Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Mam, ale słabej jakości, zamglone głównie. Wrzucę coś z Wrocławia i może Żagania. Mam pewien problem, że nie zawsze mam aparat przy sobie, albo jade z kimś samochodem i nie mogę się zatrzymać w odpowiednim miejscu.

 

Wrzucam pierwsze zdjęcie (panorama2) z tzw. Mostku Czarownic kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Ślęża jest niestety niewidoczna w całości z lewej strony, bo przysłania ją jedna z wież kościoła. Zdjęcie z 21.05.2012

 

 

I zdjęcie nr 2 (panorama 3) z kościoła św. Elżbiety. Widoczność nie była w tym dniu najlepsza.

Panorama 2.jpg

Panorama 3.JPG

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bardzo dalekie obserwacje, ale chyba moje najlepsze foto (panorama kilku zdjęć) Wrocławia na tle m.in. Waligóry, Wołowca.

Zdjęcie wykonane 14 lipca z Winnego Wzgórza (2km na południe od Twardogóry)

Za...biste to zdjęcie ze Sky-towerem w roli głównej na tle Sudetów Środkowych! Przy okazji widać, jak Sky-tower wyróżnia się swymi gabarytami na tle innych "wielkich" budowli wrocławskich :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bardzo dalekie obserwacje, ale chyba moje najlepsze foto (panorama kilku zdjęć) Wrocławia na tle m.in. Waligóry, Wołowca.

Zdjęcie wykonane 14 lipca z Winnego Wzgórza (2km na południe od Twardogóry)

świetna panoramka - równiutka i bardzo klimatyczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

miałem kilka dni temu okazję podziwiać horyzont w schronisku na Szrenicy w Karkonoszach.

Warunki pogodowe były bardzo zmienne - co akurat nie dziwi na tych wysokościach. Najlepsza widzialność jednak

trafiła się w piątek 07 września wieczorem podczas zachodu słońca i silnego zachodniego wiatru a także w niedzielny

poranek, 2 dni później podczas bezwietrznej pięknej pogody z leciutką inwersją (w kierunku wschodnim mieliśmy piękną

pierzynkę mgielną).

Ponieważ nie jestem w stanie rozszyfrować jakie góry (obiekty) znajdują się na zdjęciach , proszę Was o pomoc :-)

Wiekszość zdjęć wykonałem z okna schroniska, wychodzącego w kierunkach WSW-W. Nie przypuszczam, że na zdj są odległe obiekty, ale z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć.

 

1. kierunek zachód -czy to jest wieża na G.Jested?

DSCF2535.aaaaavjpg.jpg

 

2. maszt ... (widoczny też na pierwszym zdj.w pomniejszeniu)

DSCF2526aaaa.jpg

 

3.i jeszcze raz wspomniane wieże

DSCF2534aaaa.jpg

 

4. górka po lewej stronie od ew.Jested

DSCF2538ccccc.jpg

 

5. najdalej widoczne góry...

DSCF2525eeeeee.jpg

DSCF2525-aaaa.jpg

 

6.dymy z jakiejś elektrowni/elektrociepłowni etc.kierunek zach.

DSCF2530aaaa.jpg

 

7. kierunek wschód - Chełmiec i słabo widoczna Ślęża

DSCF2463aaaaa.jpg

 

8.kierunek północ, ew. NNE - obłoki kondensacyjne (poranek w niedziele)

DSCF2630aaaaa.jpg

DSCF2625aaaaa.jpg

 

9.kierunek wschodni - podczas lekkiej inwersji - fragment chmury kondensacyjnej, czyżby Opole?

DSCF2655aaaa.jpg

opo.JPG

 

Oczywiście zdj.odpowednio zmniejszone, stąd jakość nienajlepsza.

DSCF2630aaaaa.jpg

Edytowane przez kowalTM
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu jest oczywiście Jeszted(mam gdzieś zdjęcia w przeciwnym kierunku). Na drugim(ta z masztem) to Matrelik 90 km, a za nim daleko na horyzoncie Medvedi skala 153 km. Numer 4 to Milesovka, a po lewej od niej jest Klinovec, po prawej natomiast Fichtelberg(186 km). Obydwie górki mam uchwycone z Jesztedu z połowy lipca ;)

 

Identyfikacji obłoków się nie podejmuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 września 2012, po raz pierwszy widziałem Śnieżkę z Twardogóry (Wzgórze Bożenki)

Wieczorem ledwo widoczna Ślęża i nic więcej, ale gdy tylko Słońce zaszło warunki obserwacyjne błyskawicznie się poprawiły do tego stopnia, że Śnieżkę

świetnie było widać gołym okiem.

Kilka zdjęć, niestety bez statywu.

No i te linie wysokiego napięcia, niesposób było ich ominąć, ale to szczegół, cieszyłem się jak dziecko na takie widoki z moich rodzinnych stron :)

 

foto:

WB_01 - ogniskowa 120 mm -

Śnieżka 139 km

Smogoria 141 km

Wielki Szyszak 147 km

Zlaté návrší 149 km

 

WB_02 - 230 mm

WB_03 - 170 mm

 

WB_04 - 70 mm

w lewym skraju zdjęcia, Ślęża, w prawym Śnieżka

 

WB_05 - 300 mm

Śnieżka i startujący samolot z Wrocławia

WB_01.jpg

WB_02.jpg

WB_03.jpg

WB_04.jpg

WB_05.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 września 2012, po raz pierwszy widziałem Śnieżkę z Twardogóry (Wzgórze Bożenki)

Wieczorem ledwo widoczna Ślęża i nic więcej, ale gdy tylko Słońce zaszło warunki obserwacyjne błyskawicznie się poprawiły do tego stopnia, że Śnieżkę

świetnie było widać gołym okiem.

Kilka zdjęć, niestety bez statywu.

No i te linie wysokiego napięcia, niesposób było ich ominąć, ale to szczegół, cieszyłem się jak dziecko na takie widoki z moich rodzinnych stron :)

 

 

Świetne zdjęcia! Ja miałem właśnie wtedy przyjemność wracać z Karkonoszy autobusem właśnie przez te okolice (Międzybórz/Oleśnica) i właśnie za Oleśnica dostrzegłem Ślęże gołym okiem, co bardzo mnie też zaskoczyło... A tu proszę, mamy potwierdzenie rewelacyjnych warunków obserwacyjnych tamtego wieczoru. :)

Edytowane przez kowalTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z Wojtkiem 'Voytas' wpadliśmy szybko, bo on zaraz po pracy "zwinął" mnie ze sobą, na wzniesienie Płaska Góra 404 w Płazie za Chrzanowem. Liczyłem na zachód z Pradziadem na tarczy słońca ale okazało się że o jeden dzień się pośpieszyłem i wyszedł zachód słońca za Mały Pradziadem ;)

 

Jesenik_Plaza_21092012.jpgJesenik_Plaza_21092012_2.jpg

Pod Pradziadem widać krzyż na wzgórzu Lipie w Libiążu, po lewo KWK Janina

 

Przy okazji trafiły nam się Tatry ale ja sobie darowałem, Voytas pstrykał. Dodatkowo krzyż na Hrobaczej dostał po głowie od Skrzycznego ;)

Skrzyczne_Hrobacza_Plazae.jpg

 

I jeszcze Lysa Hora....

Lysa_Hora_Plaza.jpg

 

Kto chce trafić Pradziada na tarczy słońca musi się stawić w Płazie jutro 22.09. lub pojutrze 23.09. ;)

 

Aha, zapomniałem dodać że do Pradziada z Płazy jest 160 km ;)

Edytowane przez merti
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i myślę że nie jestem jedyny...te zdjęcia z Pradziadem i zachodzącym słońcem - rewelacja, to nic, że za szybko..., magia tych zdjęć i tak jest, wcale nie mniejsza niż w przypadku centralnego trafienia na szczyt

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Dzisiaj było nieźle; załączam zdjęcia zrobione ze wzgórza 257 koło Trzebnicy (przy samej drodze nr 5 w stronę Poznania; z masztem na szczycie) i z Wysokiego Kościoła, w stronę Gór Opawskich i Jesioników, między godziną 17 a 18. Niestety, nie mogłem zostać dłużej, a wieczorem (o ile chmury wszystkiego nie popsuły) robiły się lepsze warunki w stronę Karkonoszy. Może ktoś się zlitował w tamtej okolicy i poszedł na zachód Słońca, albo był na vyhlidce wcześniej, około 13, gdy generalnie rzecz biorąc, było jeszcze lepiej?

Trzebnica.jpg

WysokiKosciol.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Miejsce obserwacji: Wrocław

Czas: 3 listopada br.

Odległość: 94,5 km

Obiekt obserwacji: Biskupia i Srebrna Kopa

No teraz widać jaka była "u nas" kicha z warunkami w porównaniu do tego co się działo na wschód od GSA ;)

Ale halogen samochodowy na wieży ładnie się uchwycił. Akurat byłem na Biskupiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichy aż takiej nie było około 13:00, byłem w tym czasie w Oławie i gołym okiem było widać Keprnik, Pradziada i Biskupią, spokojnie ze Wzgórz Trzebnickich można było trzaskać fotki na 140 km, góry świetnie kontrastowały ze słonecznymi wyrwami w chmurach. Ale mając teściową na pokładzie samochodu i aparat w komórce mogłem zapomnieć o zdjeciach ;) Wiczorem nie było widać nic na południowy zachód od Ślęży, ale Keprnik, Serak wystawał z chmur a na dodatek cały masyw Śnieżnika i Góry Sowie które było widać bardzo dobrze, chociaż nie tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dzikim wschodzie tez niby fajnie kontrastowo swiatło jak trzeba itp. ale po przylozeniu oka do wizjera czar pryskał , wszystko pływało . ktos tez o tym wspominał chyba w temacie Komunikatów .

@Robert J czyzby halogen zasilany dynamem rowerowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert J czyzby halogen zasilany dynamem rowerowym ;)

Z halogenów samochodowych składa się oświetlenie na wieży zasilane z sieci, a nie z dynama roweru :icon_rolleyes::terefere: . Poza tym na górę poszedłem na nogach(na szczyt mam tylko 11 km )

... Wiczorem nie było widać nic na południowy zachód od Ślęży, ale Keprnik, Serak wystawał z chmur a na dodatek cały masyw Śnieżnika i Góry Sowie które było widać bardzo dobrze, chociaż nie tak jak wcześniej.

Byłem na BK do 23 i o tej porze przez Jesioniki przewalały się już ciężkie chmury.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.