Heyu (który załączyłem wyżej), widać właśnie te dwie górki.

P8080202.JPG

P8080203.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koeljna miejscówka w Świętokrzyskim, która daje ogromne możliwości dalekich obserwacji.

To chyba najwyższe wzniesienie w województwie poza Górami Świętokrzyskimi, max. wynosi 350mnpm.

Mowa o Grodzisku w Stradowie

Pisałem o tym grodzisku w październiku 2009. Tu jest link do postu Grodzisko Stradów

Tam znajdziesz zdjęcie zrobione przeze mnie przy dosyć dobrej pogodzie, ale słabym kompaktem i do tego pod słońce. Z tego grodziska wg symulacji (znajdziesz ją w następnym poście) widać Tatry.

Edytowane przez Lampka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do znawców z kieleckiego. Wczoraj zrobiłem poniższą fotkę ze Św. Krzyża (galerii)w kierunku na zalew na Świślinie. Na horyzoncie widać jakąś budowlę. Co to jest i jak daleko się znajduje?

IMG_6662x.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem ze Świętokrzyskiego ale nie mam pojęcia gdzie jest zalew w Świślinie :)

Mógłbyś podać mniej-więcej w jakim kierunku robiłeś zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu chodzi o zaporę na rzece Świślinie koło Kolnej Górki. Oto szerszy kontekst na którym widać Chełmową Górę z wycinkiem pierwszej fotki (zrobionej przez MTO-500)

Ps. Wiem że w tym kierunku mogą być Zakłady Azotowe w Puławach.

IMG_6646x.jpg

Edytowane przez lemarc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam drugą fotkę gdzie ten obiekt jest oświetlony.

IMG_6699x.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi