Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie


Rekomendowane odpowiedzi

Jest ostry, ale to wymaga ogromnej precyzji. Raz że odległość od tylnej soczewki po zastosowaniu przejściówki wzrasta (obiektyw ma mocowanie m42), a drugie - pokrętło można sporo przekręcić poza nieskończoność.

Jak widać na tych zdjęciach Gór Świętokrzyskich i ostatniej panoramie Tarnowa i okolic z Buska - można osiągnąć przyzwoitą ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest Tarnów z Buska-Zdroju w trochę większym kadrze.

Czy ktoś wie może jakie zakłady (oprócz Azotów - to te dwa blisko siebie) mają jeszcze w Tarnowie wysokie kominy?

Trochę na prawo od Azotów, pod tym zamglonym pasmem górskim widać jakiś spory kościół, z dwiema wieżami - też nie mam pojęcia co to takiego.

tarnow1_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest Tarnów z Buska-Zdroju w trochę większym kadrze.

Czy ktoś wie może jakie zakłady (oprócz Azotów - to te dwa blisko siebie) mają jeszcze w Tarnowie wysokie kominy?

Trochę na prawo od Azotów, pod tym zamglonym pasmem górskim widać jakiś spory kościół, z dwiema wieżami - też nie mam pojęcia co to takiego.

tarnow1_500.jpg

 

Nie wiem czy się nie myle. Trochę wyciągnąłem tło. I chyba mogę pogratulować wierchów?? -> jednego napewno. :astronom:

tarnow-HDR.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie są Tatry - bo to nie ten kierunek - to azymut ok. 140-150' a w tym kierunku Tatr z Buska nie uświadczysz.

W tej chwili zajmuje się następnymi panoramami, gdzie gór będzie więcej i będą wyższe. Na Tatry tego dnia nie było szans. Babiej i Pilska też nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie są Tatry - bo to nie ten kierunek - to azymut ok. 140-150' a w tym kierunku Tatr z Buska nie uświadczysz.

W tej chwili zajmuje się następnymi panoramami, gdzie gór będzie więcej i będą wyższe. Na Tatry tego dnia nie było szans. Babiej i Pilska też nie było widać.

 

To co to za szpic? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Z ciekawości poszukam tych zakładów azotowych na swoich zdjęciach, bo robiłem też zdjęcia na 500mm w tamtym kierunku.

 

Gigapanoramy Gór Świętokrzyskich z najwyższego wzniesienia w Busku-Zdroju

 

001gbw.jpg

002fju.jpg

 

Początkowo miała to być jedna panorama, plus jeszcze trochę szczegłów u dołu. Ale zaczęło tak lać, że dałem sobie spokój.

Pierwsza panorama - od okolic Małogoszczy do Łysicy.

Druga - od Łysicy do okolic Opatowa

 

:Salut: Mysle ze to komin EC Kielce wystajacy ponad zboczem Gory Telegraf.....(wycinek z pierwszej panoramy)..

na drugim wycinku Zamek Checiny

EC Kielce i G.Telegraf.JPG

Checiny.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie myle. Trochę wyciągnąłem tło. I chyba mogę pogratulować wierchów?? -> jednego napewno. :astronom:

Tarnów z Buska i Ty wierchy widzisz? :huh:

 

 

Przydala by sie symulacja z Kaszmira,mam tu swoje typy,ale nie mam map by tutaj cos sprawdzic bo siedze teraz w robocie:)

Współrzędne poproszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnów z Buska i Ty wierchy widzisz? :huh:

 

Ja się w temacie woj. Świętokrzyskiego w ogóle nie udzielam bo jestem zielony z tych terenów. W ogóle muszę sobie conieco odświerzyć topografię w głowie, bo się zakurzyła od czasów mojej absencji na forum. Zatem Krzysiek wybacz mi, że widziałem wiercha z Buska :sorry:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg dzisiejszych obserwacji:

 

Beskidy - Sądecki, Wyspowy, Gorce, Makowski. Widać też Chorągwicę(maszt - delikatnie na prawo od tego kwadratowego komina) a nawet wieże na Luboniu Wielkim!

Proszę zwrócić uwagę jak wyraźny jest Chełm, Jaworz i Mogielica!

Beskidy_widuchowska_500.jpg

I z tego samego miejsca Tarnów i okolice - Słońce świetnie oświetliło okolicę Tarnowa i G. Św. Marcina - nie pamiętam żebym widział te okolice tak wyraźnie.

tarnow_widuchowska_500.jpg

Współrzędne:

50.471079°N, 20.749053°E

 

Z tego miejsca pochodzi też zdjęcie Zakładów Azotowych.

 

 

Natomiast panorama Tarnowa kilka postów wyżej robiona jest z innego miejca.

Współrzędne:

50.471131°N, 20.687063°E

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg dzisiejszych obserwacji:

 

Beskidy - Sądecki, Wyspowy, Gorce, Makowski. Widać też Chorągwicę(maszt - delikatnie na prawo od tego kwadratowego komina) a nawet wieże na Luboniu Wielkim!

Proszę zwrócić uwagę jak wyraźny jest Chełm, Jaworz i Mogielica!

Beskidy_widuchowska_500.jpg

I z tego samego miejsca Tarnów i okolice - Słońce świetnie oświetliło okolicę Tarnowa i G. Św. Marcina - nie pamiętam żebym widział te okolice tak wyraźnie.

tarnow_widuchowska_500.jpg

Współrzędne:

50.471079°N, 20.749053°E

 

Z tego miejsca pochodzi też zdjęcie Zakładów Azotowych.

 

 

Natomiast panorama Tarnowa kilka postów wyżej robiona jest z innego miejca.

Współrzędne:

50.471131°N, 20.687063°E

 

Na pierwszej panoramce na dalekim planie jest widoczne tez pasmo Radziejowej,a na drugiej Jaworzyna Krynicka

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej panoramce na dalekim planie jest widoczne tez pasmo Radziejowej,a na drugiej Jaworzyna Krynicka

 

oraz trochę Beskidu Niskiego, tzw. Beskid Grybowski.

A Tatry z Buska widać tak

 

Czekam tylko, aż pojawią się takie warunki że będę mógł zrobić panoramę Tatr i pojawi się także Pilsko.

 

EDIT - jeszcze Góra Św. Marcina (i jakiś niezidentyfikowany komin poniżej)

DSC_0006.jpg

współrz.: 50.471079°N, 20.749053°E

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że pod Wielkim Rogaczem te dwa obiekty to BTSy na wzgórzu obok Jeziora Czchowskiego.

To, co jest opisane jako Stalprodukt Bochnia to BTS przy drodze 79 - to ze znakami zapytania też jakiś BTS.

Pod Luboniem Wielkim widać też wiatraki. Stoją one w miejscowości Zagorzyce (k. Kazimierzy Wielkiej)

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza fotorelacja z widoku na Tatry. Bywało tak, że Tatry było widać jeszcze lepiej, ale na pewno nigdy nie były widoczne tak długo. Pojawiły się ok. 11rano i zniknęły dopiero po zachodzie Słońca.

 

1)Widoki z mojego okna (50.466468°N, 20.729743°E)

t1_600.jpg t2_600.jpg t3_600.jpg t4_600.jpg

2)Widoki z najbliższej górki (50.467267°N, 20.735307°E)

tatry_b_600.jpg

3)Widok z okolic miejscowości Szaniec (ok. 160km do Tatr) (50.528263°N, 20.692198°E)

tatry_szaniec_600.jpg tatry_szaniec2_600.jpg

 

Ostatnie dwa zdjęcia są robione na takich samych ustawieniach (ISO 250, czas 1/50s) ale przy różnych warunkach oświetlenia.

 

Nikon d80+Falcon 500mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza fotorelacja z widoku na Tatry. Bywało tak, że Tatry było widać jeszcze lepiej, ale na pewno nigdy nie były widoczne tak długo. Pojawiły się ok. 11rano i zniknęły dopiero po zachodzie Słońca.

Przepiękne! Pomimo, że ciągle matryca usyfiona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że nie widać go na zdecydowanej większości zdjęć.

Za to na panoramach od razu widać ile kadrów zostało złożonych ;)

Skoro nie możesz go na matrycy zlokalizować to może to na którejś z soczewek obiektywu ? Chociaż to pewnie pierwsze skojarzenie aby sprawdzić z innym obiektywem które już na pewno zastosowałeś :rolleyes:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro nie możesz go na matrycy zlokalizować to może to na którejś z soczewek obiektywu ?

To na pewno nie, ewidentnie syf na matrycy albo (nie chcę straszyć ale tak może być) zarysowana powłoka matrycy. Trafiła mnie taka przypadłość w poprzednim lustrze, na szczęście na samym brzegu kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.