Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Trafiony, zatopiony - szkoda, że nieświadomie. Płaski grzbiet okazał się być Jesionikami. Ech, gdyby nie ten komin, to bym go od razu rozpoznał i poszukał lepszego punktu do fotografowania, a tak pierwszą myślą było, że to jakieś Wzgórza Strzelińskie (potem przekonałem się, że w ogóle są stamtąd niewidoczne).

 

No Krzysiek, gratulacje! To chyba (a raczej na pewno ) najdalsza udokumentowana obserwacja Jeseników z północy, a do tego, jeśli się nie mylę, to można by ją nazwać "Widok na czeskie góry z Wielkopolski", bo rzeczona stacja benzynowa znajduje się już chyba na terenie woj. wielkopolskiego :-) .

Na DO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luki: Granica województw jest gdzieś bardzo blisko, ale po której stronie jest ta stacja benzynowa, to bez mapy nie dam głowy.

@Guest_merti: Do Pradziada 140 km, a do komina może 1. Naprawdę jestem zły, bo być może było widać także Keprnik i Śnieżnik, ale z miejsca robienia zdjęcia zasłaniały je drzewa.

@Mateusz: mówisz - masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, mam takie zdjęcie z Radiostacji w stronę Ostropy (trochę na lewo od Pradziada)

Co to za górki na horyzoncie?

Ostropa.jpg

Na lewo od Pradziada i Vysokiej holi najpierw jest grzbiet z Velkym Majem, z którego wychodzą na południe dość wysokie odnogi, a potem Niski Jesionik.

Tak na gorąco niczego konkretnego o szczytach powiedzieć nie dam rady. W ogóle ciekawa (czytaj: nieznana dotąd) perspektywa.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam wersje powiększona po Retuszu

Jak ktoś może to niech zrobi opis do reszty górek o ile się jakoś nazywają

p1050081_sh.JPG

Druga sprawa czy na tym "Roudnym" jest wieża widokowa a obok jest jeziorko?

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam wersje powiększona po Retuszu

Jak ktoś może to niech zrobi opis do reszty górek o ile się jakoś nazywają

p1050081_sh.JPG

Druga sprawa czy na tym "Roudnym" jest wieża widokowa a obok jest jeziorko?

 

Ostatni szczyt po prawej to Zadni vrch 712m, nazw reszty szczytów nie mam na mojej mapie.

Na Roudnym jest wieża widokowa, a pod szczytem jest zbiornik Slezska harta z zaporą wodną. Co ciekawe Velky Roudny to nieczynny wulkan :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam wersje powiększona po Retuszu

Jak ktoś może to niech zrobi opis do reszty górek o ile się jakoś nazywają

p1050081_sh.JPG

Druga sprawa czy na tym "Roudnym" jest wieża widokowa a obok jest jeziorko?

Moja baza danych jest trochę bogatsza jeżeli chodzi o terytorium Czech ;)

 

z radiostacji.JPG

 

:Salut:

 

EDIT: A jeszcze jedno. Najdalszym obiektem jest Kamenec 737 m oddalony o 101,5 km

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ciekawa sprawa, jak tylko się pojawi widoczność muszę mieć pełny sfotografowany horyzont z czubka wieży.

Po cichu liczę na Tatry, el. Opole a może i Jasną Górę

 

Biorąc pod uwagę, że od południa niebo jest czyste, to jeśli tak utrzyma się do rana, to możesz jutro rano polować na Tatry!, będą bankowo dobrze podświetlone.

http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w dalekich obserwacjach chwilowy przestój pogodowy, zamieszczam tu kilka moich wcześniejszych fotek.

Pierwsza "seria" to zdjęcia z Wrocławia z 3.09.br - tego dnia w godzinach okołopołudniowych widoczność z Wrocławia w kierunku Sudetów (jak donosił mi Witek - dzięki za informację!) ponoć nie miała sobie równych. Ja niestety byłem w pracy do 19.00 więc kiedy dotarłem na punkt widokowy na wieżowcu koło pl. Grunwaldzkiego wszystko już odpływało. Niemniej kilka zdjęć udało mi się zrobić, po kolei zamieściłem:

-Karkonosze

-Karkonosze zoom

-Śnieżka

-Chełmiec

-no i oczywiście nasz dolnośląski "Olimp", czyli Ślęża.

19 września byłem z kolei na Ślęży, gdzie chociaż było dość pochmurno, to widoczność była nie najgorsza. Oto zdjęcia:

-GSA (nie pamiętam, czy była już na forum lub na DO ze Ślęży)

-elektrownia Opole (to już na DO na pewno było i to w lepszym wydaniu :D ).

-Jeseniki (2 kolejne zdjęcia)

-Masyw Śnieżnika

-i na koniec Ostrzyca Proboszczowska 501 m npm (kierunek na zachód - 70 km), która z tej perspektywy wygląda faktycznie jak jakiś pokaźnych rozmiarów wulkan w odległości grubo ponad 100 km :D )

P9030325.jpg

P9030333.jpg

P9030339.jpg

P9030334.jpg

P9030335.jpg

P9190351.jpg

P9190367.jpg

P9190362.jpg

P9190400.jpg

P9190373.jpg

P9190384.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wyrażę służbowe kontakty, może coś się z nich urodzi. Mam np zdjęcie Ślęży z rusztowań Sky Towerowych, ale to akurat nic szczególnego. Trzeba będzie się tam wybrać przy lepszych warunkach.

 

No i super! :)

 

A swoją drogą, widzisz Mateo, trochę szczegółów i człowiek wie o co chodzi i może realnie popatrzeć na sytuację, a nie czekać jak chłopieć 1go grudnia na wigilię :):friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.