Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanie do rozszyfrowania. Fotki przedstawiają widok z galerii widokowej na Łysej Górze w kieleckiem. Pierwsza fotka to widok ogólny z szerokim kontekstem, na tle którego zaznaczyłem obszar widoczny w zbliżeniu na drugiej fotce. Widać na niej zaznaczony komin za horyzontem, a poniżej zabudowę Starachowic. Kierunek jest z grubsza na Warszawę której oczywiście nie widać, ale doczytałem w spisie przeszkód lotniczych że na prawobrzeżnej Warszawie jest ciepłownia z kominem o wysokości 299m. Teoretycznie może być widoczny z odległości ok. 150km. Potrzeba precyzyjnej analizy dla potwierdzenia czy to jest ten właśnie obiekt.

 

 

To komin w Wierzbicy... Od niego do Wawy jeszcze jakies 120km :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pomoże to robiąc symulację w generate a panorama kierunek oznaczyłem SW ,a dokładnie left edge 220 a right edge 255

 

Naprawdę spory rozrzut jak na taki pofałdowany teren. Ze zdjęcia też niestety ciężko uzyskać klarowny kształt tego co uchwyciłeś na horyzoncie. Zrobiłem symulację i mi to najbardziej z kształtu przypomina albo Góry Sokole, albo Górę Zborów. Myślę, że zagadka by się wyjaśniła na 100% gdyby udało Ci się określić położenie tego przekaźnika telefonii komórkowej, który jest na zdjęciu. No ale pewnie gdybyś to wiedzał to nie pytałbyś co to za góra :D Jaką ogniskową robiłeś to zdjęcie, bo to też by trochę ułatwiło sporawę identyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to wieża telefonii komórkowej we Włoszczowie znajdująca się o 12 km od miejsc robienia zdjęcia.Dokładne położenie wieży to 50°51'12.97''N i 19°57'36.16''E.A góra Zborów znajduje się bardziej na lewo od tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A góra Zborów znajduje się bardziej na lewo od tego zdjęcia.

 

Hmmm... Wydaje mi się, że raczej na prawo...

 

Po przeliczeniu współrzędnych, które podałeś mamy następujące dane:

miejsce zrobienia zdjęcia: 50.92838611 20.06646389

współrzędne masztu: 50.85360278 19.96004444

Symulację mamy tutaj

Czyli maszt mamy na azymucie 222, a co za tym idzie na tym azymucie na horyzoncie mamy ten szczyt na Jurze.

Jeśli się mylę to się poddaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądze ,że to powinno być to,a ten szczyt jest bez nazwy? :D

 

Szukałem, szukałem, ale nie znalazłem nazwy tego wzniesienia. Trzeba zapytać specjalistów na forumjurajskie.pl :)

W każdym bądź razie jest to górka z ruinami zamku Morsko (o ile rzeczywiście prawidłowo zdiagnozowaliśmy zdjęcie). Dobrze gdyby ktoś nam to jeszcze potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Chełmo z miejscowości Świdno,odległość 30 km .Nie jest to zbyt duża odległość ,ale nie mam co robić :D

 

Jak byś dziś nie miał co robić, to przygotuj sprzęt na jutrzejszy poranek, bo jak to mówi Baśka Kwarc - może być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jakos nie liczę na warunki z nizin zimą, chyba że w wietrzny dzień i po przejściu frontu. Teraz jest wyż, a to oznacza inwersję i niskie zamglenia. W dodatku im zimniej, tym ludzie więcej palą co dodatkowo pogarsza widocznosć.

 

Poza tym mam jeszcze pytanie ze swoje strony. W zeszłym roku, gdy robilem zdjęcia Tatr z Wału celowałem też na północ i złapałem coś takiego:

photo2.jpg

 

Odległość to min. 60km. Wygląda to na jakieś małe miasto, może to nawet moje Busko - kierunek nawet pasuje, ale co do układu bloków nie jestem w 100% pewny.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdeeeeeeeeee mać ,mam jutro z samego rana bardzo pilny wyjazd i nie będę mógł wstać o wschodzie słońca, strasznie żałuje,a może by padły Tatry z 200km lub Diablak :(.A nie wiesz czy na weekend też będą warunki?

 

Kurczę, jednak nie sprawdziły się moje przewidywania. Zaciągnęło trochę chmurami znad Morza Czarnego, a jednocześnie już zaczął szybko siadać wyż... Z nizin jeszcze o zachodzie Słońca może się udać uchwycić wierchy na tle zachodzącej tarczy, poza tym to już chyba tylko góry pozostały na najbliższe 2 tygodnie... Sorki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie dobrze,przez co najmniej 2 tygodnie siedzieć w domu :(.Chyba nie wytrzymam

 

Eclipse9292, skąd jesteś? Ja jestem z okolic i często bywam na tych górkach. Próbowałeś dostać się na wieżę p. poż. w Świdnie? Z niej mogą być dobre widoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie na prawdę o co walczyć! Super punkt widokowy.

 

Tutaj jeszcze szersze spojrzenie, bo ta symulacja on-line nie uwzględnia industrialu

świdzińska.png

 

Przyjąłem wysokość wieży równą 20m, ale z tego co wiem takie wieżę mają nawet ponad 40m.

Jesienią byłem na takiej wieży na Górze Hałasa k. Kielc, ale widoczność niestety nie była najlepsza. A włazy skrzypią tam tak strasznie, że chyba pół Kielc obudziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze nie można wejść na wieże ,ale o 10m.n.p.m niższa górka znajdująca się o 500m od wieży także jest ciekawa ,można z niej też dostrzec Tatry i Babią oraz góry świętokrzyskie,a na tej symulacji co zrobiłeś to jest EC Łódź czy jakiś komin w Piotrkowie Trybunalskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Włoszczowy.

 

O tej porze nie można wejść na wieże

 

No właśnie, niedawno próbowałem się na nią dostać właz był zamknięty na kłódkę...

 

ale o 10m.n.p.m niższa górka znajdująca się o 500m od wieży także jest ciekawa ,można z niej też dostrzec Tatry i Babią oraz góry świętokrzyskie

 

Mówisz o tej górce po drugiej stronie ulicy, na polach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ,można wejść na wieże przez pierwsze piętro ale od strony wewnętrznej aby ominąć właz ,ale to jest niebezpieczne.Jeszcze lepsze miejsce jest na górce za Krasocinem 50°52'40.38''N 20°09'09.31''E ,tam gdzie znajdują się ruiny kościoła.Byłem tak kilka razy ,ale tylko Jurę widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.