Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Sprawdziłem jeszcze raz czas zrobienia zdjęcia i okazało się, że było robione praktycznie ze szczytu Czarnej Góry, a nie z podejścia pod stację nadajnikową jak podałem we współrzędnych. Mój błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tego zdjęcia. Na samym końcu (zachodnim) pasma Karkonoszy widać szczyt z iglicą. Ma ktoś wiedzę co to jest?

Podpowiedź http://www.dalekieobserwacje.eu/sudety/gory-orlickie-bystrzyckie-stolowe-karkonosze-rudawy-janowickie-gory-kamienne-walbrzyskie-i-sowie-ze-snieznika-1425-m/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No niestety, teraz nad Sudetami jest warstwa chmur średnich, która według prognoz ma się utrzymywać aż po noc. Jutro i pojutrze mogą być ciekawe poranki w górach - wreszcie ma ustać napływ powietrza ze wschodu i wytworzy się rozległa strefa prawie bez gradientu ciśnienia (a więc bez wiatru). Przy bezchmurnym niebie powinna wreszcie pojawić się poważniejsza inwersja radiacyjna. Chciałem pojechać na Śnieżnik, ale jestem chory, więc nic z tego. W każdym razie zachęcam kolegów, zwłaszcza mieszkających blisko gór, do wycieczek o świcie, bo potem Słońce za mocno grzeje i wszystko idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Wicia :) Wycinek z poprzedniej panoramy z Gitchberga w kierunku Marmolady (48km) - zdjęcie zrobione 10.02.2011, czyli w czasie gdy on fotografował Grossglocknera. Niestety tylko obiektywem 18-105mm.

BTW: Dzięki http://www.udeuschle.de/Panoramen.html opisywanie szczytów staje się banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez przypadek znalazłem miejsce, z którego potencjalnie jest bardzo rozległa panorama Jeseników oraz Karkonoszy.

http://tnij.org/dabrow

Ależ ten udeuschle żre pamięci! Wczoraj jak chciałem to sprawdzić to komputer mi się zawiesił :-).

Aczkolwiek sądząc po tym, co zdążyłem zobaczyć przed "przegrzaniem" kompa, to panorama ta musiała być wygenerowana gdzieś ze wschodniej części Wzgórz Trzebnickich.

Takich widokowych miejsc jest tam wiele, niedalej zresztą niż w zeszłą niedzielę udałem się w te okolice na wiosenny dalekoobserwacyjny rekonesans, niestety waunki widoczościowe tego dnia pozostawiały wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.