Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Lany Poniedziałek było bez rewelki, Cerna Hora z miejsca kilka postów wyżej była ledwo co widoczna.

11.02.2012 byłem na Śnieżce i uchwyciłem obłoki(chyba) kondensacyjne nad niemieckimi elektrowniami. Z moich obliczeń wynika, że ten po lewej to el. Boxberg 111km, po prawej el. Janschwalde w ok. Cottbus 151 km. Jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie proszę. Pzdr:)

 

Link do mapy:

http://maps.google.pl/maps/ms?ll=51.258477,16.358643&spn=2.767367,6.696167&t=h&z=8&vpsrc=6&msa=0&msid=211399474924574035910.0004bd7f4d23b230ebeb8

post-21420-0-97157900-1334257254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam zdjęcia z Winnego Wzgórza 232 m (Wzgórza Twardogórskie)

1 kwietnia była dobra widoczność, ale w Sudetach było sporo chmur, które zakrywały najwyższe szczyty.

Na zdjęciach m.in. Keprnik, choć samego szczytu raczej nie widać.

Mam pytanie czy na zdjęciu pod oznaczeniem Keprnik (zdjęcie 009b), to może być śnieg czy chmura ? Pytanie dziwne, ale dopiero zaczynam zabawę z plikami RAW, a i z DO doświadczenie niewielkie

s009.jpg

s009b.jpg

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śnieżna czapa na szczycie. To jest już po wyżej granicy lasu. Kepnik widać ode mnie z odległości 20 km ;)

Super, wielkie dzięki i zazdroszczę takich widoków na co dzień :) Ja do gór mam daleko i tylko przy dobrej widoczności

mogę podziwiać Sudety

W poniedziałek zamieszczę znacznie lepszej jakości zdjęcia bo i góry bliższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pozostałe zdjęcia z Winnego Wzgórza. 1 kwietnia 2012.

Przyznaję, że część zdjęć ma zabarwienie niezgodne z tym co widziałem, ale wiem, że np: Śnieżnik był widoczny, a na zdjęciu bez ingerencji w foto byłaby białość :(

Zdjęcia:

001a - Ślęża i Góry Sowie (tak mniej więcej było widać, bliskie realizmu)

001b - Ślęża i Góry Sowie (na 300 mm, nieco sfałszowane zabarwienie)

001c - Ślęża, oraz m.in. Spicak, Waligóra oraz Sky Tower we Wrocławiu

pozostałe zdjecia, m. in zarys Śnieżnika, ale bez widocznego szczytu (w chmurach), Szeroka Góra, Jawornik Wielki (w tle miasto Oleśnica), Gromnik i kilka innych opisanych na zdjęciach.

 

Przepraszam za brak konsekwencji w kolorystyce zdjęć, następnym razem będzie lepiej :)

001a.jpg

001b.jpg

001c.jpg

002.jpg

003.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Jako, że mamy dziś wyśmienitą pogodę chętnie wybrałbym się poobserwować górki z Wrocławia. Tutaj miałbym prośbę do bardziej obytych z tym miastem - jakie punkty widokowe polecacie? Byłem już na dachu galerii dominikańskiej i tam wszystko zasłania zabudowa Wrocławia.

 

P.s. Jak jest z dostępem na "sedesowce" na grunwaldzie? Widok z nich powinien być przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkonosze z ok. Trzebnicy dzisiaj godz.12.

Przepraszam - dodaję śnieżkę z Trzebnicy - robię to pierwszy raz

 

Śnieżka z ok. Trzebnicy - próbuję bo wczoraj nie przeszla. Przepraszam.

 

Snieżka ostatnia próba.

post-15658-1111606_thumb.jpg

Edytowane przez vrg
scalenie postów
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka z ok. Trzebnicy - próbuję bo wczoraj nie przeszla. Przepraszam.

A co to jest za zdjęcie na poprzedniej stronie ?

 

A po wybraniu zdjęcia kliknąłeś na czerwony guzik "załącz ten plik" ?

Nie trzeba kliknąć załącz ten plik. Jeśli plik zostanie wgrany to albo załączymy go sami w wybranym przez nas miejscu w poście albo załączy się sam na końcu posta w ramce "Załączone miniatury".

Polecam używać opcji "Podgląd posta" przed wysłaniem - można ocenić czy plik się załączył czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że dość długo cicho coś w tym dziale, zamieszczam zdjęcia Śnieżnika z Kolonii Dzikowiec. Za każdym razem zadziwia mnie górowanie tego masywu nad Kotliną Kłodzką mimo tego, że dość często mam okazję to widzieć. Pzdr:)

post-21420-0-26618400-1337205326_thumb.jpg

post-21420-0-27052200-1337205349_thumb.jpg

post-21420-0-43871200-1337205369_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Petr, to nic że stare. Lubię takie wczesnowiosenne klimaty - na pierwszym planie rozbuchana przyroda, a z tyłu ośnieżone góry. Podobne, choć ze znacznie mniejszej odległości, z 1 maja - Karkonosze spod "Orła" w Górach Sowich.

Orzel-Karkonosze.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia wykonane 15 lipca 2012 z Winnego Wzgórza - Wzgórza Twardogórskie (2km na południe od Twardogóry)

 

fot. rs01

Pradziad z widoczną TV Tower - 141 km

Keprnik - 132 km

 

fot. rs02

Śnieżnik - 133 km

Gromnik - 75 km

Czarna Góra - 130 km

Jawornik Wielki - 113 km

 

w tle Oleśnica ok 20 km

 

fot. rs03

Ujęcie, dd Śnieżnika po Jawornik Wielki

 

fot. rs 04

Zbliżenie na Pradziada

 

fot. 05

Zbliżenie na Keprnik

 

Widoczność tego dnia wspaniała, gołym okiem bardzo wyraźnie widoczny Pradziad ! :) To mój rekord jeśli chodzi o odległość

Pozdrawiam

rs01.jpg

rs02.jpg

rs03.jpg

rs04.jpg

rs05.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawain - gratuluję! 140 km to już bardzo poważna odległość jak na ok. 1400-metrowe góry z nizin. Nie zapominajmy przy tym, ze Twardogóra to już prawie Wielkopolska, odległości są więc większe niż te same pasma Sudetów widziane chociażby z Wzgórz Trzebnickich, czy nawet Karkonosze z Zielonej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Luki za miłe słowa, polowałem na Pradziada od dłuższego czasu, ale kłopot był taki: widoczność super - ja w pracy ;( Zresztą pewnie każdy z Was ma ten sam problem :)

Jako uzupełnienie dołączam jeszcze zdjęcie z tego samego dnia, z krótszej ogniskowej 55 mm

IMGP2083b.jpg

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sudety Środkowie i Ślęża z wrocławskiego kościoła św. Elżbiety przy rynku (z 20 lipca). Chyba dotąd nie było tego miejsca, a przecież trudno w tym mieście o ogólnodostępny punkt widokowy. Z pomocą lornetki widać było całe Sudety oprócz głównych szczytów Jesioników. Mam też zdjęcie miejsca, w którym znajduje się Śnieżnik. Może umiałby ktoś obrobić tak aby nie wyszedł zaszumiony?

panorama z bazyliki.JPG

Symulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kościoła św. Elżbiety trochę fotek z maja tego roku, najlepiej bylo widać wtedy Wołowiec, myslałem, że to Śnieżka. Troche gorszy punkt, ale też nieźle widać, jest na kładce czarownic (chyba tak się to nazywa) kościoła św. Magdaleny przy ul. Szewskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kościoła św. Elżbiety trochę fotek z maja tego roku, najlepiej bylo widać wtedy Wołowiec, myslałem, że to Śnieżka. Troche gorszy punkt, ale też nieźle widać, jest na kładce czarownic (chyba tak się to nazywa) kościoła św. Magdaleny przy ul. Szewskiej.

Ty już wspominałeś o widokach koło Żar, teraz okazujesz się znawcą Wrocławia, więc wrzuć coś wreszcie ze zbiorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.