Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście tu lepiej widać, bo to około 500 m wyżej. Dobrze, że nie spadłeś z tego wyciagu bo ktoś Ci przeciął podporę i linęszczerbaty.gif .

 

500 m wyżej i 10 km dalej. Takie są uroki składania panoram w ruchu. Zastanawiam się czy na tej panoramce  ze Szrenicy nie widać zarysu Ślęży. Musze poszukać z fotek  :)

 

To co początkowo brałem za Ślęzę okazał się być Chełmiec 851m i 50 km oddalony od Szrenicy - dzięki czujności Wicia post został zmieniony by nie mylić.  ;)

 

 

 

IMGP4400small.JPG IMGP4400smallopis.JPG

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicio mógłbyś się przynajmniej raz ze mną zgodzić biggrin.gif

 

Ok. Poprawiłem wcześniejszy post, by nie robić tu bajzlu i szukałem dalej tej Ślęży . Mam fotkę w lewo , ale nie wrzucam bo na granicy widzialności i pikseli.

 

comp03.gif

 

 

 

 

 

 

Przepraszam, ale na Szrenicy pracowałem prawie 20 lat, więc widoki z niej i z okolic prawie znam na pamieć. Ślęża mieści się na fotce z Chełmcem ale po prostu jej nie widać. Jutro poszukam jakies zdjęcie ze Ślężą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się zastanawiałem gdzie wrzucić resztę fotek z dzisiejszego wypadu na Pradziada. Wybór padł na ten wątek :D Kilka fotek:

Mala Fatra(od lewej Veľký Rozsutec, Stoh, Chleb, Velký Kriváň)

DSCN7120.JPG

Radhošť, po prawej Martinské hole

DSCN7128.JPG

Obłoki nad elektrowniami(z lewej Rybnik, a z prawej Łaziska)

DSCN7218.JPG

Beskid morawsko-śląski

DSCN7242.JPG

Studničný vrch 991 m

DSCN7392.JPG

Smrk, a w centrum na najdalszym planie Velký Kriváň

DSCN7394.JPG

Beskid śląski(nie jestem pewien bo wszystko zlewało się w jedno)

DSCN7399.JPG

Karkonosze

DSCN7495.JPG

 

EDIT: Podpisane na prośbę wicia

 

Więcej w galerii: http://picasaweb.google.com/cyklista17/DzienSwitakaPradziad31102009#

Miłego przeglądania :Salut:

Edytowane przez Robert J
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem gdzie wrzucić resztę fotek z dzisiejszego wypadu na Pradziada. Wybór padł na ten wątek :D Kilka fotek:

DSCN7120.JPGDSCN7128.JPGDSCN7218.JPGDSCN7242.JPGDSCN7392.JPGDSCN7394.JPGDSCN7399.JPGDSCN7495.JPG

Więcej w galerii: http://picasaweb.google.com/cyklista17/DzienSwitakaPradziad31102009#

Miłego przeglądania :Salut:

Kurcze Robert piękna robota! Na Radhoście mieliśmy tę odmiane, że po południu nie było już chmur, tylko gęsta mgła przysciśnięta do 1100 m npm. Jaka szkoda, że nie załapały się Tatry...

 

Koledzy, jutro trzeba z rana monitorować wysokość chmur. Jeżeli siądzie jeszcze bardziej, to jedziemy na Pradziada. Palec pod budke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem gdzie wrzucić resztę fotek z dzisiejszego wypadu na Pradziada. Wybór padł na ten wątek biggrin.gif Kilka fotek:

DSCN7120.JPGDSCN7128.JPGDSCN7218.JPGDSCN7242.JPGDSCN7392.JPGDSCN7394.JPGDSCN7399.JPGDSCN7495.JPG

Więcej w galerii: http://picasaweb.goo...adziad31102009#

Miłego przeglądania icon_salut.gif

 

Świetne foty. Mogłbyś zrobić ich opis?

Widzialność jest bardzo dobra, na setki km - skoro Karkonosze widać tak wyraźnie. Jutro Tatry jak w banku szwajcarskim, bo inwersja opada a wilgotność na Szeraku tylko 19% i prawie bezwietrznie. Mogłbyś powtórzyć wypad jutro na Pradziada?

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty. Mogłbyś zrobić ich opis?

Widzialność jest bardzo dobra, na setki km - skoro Karkonosze widać tak wyraźnie. Jutro Tatry jak w banku szwajcarskim, bo inwersja opada a wilgotność na Szeraku tylko 19% i prawie bezwietrznie.

Dobra Witek, przekonałeś nas. Jedziemy jutro z rana :)

 

PS. A jak nie będzie, to zwrot za benzyne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie, gdy ktos slabo obeznany z tematyka zobaczy cos takiego to powie, ze widzial Tatry lub Alpy - w tym przypadku w miejscu Kocich Gorrolleyes.gif

Myślisz, że taki widok jest źródłem legendy? Kto wie. W tym przypadku wystarczy rzut oka na globus, żeby się zorientować, że w kierunku za Śnieżki na północną część Rudaw Janowickich wysokich gór nie ma aż po Arktykę, ale jeśli ktoś zobaczył podobne pasmo chmur w kierunku na Tatry, to mógł się zasugerować.

W końcu sami mieliśmy Alpy z Fatry.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, którzy na Śnieżce zęby już zjedli - co to może być? Wschód Slunka...

Takie zdjęcia faktycznie mogą być mylące. Tu mamy do czynienia z pewnikiem, bo wiemy z jakiego szczytu i w jakim kierunku robione było zdjęcie, ale gdyby ujęcie było wykonane z jakiegoś wierzchołka z którego faktycznie w danym kierunku znajdują się odległe, wysokie pasma górskie?

Sam miałem do czynienia z podobnym dylematem, co prawda nie ze szczytu , lecz z okna samolotu, kiedy o zmierzchu "ukazały mi" się odległe "pasma górskie". Zrobiłem kilka zdjęć tego zjawiska, a moje wątpliwości szybko się rozwiały, kiedy przeanalizowałwem, że znajdujemy się właśnie nad Masywem Centralnym we Francji i lecimy prosto na południe - najbliższe góry na W to były by dopiero Apallachy w Ameryce Północnej - zresztą niezbyt wysokie :Boink: (wcześniej brałem pod uwagę ewentualnie Pireneje - w nocy może być kłopot z dokładną orientacją kierunku i miejsca lotu, jeśli jest się tylko pasażerem :rolleyes: )

P8190334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.