Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie


Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś miałem napisać, ale zdjęcia znaleźć nie mogłem. Zrobione od rodziców na wsi, miejscowość Wójcza, gmina Pacanów. Jesień 2010-11-13. Canon 350D i jupiter 135mm. 210m.n.p.m. Tatry wysokie oczywiście. Tylko chmury przeszkadzały.

IMG_2478.JPG

Edytowane przez ŁukaszRachuna
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Patrząc z Przyłęka (pow. kolbuszowski, Podkarpacie) w kierunku zachodnim (z odchyłką północną) często widuję coś takiego w woj. Świętokrzyskim. Wiecie może co to jest? Mnie wygląda na kościółek i kilka wiatraków na wzgórzu. Odległość szacuję na 30-50km.

co_to_IMG_2518.jpg

A tak dziś wyglądała EC Połaniec od nas :)

EC_IMG_2519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Dzisiaj dla mnie widocznośc była niesamowita,Mam kilka zdjęć jedno Łysicy oraz Św.Krzyża wzgórz na Jurze oraz Babiej Góry :) co mnie zaskoczyło,zdjęcia trzeba było troche przyciemnić aby lepiej było widać ,a także kominom w Bełchatowie ,,noi chyba mam tatry o ile mnie wzrok nie myli,ocencie sami.Na DO się nie nadaje bo jakośc słaba .Zdjęcia zrobione z jednego ze wzgórz Pasma Małogoskiego koło Krasocina.326 m.n.p.m

babiagora.jpg

tatryyy.jpg

lysica.jpg

Zdjęcie-1706.jpg

swkrzyz.jpg

Zdjęcie-1775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek fotka nr 1 przedstawia miasto Połaniec, zrobiłem kiedyś podobne zdjęcie http://www.panoramio.../photo/54145291

O dokładnie to! Dzięki Kuba! A co tam u Ciebie słychać w temacie DO - uaktywnisz się zimą? Mnie się marzą Tatry z Przyłęka najlepiej na jednej panoramce z Górami Świętokrzyskimi, ale mam tam niestety nie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udałem sie do Marianowa do mojej nowej miejscówki i nie wiem czy to Tatry czy chmury, na granicy widzialności.

Tatry jak byk!

 

PS. Który to Marianów, bo macie ze 3 w województwie!

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka fotek z Mzurowa okolice Niegowej koło Żarek. Pierwsze to symulacja i z tego co widzę to załapała się Łysica (odległość 100 km).

cats.jpg

pano.jpg

I pytanko do mieszkańców okolic Chęcin: czy to mogą być wierze zamku? Ciemne u góry jasne u dołu to by sie zgadzało. Jeśli nie to co to może być za budowla? Zdjęcie też zrobione z Mzurowa tego samego dnia bardziej w prawo od tych wzgórz na poprzednim zdjęciu. Niestety nie udaje mi się wrzucić panoramy. Niewiem dlaczego mimo ze plik nie przekracza limitu.

IMGP4488.JPG

Ej no, dlaczego taki dziwny rozmiar tych zdjęć??

Edytowane przez rodas
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianów kolo Iwanisk

 

Wiem, gdzie to, bo często tamtędy jeżdżę. Na zachód od Wygiełzowa, tylko 250 metrów od drogi na Staszów stoi przekaźnik komórkowy. Stamtąd robiłeś zdjęcia? Dość wysoko, 366 m.n.p.m. Zawsze, jak tam jadę, mam się zatrzymać, popatrzeć, a nigdy tego nie zrealizowałem. Heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś miałem napisać, ale zdjęcia znaleźć nie mogłem. Zrobione od rodziców na wsi, miejscowość Wójcza, gmina Pacanów. Jesień 2010-11-13. Canon 350D i jupiter 135mm. 210m.n.p.m. Tatry wysokie oczywiście. Tylko chmury przeszkadzały.

 

 

Od kilku dni próbuję do Ciebie napisać PW, ale coś się chyba pochrzaniło z wiadomościami po zmianach na Astro. Czy mógłbyć mi wysłać Twoje Tatry na maila (voytas@dalekieobserwacje.eu)? Chętnie wrzucę na stronę DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od kilku dni próbuję do Ciebie napisać PW, ale coś się chyba pochrzaniło z wiadomościami po zmianach na Astro. Czy mógłbyć mi wysłać Twoje Tatry na maila (voytas@dalekieobserwacje.eu)? Chętnie wrzucę na stronę DO.

Nie mam nowych wiadomości, więc coś się wysypało, bywa. A zdjęcie wyślę Ci ale za miesiąc, jestem teraz za granicą. Jak wrócę do polski, to podeślę w pełnej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.