Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam proponuję znowu Góry Sowie. Z Zimnej Brzeźnicy (Lubuskie). Do Kalenicy 124 km. Chyba już 5 lat mija odkąd wymyśliłem ten punkt widokowy :stout:

attachicon.gifGóry Sowie z Zimnej Brzeźnicy - Kopia.JPG

Byłem dziś na Wielkiej Sowie..., niestety bez sprzętu nadającego się do dalekich obserwacji, a warunki całkiem dobre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam proponuję znowu Góry Sowie. Z Zimnej Brzeźnicy (Lubuskie). Do Kalenicy 124 km. Chyba już 5 lat mija odkąd wymyśliłem ten punkt widokowy :stout:

attachicon.gifGóry Sowie z Zimnej Brzeźnicy - Kopia.JPG

Gratuluję! Czasem odwiedzam ten punkt jadąc do Wrocławia, ale nie mam szczęścia do pogody. To zdjęcie z dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Czasem odwiedzam ten punkt jadąc do Wrocławia, ale nie mam szczęścia do pogody. To zdjęcie z dzisiaj?

Z dzisiaj. Ciekawe czy o tym samym mówimy-punkt ciężko opisać, bo wokół są pola. I w sumie ze względu na te pola najlepiej tam wypatrywać po żniwach. Jest stąd kawałek od głównej drogi i nawet od masztu, który też już jest nieco z boku a jest najbliższym punktem charakterystycznym. Choć spod tego masztu też urywek Karkonoszy i Izerskich widać.

Trzeba przyznać, że wyjątkowo dokładnie ten punkt opisała mapa google.

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy o tym samym mówimy-punkt ciężko opisać, bo wokół są pola.

Nie, ja miałem na myśli raczej ogólnie miejscowość, czyli Zimną Brzeźnicę i miejsce przy maszcie. A tak przy okazji - podobno z Zimnej Brzeźnicy teoretycznie jest możliwość zobaczenia pomnika Chrystusa w Świebodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik rewelacja, podoba mi się zwłaszcza zachód przy zapalających się stopniowo światłach Wrocławia i coraz wyraźniej rysującymi się górami na horyzoncie. Miałem nawet wrażenie, że mignęło w pewnej chwili mi światło na Śnieżce :)

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik rewelacja, podoba mi się zwłaszcza zachód przy zapalających się stopniowo światłach Wrocławia i coraz wyraźniej rysującymi się górami na horyzoncie. Miałem nawet wrażenie, że mignęło w pewnej chwili mi światło na Śnieżce :)

 

Sprawdziłem na oryginalnych zdjęciach i raczej na Śnieżce światła nie było widać, za to zapaliło się oświetlenie nadajnika na Czarnej Górze, ale na filmiku tego nie widać bo obraz przesunął się już w tym momencie poza Czarną Górę.

Chciałem robić zdjęcia przez dwie/dwie i pół godziny aż do momentu kiedy zapadnie całkowita ciemność, tylko bateria nie była naładowana do końca i nie wyłączyłem wyświetlacza, więc aparat przestał robić zdjęcia po godzinie pstrykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio mnie tu nie było,gdyż miałem sporo pracy i nie było czasu niczego dodawać. Widzę,że na stronę dodajecie wspaniałe zdjęcia,dodam coś od siebie. 31 października byłem z kolegą na Wielkiej Sowie. Była niska inwersja,dzięki której było widać naprawdę sporo. Wrzucam widok na Masyw Keprnika i widoczną wieżę na Pradziadzie. Do Pradziada 100km. Wkrótce dodam kolejne zdjęcia :) Pozdrawiam!!:-)

post-24996-0-48266700-1448522665.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z ładnej pogody,postanowiłem się dziś z rana gdzieś wybrać w teren. Po raz pierwszy zobaczyłem w tym roku śnieg na Śnieżce :) Śnieżka dziś widoczna całkiem nieźle,Jesioniki także,lecz Pradziad był skryty w chmurach. Jestem zadowolony z wypadu. Jutro,jeśli pogoda dopisze,mam zamiar wyskoczyć na wschód słońca na Krzyżną Górę do Strzegomia :)

 

1 zdjęcie - Śnieżka z Mościska - 50km

2 zdjęcie - Śnieżka znad Jeziora Mietkowskiego - 70km

3 zdjęcie - Chełmiec(35km) i Śnieżka(70km) spod Ślęży

4 zdjęcie - Jesioniki z Przemiłowa - Pradziad(90km),Masyw Keprnika(80km).

Przez Jesioniki przewalają się efektowne chmury ;)

 

Wypad bardzo udany! :D

post-24996-0-77950100-1449942092_thumb.jpg

post-24996-0-33802600-1449942271_thumb.jpg

post-24996-0-52470900-1449942389_thumb.jpg

post-24996-0-79036600-1449942438_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ładnej pogody,postanowiłem się dziś z rana gdzieś wybrać w teren. Po raz pierwszy zobaczyłem w tym roku śnieg na Śnieżce :) Śnieżka dziś widoczna całkiem nieźle,Jesioniki także,lecz Pradziad był skryty w chmurach. Jestem zadowolony z wypadu. Jutro,jeśli pogoda dopisze,mam zamiar wyskoczyć na wschód słońca na Krzyżną Górę do Strzegomia :)

 

1 zdjęcie - Śnieżka z Mościska - 50km

2 zdjęcie - Śnieżka znad Jeziora Mietkowskiego - 70km

3 zdjęcie - Chełmiec(35km) i Śnieżka(70km) spod Ślęży

4 zdjęcie - Jesioniki z Przemiłowa - Pradziad(90km),Masyw Keprnika(80km).

Przez Jesioniki przewalają się efektowne chmury ;)

 

Wypad bardzo udany! :D

 

A gdzie ten ciąg dalszy z Wielkiej Sowy? Z tego co widzę minęliśmy się może o parę godzin.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio znowu przypomniały mi się moje stare zdjęcia Karkonoszy z woj. wielkopolskiego. Kiedyś na DO powstał taki wpis:

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/panorama-sudetow-i-sky-tower-widzane-ze-stogniewic-knamyslowa/

 

po przeanalizowaniu na nowo znalazłem na swoich starych zdjęciach jeszcze kilka szczytów, nowa pełniejsza wersja obserwacji ze Stogniewic tutaj:

 

http://500-mm.blogspot.com/2015/12/stogniewice-koo-kepna.html

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanych obserwacji w 2016 roku :).

Sylwestrowe widoki z Kalenicy - Czeskiego Raju ani Wyżyny Czeskomorawskiej nie było widać, Górę Świętej Anny - tylko tę koło Nowej Rudy. Ale i tak było warto.

Na zdjęciach po kolei Śnieżka i Studnični hora, Góry Izerskie, wieża na Pradziadzie, Biskupia Kopa, a na ostatnim wzgórza, za którymi ktoś kiedyś zobaczy, w warunkach inwersyjnych, Klimczok i Babią Górę - czego serdecznie życzę.

Sniezka.jpg

Izerskie.jpg

Pradziad.jpg

Biskupia.jpg

Zajecza.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było,gdyż miałem sprawy osobiste. Dodam kilka wczorajszych kadrów spod Ślęży. W sumie z DO to nie wiele,bo tylko ładnie był widoczny Masyw Śnieżnika i nic więcej. Z czasem będę dodawać kadry z innych wcześniejszych wypadów w góry ;-)

 

1 zdjęcie - Otulony chmurami Masyw Śnieżnika z Jędrzejowic ~najdalej Śnieżnik 70km.

2 zdjęcie - Chełmiec,przez którego cały czas przewalały się chmury. Karkonoszy nie ujrzałem z powodu dużego zachmurzenia w tamtym kierunku.

3 zdjęcie - Nisko wiszący smog w kierunku Legnicy.

4 zdjęcie - Zima pod Ślężą : )

 

Ogólnie krótki,ale spontaniczny wypad pod Ślężę. Głównie chodziło mi by wykorzystać ładną pogodę,a nie siedzieć w domu : )

post-24996-0-29362700-1453140118_thumb.jpg

post-24996-0-38304300-1453140189_thumb.jpg

post-24996-0-65708200-1453140219_thumb.jpg

post-24996-0-77554400-1453140248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w porę...zdjęcia z 26 lipca 2015

Łuczyna (Wzgórza Trzebnickie)

 

zdjęcie 1: mała panorama Pradziad i Keprnik

zdjęcie 2: Pradziad 135 km

zdjęcie 3: Śnieżnik 125 km

zdjęcie 4: Ślęża, Radunia i Góry Sowie

RS01.jpg

RS02.jpg

RS03.jpg

RS04.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W styczniu wybrałem się dwa razy do Skarszyna.

Zdjęcia z drugiej wyprawy. Gór wiele nie widać, pogoda nie najlepsza, ale

miejscówka świetna, wrócę tam nie raz.

 

foto 1 (panorama złożona z kilku fotografii)

Ślęża 53 km

Wielka Sowa 79 km

 

foto 2

Chełmiec 84 km

Skar_01.jpg

Skar_02.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tam na mydło nie narzekam, chyba że mówisz o fotkach nie pokazanych.

Dałbyś jakąś mapkę z zaznaczonymi wszystkimi sfotografowanymi miejscami (i miejscem aparatu) naraz; oraz odległościami :)

Pozdrawiam

p.s.

Do Słońca znam ;) ale chodziłoby o tę górę obok niego.

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na mydło nie narzekam, chyba że mówisz o fotkach nie pokazanych.

Dałbyś jakąś mapkę z zaznaczonymi wszystkimi sfotografowanymi miejscami (i miejscem aparatu) naraz; oraz odległościami :)

Pozdrawiam

p.s.

Do Słońca znam ;) ale chodziłoby o tę górę obok niego.

Witaj.

Słońce wschodziło prawie nad kopułą szczytową Szczytnej w Masywie Ślęży ~ około 30 km. Pierwsza fotka to widok przed wschodem słońca na Jesioniki - szczyt z wieżą to Pradziad ~ 120 km,niestety na każdej fotce wieża jest rozjechana :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.