Skocz do zawartości

Województwo Świętokrzyskie


Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielny poranek pojawilem sie w okolicach miejscowości Marianów, powiat opatowski, Góry Świetorzyskie. Miejscówka jest prawie idealna, cały południowy horyzont odsłonięty, wysokość około 360 m n.p.m. Polowałem na Tatry ale niestety warunki nie pozwoliły.Pierwsza fotka to El Połaniec, na drugiej Mielec. Na ostatnim zdjęciu górka do identyfikacji, myśle że to Beskid Sądecki, Wierch nad Kamieniem, a w tle Staszów.

el polaniec.jpg

Mielec.jpg

Staszów opis.JPG

Edytowane przez Mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do Hałdy Kamieńsk 55km,do obłoków kondensacyjnych EC Bełchatów 65km

 

Eclipse, mogliśmy się dziś widzieć przez lornetki, bo byłem też na swojej miejscówce (na Krzemyku koło nadajnika) :)

 

Szczerze mówiąc liczyłem na dużo więcej a tu znowu lipa

P.S. sporo wiatraków nasiało ostatnio w tych okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse, mogliśmy się dziś widzieć przez lornetki, bo byłem też na swojej miejscówce (na Krzemyku koło nadajnika) :)

 

Szczerze mówiąc liczyłem na dużo więcej a tu znowu lipa

P.S. sporo wiatraków nasiało ostatnio w tych okolicach

Co znowu z tymi "wiatrakami" jest u Was (też) w okolicy na rzeczy? Twmichał i Wy teraz o tym. Frapujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokole góry 61 km.

Mam jeden problem do rozwiązania nie wiem co to są za obłoki kondensacyjne widoczne na zdjęciu ,może ktoś mi pomoże w rozwikłaniu tego.Dodaje symulacje .Elektrownia musi znajdować się prawdopodobnie gdzieś na Śląsku za jurą .

 

http://www.udeuschle...eenheight%3A738

 

Nic tam po drodze nie ma, co by mogło takie obłoki produkować. Ewentualnie Rybnik ale to mocno naciągana teoria bo na zdjęciu niewiele widać. Wszystkie pozostałe śląskie elektrownie i duże elektrociepłownie są w nieco innym kierunku położone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic tam nie widzę. Widzę natomiast trochę dymu przed wzgórzami i to pewnie od wypalania traw.

Niestety, oprócz tego że żadnej korzyści to nie przynosi, to jeszcze psuje widoki. Wczoraj też były okienka widocznościowe, ale niestety jakieś barany znowu wypalały trawy i nic nie mogłem ciekawego zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mtb skąd robiłeś to zdjęcie?Gdzieś przy drodze w stronę Czarncy? Powinniśmy się wybrać gdy widoczność będzie dobra na górę Miedziankę koło Małogoszcza ,można dostrzec stamtąd Mogielicę ,a nawet beskid sądecki,będzie to napewno łatwiejsze do wykonania niż Tatry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtb skąd robiłeś to zdjęcie?Gdzieś przy drodze w stronę Czarncy? Powinniśmy się wybrać gdy widoczność będzie dobra na górę Miedziankę koło Małogoszcza ,można dostrzec stamtąd Mogielicę ,a nawet beskid sądecki,będzie to napewno łatwiejsze do wykonania niż Tatry

 

Dokładnie ;) Zaraz za ujęciem wody w lewo jadąc od Włoszczowy do Czarncy. Możemy sie ustawić na priv ale z czasem u mnie różnie.

Edytowane przez mtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie czy na tych zdjęciach mogą być tatry?

A komin to Elekrownia Połaniec?

Zdjęcia robione przez lornetkę... z miejscowości Sędek koło Łagowa 50.764857,21.019156

 

http://zapodaj.net/ebd9f5e5c68fe.jpg.html

 

http://zapodaj.net/6eaf97fa1a069.jpg.html

 

http://zapodaj.net/6661581c37096.jpg.html

Edytowane przez damian191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.