Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze zdjęcia z Naroczyc, na których widać Śnieżnik (150 kilometrów)! Zdjęcia z wczoraj i na tę chwilę chyba rekord patrząc od północy. Można by jeszcze spróbować z pobliskiego Radomiłowa (główny wierzchołek w podobnej odległości, nieco dalej inne szczyty masywu Śnieżnika), ale tam nie byłem i nie wiem czy coś nie blokuje widoku. Tu mamy długą i dość szeroką łąkę. Ogniskowa dość krótka (147 i 141, pierwsze to ta dłuższa).

822199753_IMG_6498-Kopia.thumb.JPG.f47c4524420a3a40e58db1678efdab47.JPG

 

360223172_IMG_6501-Kopia.thumb.JPG.d318c447df039994a27219a07d195af4.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mateusz Dlutko said:

Wow, rewelacja! Symulacje pokazywaly ta miejscowke, jako mozliwa zerodyfrakcyjnie?

 

Szkoda ze nie zrobiles zdjecia z drona, wyrazniej by wyszlo ?

Nie dość, że zerorefrakcyjna, to jeszcze Ślęży w rzeczywistości widać więcej niż na symulacji.

Ale że sam Mateusz wrócił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paweł W. napisał:


Ale że sam Mateusz wrócił ?

Jedna z kilku zalet covida. Nie byl mi dotychczas dany i tak teraz od nastu lat mam czas usiasc, polazic po forach, popisac, pozachwycac sie, czegos dowiedziec. Np dopiero teraz zobaczylem kilka swietnych obserwacji z Dolnoslaskiego/Wielkopolski, ktore bylem przekonany, ze sa niemozliwe. Swietna robote tu zrobiliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JużO może ja wrzucę coś z przemysłu. 

Że Świebodzic najdalsze obserwacje to możliwe są w kierunku północnym. Widać jawor.i dalej. Najdalsze obiekty jakie udało mi się rozpoznać to były zabudowania KGHM w Polkowicach ale jest też i coś jeszcze dalej na czym poległem może rozpoznacie?

Miejsce Zimny Dwór, Pełcznica
Położenie: geo:50.85739,16.30034?z=16
https://osmand.net/go?lat=50.85739&lon=16.30034&z=16

Robione w podczerwieni o ogniskowej 600mm

received_978484279377060.jpeg

Edytowane przez phacops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł W. napisał:

Pierwsze zdjęcia z Naroczyc, na których widać Śnieżnik (150 kilometrów)! Zdjęcia z wczoraj i na tę chwilę chyba rekord patrząc od północy. Można by jeszcze spróbować z pobliskiego Radomiłowa (główny wierzchołek w podobnej odległości, nieco dalej inne szczyty masywu Śnieżnika), ale tam nie byłem i nie wiem czy coś nie blokuje widoku. Tu mamy długą i dość szeroką łąkę. Ogniskowa dość krótka (147 i 141, pierwsze to ta dłuższa).

 

Brawo, bylem tam kiedyś, ale odpuściłem ten teren, jak widać niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

W ostatnią niedzielę widoczność w Karkonoszach była fenomenalna. Gołym okiem wyraźnie było widać Rudawy, Pragę i Wrocław.

 

Na początek Rudawy ze Szrenicy wczesnym rankiem:

 

DSC_5930rea.jpg

 

 

Nieco w lewo rozciągały się piękne widoki na wulkaniczne wzgórza Średniogórza Czeskiego:

 

DSC_5955rea.jpg

 

 

Dalej widok na SW. Na pierwszym planie Mlada Boleslav (60km), później Praga (110km), a na horyzoncie Brdska vrchovina z kulminacją na szczycie Tok (865m n.p.m.) w odległości 168km:

 

DSC_5940_stitch.jpg

 

 

No i Wrocław jak na dłoni, tym razem nie ze Szrenicy, a ze Śnieżnych Kotłów. Słońce było już wysoko, więc powietrze mocno rozedrgane. Odległość do centrum miasta: 112km.

 

DSC_5995rea.jpg

 

Gdyby ktoś był ciekawy to focone Nikonem Z7II i Sigmą 100-400.

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, anatol napisał(a):

Praga i Wrocław z mniej więcej tego samego dystansu a Wrocław wydaje się większy iż stolica naszych sąsiadów.

 

Bo zdjęcie Pragi to panorama złożona z kilku fotek. Jej rozciągłość pozioma to ok. 10°. Natomiast pojedyncze zdjęcie Wrocławia to 4.5° w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Klasyki ze Śnieżki z wtorku:

Rudawy

IMG_9597_stitch-Kopia.thumb.jpg.ae070277ebadb741eb734e405b805b1d.jpg

 

Góry Opawskie, Jesioniki, Śnieżnik. Zresztą, widok bardziej mi pasuje do symulacji podniesionej o jakieś 100 metrów.

IMG_9607_stitch-Kopia.thumb.jpg.c8d01aa6dd51b206cd521199ca96f0b2.jpg

 

I bliżej w kierunku Pradziada

IMG_9610_1-Kopia.thumb.JPG.ecf52aefdab0de7e879fe5368ef33897.JPG

 

Wyż jak zwykle niezawodny. Wg danych dla Wrocławia z weather Wyoming na wysokości Śnieżki wilgotność sięgała 8 (ośmiu!) procent! Niestety zdjęcia utrudniał silny wiatr i niestety nie było czego szukać patrząc w głąb Czech (Szumawy znaczy się)-warunki gorsze niż w sylwestra 2016.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.