Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na BK do 23 i o tej porze przez Jesioniki przewalały się już ciężkie chmury.

 

@ Robert J. - No ja do 23 zdjęć nie robiłem, tutaj próbka z godziny 17:00 (Do Keprnika 100 km, Do Wzgórz Strzelińskich nieco ponad 40 km, z ciekawostek na zdjęciu jest most autostrady A4 przy węźle Wrocław Wschodni), potem już wszystko się zamgliło.

Keprnik_Serak.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

A były już wcześniej jakieś Tatry z Seraka? Ja nie pamiętam.

Były. Wicio przywiózł kilka lat temu, 1-go listopada. Może jednak faktycznie nie zostały opublikowane, tylko te z Cervenej hory i Keprnika. Pamiętam, że opisywałem wtedy Beskidy i dyskutowaliśmy nad Babią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były. Wicio przywiózł kilka lat temu, 1-go listopada. Może jednak faktycznie nie zostały opublikowane, tylko te z Cervenej hory i Keprnika. Pamiętam, że opisywałem wtedy Beskidy i dyskutowaliśmy nad Babią.

A no tak teraz pamiętam. Na DO są Beskidy z Seraka, ale Tatr nie ma.

 

Postaram się przygotować wpis, ale publikacja nie nastąpi pewnie wcześniej jak za 1,5-2 miesiące ze względu na długą kolejkę. No chyba, że coś podmienię to będzie szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Mam sentyment do Ślęży jeśli można tak powiedzieć, ale zimą na jej szczycie jeszcze nie byłem. Ładne zdjęcia, kadry niemal identyczne z moimi ale na moich nie ma śniegu :)

 

Ja też mam sentyment do Ślęży, jest to bardzo niezwykłe miejsce. Na szybkiego przygotowałem kilka fotek z tej góry właśnie:

 

1 - majowy widok w stronę Jeziora Mietkowskiego

2 - przed wschodem słońca, w tle Elektrownia Opole (84 km)

3 - widok na Karkonosze z dziwnym efektem optycznym w chmurach

4 - widok na Karkonosze o poranku (> 69 km)

5 - widok na "Dziadka" (95 km)

6 - widok z "Dziadka" na Ślężę

7 - widok na Góry Sowie i Sudety Wschodnie przed świtem

8 - nocny widok na Karkonosze i Góry Kaczawskie

9 - nocny widok na centrum Wrocławia ( 35 km)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

05a.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia! Też lubię Ślężę, często w drodze z pracy we Wrocławiu zbaczam z drogi, żeby sobie na nią wejść. Ode mnie dla odmiany zdjęcie Ślęży wykonane z Kalenicy w Górach Sowich.

 

PS Ten "dziwny" efekt optyczny na Twoim zdj. 3 to parhelium, zwane też słońcem pobocznym - jedno z najczęstszych zjawisk optycznych w atmosferze :)

 

DSC_4102.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia! Też lubię Ślężę, często w drodze z pracy we Wrocławiu zbaczam z drogi, żeby sobie na nią wejść. Ode mnie dla odmiany zdjęcie Ślęży wykonane z Kalenicy w Górach Sowich.

 

PS Ten "dziwny" efekt optyczny na Twoim zdj. 3 to parhelium, zwane też słońcem pobocznym - jedno z najczęstszych zjawisk optycznych w atmosferze :)

 

Z tego co widzę to jesteś ze Świdnicy. Tak się składa żę i w tą stronę mam kilka fotek. Odnośnie parhelium to widziałem je raz (tak sądziłem do wczoraj - zobacz dołączone zdjęcie) i nie przypuszczałem że to ten sam efekt optyczny. Twoje zdjęcie Ślęży fantastyczne.

 

1 - Śiwdnica ze Ślęży

2 - Świdnica na tle Karkonoszy i Gór Izerskich

3 - Parahelium

01.jpg

02.jpg

03.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to znowu coś ze Ślęży. Korzystając ze słonecznego dnia, zabrałem potomstwo na wycieczkę :). Jeszcze około 17 ze szczytu prawie nic nie było widać (czyli kończyło się na Chełmcu, Trójgarbie i Górach Kaczawskich), tak że ograniczyłem się ze zdjęciami do ptaszka upychającego coś w szczelinach między kamieniami. Podczas zejścia na Przełęcz Tąpadła cuda zdziałało zachodzące Słońce. We właściwym czasie znaleźlismy się we właściwym miejscu (tzn. takim, z którego było coś widać) i w ostatniej chwili udało się uchwycić skrawek naszej gwiazdy dziennej za Studnicni horą.

zachod.jpg

Sniezka.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam Pradziada ze Wzgórza Gołonoskiego. Nie wiem czy na pewno bo było dużo chmur a z WG ledwo "toto" wystaje (kierunek prawidłowy). Po lewej, na tarczy słońca widać jakiś komin, po prawej jest kościół w Siemianowicach, a między nimi chyba szczyt Pradziada powleczony w chmury. Możliwe że to tylko schiz, dlatego proszę o weryfikację.

 

Współrzędne GE: 50°20'10.14''N 19°14'05.52''E

post-20567-0-22741500-1362269755_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wątpliwości. Po pierwsze za wcześnie zrobione zdjęcie, bo widać całe słońce, a ono musiało być w połowie za horyzontem aby było można idealnie upolować Pradziada na tarczy. Jak na górę to za bardzo poszarpane wobec czego to są chmury a nie Jesenik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tucznik: pierwszy od dwóch miesięcy widokowy wieczór... Po 29 grudnia zima zrobiła się wyjątkowo niełaskawa.

@Raven89, merti - a jak to wygląda w dzień? Mnie to poszarpane przypomina bardziej las, niż chmury. Może jednak sam czubek Pradziada za tym lasem?

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti, nie znam miejsca, z którego robił zdjęcia kol. Raven89. Dopuszczałem, że las mógłby być oddalony o 15-20 km, a za nim wystawałby dużo odleglejszy szczyt Pradziada. Zdjęcie jest trochę nieostre, więc wieża się rozlazła. Z drugiej strony, na nieostrych zdjęciach takich obiektów na ogół wcale nie widać, ale tu doszedł efekt podświetlenia... Sam nie wiem, dlatego pytałem o widok dzienny, żeby zobaczyć, czy pomysł z lasem w ogóle trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się już z tego test Rorschacha :) brak statywu i zimny wiatr robią swoje. Mogłem sprawdzić lornetką ale cyknąłem tylko dwie fotki, sprawdziłem czy w miarę ostre, i do domu. Lipa, a następna okazja w sierpniu, tyle że z łysolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.