Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj korzystając z dobrej widoczności zaglądałem co chwile przez okno i zainteresowała mnie świetlna kreska której wcześniej (latem) nigdy nie widziałem. Porobiłem kilka fotek potem analiza Google Earth raz Wikipedia i wychodzi mi oświetlona nartostrada na Stogu Izerskim. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub podpowiedzieć co ustrzeliłem? Fotka oczywiście zrobiona z Zielonej Góry (116,6km).

 

post-19626-0-06162900-1330282988_thumb.jpg post-19626-0-79427400-1330282997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...analiza Google Earth raz Wikipedia i wychodzi mi oświetlona nartostrada na Stogu Izerskim. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub podpowiedzieć co ustrzeliłem? Fotka oczywiście zrobiona z Zielonej Góry (116,6km).

 

1.JPG 2.JPG

Jak najbardziej, na pierwszym zdjęciu widać przecież zarys grzbietu - nad świecącą "nitką" nartostrady można rozpoznać Stóg Izerski, a na prawo od niego - nieco wyższy Smrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z dzieckiem na Ślęży. Przed godziną 13 na Wieżycy przeszła krótka śnieżyca, zupełnie jak w kwietniu a nie w lutym, ale potem pogoda już tylko się poprawiała. Ze szczytu około 15 jeszcze nie było cudów - nad najwyższymi partiami Sudetów wciąż sporo chmur, dobrze widoczne tylko Góry i Pogórze Kaczawskie - za to w powrotnej drodze do Wrocławia we wstecznym lusterku coraz to coś mi migało. Nie wytrzymałem i zatrzymałem się koło Małuszowa, i to był strzał w dziesiątkę. Akurat zachodziło Słońce. Na razie mała próbka (w postaci Śnieżki), jako zachęta dla mieszkańców naszego regionu na jutrzejszy poranek. W wolnej chwili poskładam szerszą panoramę i opiszę.

Maluszow-Sniezka.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z okolic Wro nie dało się już ustrzelić?

Niestety (a może nie niestety) między Małuszowem a AOW jest nowa droga, na której nie ma gdzie się zatrzymać, a gdy się prowadzi samochód, to nie bardzo można ciągle patrzeć do tyłu ;). Tak więc nawet jeśli skądś by się dało, to nie mam, ale bardzo liczę na kolegów obserwatorów z okolic Trzebnicy, Sycowa, Oławy i Łosiowa, a także z innych miejscowości, odległych od Karkonoszy. Widzę na sąsiednim wątku, że Zielona Góra nie zasypia gruszek w popiele - brawo :).

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Wyszło przy okazji, czy zrobiłeś akcję, gdy zorientowałeś się, co się dzieje?

 

Zrobiłem "akcję" bo akurat siedziałem bezczynnie w domu. Zdjęć jest sporo, lecz wiele nieostrych przez silnie wiejący wiatr. Gdy byłem na miejscu po 16-ej dostrzegalne były tylko G. Sowie. Dopiero zachodzące słońce zrobiło swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem,

oto dzisiejszy, wieczorny widok na Ślężę i Góry Sowie, z Mostem Rędzińskim i stadionem we Wrocławiu na bliższym planie, złapany z miejscowości Wysoki Kościół koło Trzebnicy. Pomimo ładnego popołudnia i wieczora, na południowym zachodzie utrzymywały się chmury, w związku z czym ładnych (ani nawet brzydkich ;) Karkonoszy tym razem nie ma.

WysokiKosciol.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema wszystkim,

 

mój pierwszy post, tak więc na dobry(oby) początek ST na tle Śnieżki z Wrocławia z wczorajszego dnia. Stronę DO śledzę już długi czas, pokazały się nawet moje zdjęcia na niej, Karkonosze z Kalenicy. Wysłałem też kilka innych zdjęć ale jakoś nie mogę się ich doczekać, dlatego postanowiłem się zarejestrować na forum i tutaj dzielić się nimi. Pzdr:)

 

PS. Jak zamieszczać na forum widok mapy z googla aby można było ją oddalać/przybliżać itp. jak to ma miejsce na stronie DO, narazie link do niej:

 

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=211399474924574035910.0004bbb35fd8e388eefbd

post-21420-0-88903800-1332279735_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest zrobione z "górki" na Swojczycach(byłe wysypisko śmieci), w linku do mapy jest miejsce zaznaczone. Fajne to wysypisko, ponieważ na całkiem stromych zboczach można jeszcze poćwiczyć jakieś triki na snowboardzie o ile będzie go tak dużo jak na początku grudnia 2010. Zamieszcze jeszcze panoramę Wro z tej miejscówki ;)

post-21420-0-37531600-1332456957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest zrobione z "górki" na Swojczycach(byłe wysypisko śmieci), w linku do mapy jest miejsce zaznaczone. Fajne to wysypisko, ponieważ na całkiem stromych zboczach można jeszcze poćwiczyć jakieś triki na snowboardzie o ile będzie go tak dużo jak na początku grudnia 2010. Zamieszcze jeszcze panoramę Wro z tej miejscówki ;)

 

Poprawiłem troszkę i wykadrowałem Twoje zdjęcie co by było widać skąd dokładnie pstrykasz. Witam na forum! :)

DSCF0769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stamtąd zrobić piękną panoramę Sudetów i aż dziw, że od blisko trzech lat nie ma nic nowego.

Nie od blisko trzech, ale od dwóch: http://astropolis.pl/topic/28577-sudety/page__st__211 - Pradziad, Keprnik, Śnieżnik i b. słabo Karkonosze, a więc jednak coś jest :-) .

Czasami wybieram się na Wzgórza Trzebnickie (np. w poprzednią niedzielę zrobiłem rundkę pieszą przez kilka wiosek w okolicy Trzebnicy) ale niestety coś ostatnio nie mam szczęścia do dobrej widoczności (np. na wspomnianej przechadzce najdalszym widzianym przeze mnie obiektem był sky tower).

Polecam jednak Wrocławianom wycieczki w te strony, zwłaszcza, że od kilku lat wznowione zostały kursy pociągu podmiejskiego do Trzebnicy (obecnie linię tą obsługuje nowy szynobus) i dzięki temu nawet bez własnego samochodu można wygodnie dostać się w te malownicze (a przy tym bardzo widokowe) rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od blisko trzech, ale od dwóch: http://astropolis.pl/topic/28577-sudety/page__st__211 - Pradziad, Keprnik, Śnieżnik i b. słabo Karkonosze, a więc jednak coś jest :-) .

Ano, faktycznie. Kłaniam się nisko. Warto wyeksplorować miejscowość Wysoki Kościół, na południe od której teren opada i na pewno w okolicy są miejsca, w których nic nie zasłania Sudetów; w razie jazdy pociągiem najlepiej wysiąść na stacji Brochocin Trzebnicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie jazdy pociągiem najlepiej wysiąść na stacji Brochocin Trzebnicki.

W rzeczy samej, tym bardziej, że jest tam sporo widokowych pagórków w okolicy, a sam Brochocin i kilka sąsiednich miejscowości to póki co na szczęście na razie jeszcze normalne wioski bez wszechobecnych wszędzie bliżej Wrocławia "dworków" podmiejskich bogaczy :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od blisko trzech, ale od dwóch: http://astropolis.pl/topic/28577-sudety/page__st__211 - Pradziad, Keprnik, Śnieżnik...

Świetne zdjęcia luki, do okolic Trzebnicy daleko nie jest, ale auta jeszcze nie mam. Z wrocka są szynobusy do Trzebnicy, ale z Wrocka do Twardogóry ostatni pociąg około 17-tej. Mimo to wybiorę się tam w tym roku, może nie raz rowerem, ale aby trfafić z widocznością...

W każdym bądź razie, w tym roku jestem czujny, niemal codziennie sledzę widoczność jaka jest itd, itp., a że i lepszy sprzęt mam, to

mam nadzieję, że ciekawe zdjęcia z okolic Twardogóry będą. Baaadzo jestem ciekaw Pradziada, "poluję" na niego, bo z symulacji wynika

że z Winnego Wzgórza będzie dobrze widoczny.

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem podjechałem do Wysokiego Kościoła. Miejsce jest znakomite - można zostawić samochód koło widocznego z daleka, położonego na wzgórzu kościoła, kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się punkt widokowy na Karkonosze (na pierwszym zdjęciu), a po przejściu kilkuset metrów drogą gruntową, biegnącą grzbietem, otwiera się widok na Sudety Wschodnie - choć w zrobieniu panoramy trochę przeszkadzają słupy linii wysokiego napięcia. No, dzisiaj otworzył się tak średnio (góry ledwo majaczą na drugim zdjęciu, na którym króluje Sky Tower z dostawionym, dla towarzystwa, kominem ;), ale warto próbować.

Sniezka.jpg

skytower+komin.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenit, jeśli z Twoich okolic tak dobrze widać góry, to dzisiaj też warto spróbować. Znów mamy piękny poniedziałek po beznadziejnym (widokowo) weekendzie.

 

Prawdę mówiąc to z tej górki nie ma rewelacyjnego widoku, widać trochę Sowie, Masyw Ślęży, część Kamiennych i Karkonoszy, reszta jest zasłonięta przez drzewa i architekturę.

 

Widok z 09.04.2011 z mojej rodzinnej miejscowości na zachód słońca między Cerną Horą a Liści Horą. Odległośc nie powala jak na standardy DO ale uznałem, że warto zamieścić tutaj ten widok;)

 

mapa:

http://maps.google.pl/maps/ms?ll=50.595443,16.34903&spn=0.701758,1.674042&t=k&z=10&vpsrc=6&msa=0&msid=211399474924574035910.0004bcb7a8e128b23b46d

post-21420-0-30760600-1333401171_thumb.jpg

post-21420-0-08229100-1333401181_thumb.jpg

post-21420-0-09275700-1333401226_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac to z tej gorki nie ma rewelacyjnego widoku, widac troche Sowie, Masyw Slezy, czesc Kamiennych i Karkonoszy, reszta jest zaslonieta przez drzewa i architekture.

 

Widok z 09.04.2011 z mojej rodzinnej miejscowosci na zachod slonca miedzy Cerna Hora a Lisci Hora. Odleglosc nie powala jak na standardy DO

Moim zdaniem to są piękne zdjęcia, a na DO wcale nie ukazują się wyłącznie widoki najdalsze z możliwych. Vide ostatnie wpisy, np. ze Szczelińca Wielkiego - ta sama kategoria odległościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im później i bardziej na północ to góry było coraz gorzej widać. Ze Wzgórz Strzelińskich było jeszcze całkiem znośnie....tylko ten falujący obraz <_<

Falowało chyba w zamian za brak polewajacych - przynajmniej w moich stronach - z samego rana ok. 8.00 było fajnie choć chmury przykrywały szczyty , potem blizej 12.00 falowało jak nad patelnią , na zdjeciu z Gorajowic które wrzuciłem do tematu panoram , gięło szczególnie na wschód tak że na poczatku myslałem ze sie obiektyw rozjustował i ostrosci nie łapie ;) , potem bedac na Gogołowie , Bieszczady wygladaly jak przez matową szybkę dopiero po 16 zaczynało sie poprawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Najlepiej to było tak do 08:00 i im później tym bardziej operowało słońce i ziemia bardzo szybko się nagrzewała.

 

A najdziwniejsze jest to, iż w poniedziałek nie widziałem dosłownie żadnej osoby z wiadrem czy innym "urządzeniem" na wodę. Czyżby tradycja zamierała ?

 

Tak wyglądała el. wiatrowa w Lipnikach( crop 1:1):

DSC_1550.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.