Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie


Rekomendowane odpowiedzi

Diablak 151 km tatry 190 km :D

 

Doczekałeś się w końcu :) Polowałeś jak ja na Dobromierz. Chociaż ciężko te Tatry dojrzeć przynajmniej na moim monitorze.

Może da się coś więcej z tego wyciągnąć?

 

widzę że obecnie panują super warunki, chętnie bym się wybrał w tamte okolice ale brak czasu ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Sandomierza, niestety warunki nie pozwoliły na zrobienie dobrej fotki. Zdjecie mocno skontrastowane. Przynajmniej wiem gdzie na horyzoncie szukać Tatr,

 

 

Skąd robiłeś zdjęcia? Z Gór Pieprzowych? Byłem kilka razy :)

6+ za obserwację.

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Sandomierza, niestety warunki nie pozwoliły na zrobienie dobrej fotki. Zdjecie mocno skontrastowane. Przynajmniej wiem gdzie na horyzoncie szukać Tatr,

Łezka zaczyna się w oku kręcić... czas wielkich odkryć DO w Polsce chyba się powoli już kończy. Teraz można tylko poprawić jakość obserwacji, ale to ty Mario zostałeś odkrywcą Tatr z Sandomierza! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, drugie podejście i znów idealny strzał ;) Rób zdjęcia w RAWach, programy do przeglądania zdjęć mimo że pozwalają ładować RAWa robią to długo więc polecam w opcjach programu ustawić wyświetlanie osadzonych miniatur. Ze swojej strony polecam wyświetlarkę zdjęć XnView ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z Bramy Opatowski można spokojnie polować, tylko normalnie była otwarta do 30.09 do godz.1730. Pewnie można dogadać sie i dostać klucz żeby wejść na góre. Dnia kiedy zrobiłem zdjęcie z Marianowa bylem również na Bramie, ale było jeszcze za jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję obserwacji. Sam będąc kilkakrotnie w Sandomierzu próbowałem chociaż przez lornetkę namierzyć Tatry, ale niestety nigdy nie było warunków. Wobec powyższej, wspaniałej obserwacji, jedyne czego można żałować to tego, że w dalszym ciągu nikt nie ustrzelił jeszcze Tatr z Salomina. Skoro było widać z 206 km to na 100% i z 224 km. Czekam z niecierpliwością na tą chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Krajna pod Łysicą, widzialność kiepska ale góry widać :)

post-2898-0-32390100-1349254118_thumb.jpg

 

No kolego, musisz tam wrócić po jeszcze raz. Powiedz tylko albo wrzuć linka z Geoportalu gdzie to robiłeś dokładnie, ile metrów na poziomem jest ta miejscówka ;) Do Gerlacha wychodzi 197 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@twmichal - Jak się patrzy na takie coś, to człek żałuje że jeszcze nie ma programu do mierzenia odległości chmur. No bo jak na to spojrzeć, to i tak niewiadomo czy te chmury są za górami i się ciagną w dal, czy one są tylko za górami ściśnięte i patrzymy na nie jak np na dwu wymiarową tablicę znaku drogowego.

Te czarne chmury powyżej są pewnie przed górami. A może to kolejna iluzja?

Jeszcze niema takiego programu, ale można śmialo przypuszczać, że widzialność chmur może dochodzić do 500 - 600km. Bo skoro 200km pomalu staje się coraz bardziej osiągalne...

Ciekawe, czy ktoś się z was zastanawiał jak daleko mogą być widoczne chmury.

Ale to już w odpowiednim dziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy pasjonaci wyczytałem właśnie jeden komentarz na portalu dalekieobserwacje mówiący o tym, że przy idealnej widoczności z wieży klasztoru na Kraczówce wieczorem widać światła oddalonej o 100km w linii prostej wieży Jasnej Góry w Częstochowie. Wydaje mi się, że to mit ale chciałbym się upewnić. Może macie panowie taką wiedzę ?

 

I czy wogóle są w województwie świętokrzyskim jakieś punkty skąd można zobaczyć Częstochowę i jest to sprawdzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy pasjonaci wyczytałem właśnie jeden komentarz na portalu dalekieobserwacje mówiący o tym, że przy idealnej widoczności z wieży klasztoru na Kraczówce wieczorem widać światła oddalonej o 100km w linii prostej wieży Jasnej Góry w Częstochowie. Wydaje mi się, że to mit ale chciałbym się upewnić. Może macie panowie taką wiedzę ?

 

I czy wogóle są w województwie świętokrzyskim jakieś punkty skąd można zobaczyć Częstochowę i jest to sprawdzone ?

 

Z gorki Krzemyk, a konkretnie spod nadajnika Dobromierz widac j.gore, olsztyn, kominy czestochowskie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.