Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Darek_B napisał:

Fajnie jakbyś dodał fotki bezpośrednio na forum. Bo za kilka lat zostaną tylko martwe linki. :)

Racja, dodałem zdjęcia bo wygląda to jakbym był rasowym spamerem, a przecież jestem tu na forum ładnych parę lat.

Co od martwości linków to bym polemizował, bo Google już wiedzą jak w blogerze dobrze zabezpieczyć zawartość, no chyba że zrezygnują całkiem z usługi, ale ciągle ją rozbudowują, wiec się na to nie zapowiada.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Mam prośbę do kolegów, udało mi się zrobić zdjęcia z kamery obrotowej mniej więcej z tego miejsca https://goo.gl/maps/98JT6auXXmscadM66 będę wdzięczny jak ktoś mi powie jakie szczyty są na zdjęciu :). Jestem tyko prawie pewien szczytu Pradziada z widoczną wieżą. Na 2 i 3 zdjęciu widać w tle inne pasmo, możliwe że to Masyw Śnieżnika?. 

 

Pozdrawiam

kwatera.jpeg

Obrotowa kwatera_Obrotowa kwatera nr.2 1.219_main_20200826193431_@8.jpeg

Obrotowa kwatera_Obrotowa kwatera nr.2 1.219_main_20200826193453_@8.jpeg

IMG_0606.jpeg

IMG_0604.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, megatapety napisał:

Mam prośbę do kolegów, udało mi się zrobić zdjęcia z kamery obrotowej mniej więcej z tego miejsca https://goo.gl/maps/98JT6auXXmscadM66 będę wdzięczny jak ktoś mi powie jakie szczyty są na zdjęciu :). Jestem tyko prawie pewien szczytu Pradziada z widoczną wieżą. Na 2 i 3 zdjęciu widać w tle inne pasmo, możliwe że to Masyw Śnieżnika?.

Na 2 i 3 widać Keprník i Šerák, w północnej części Wysokiego Jesioniku. Z podanego miejsca można zobaczyć Śnieżnik, troszeczkę na prawo od krawędzi kadru nr 2 - pod warunkiem, że nie zasłania go las, widoczny na zdjęciach. Ostatnią widoczną górą, na tym zdjęciu, jest Biskupia Kopa. Reszta została opisana na symulacji, zamieszczonej w poprzedzającym komentarzu, więc nie ma się co powtarzać.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odwiedziłem miejscowość Pieszkowice koło Polkowic. W końcu-już dawno temu pojawiła się w symulacjach jako potencjalne miejsce widoku na Śnieżnik (150 km) i Keprnik (161 km). Jeśli chodzi o przestrzeń ogólnodostępną-jest faktycznie lekko nachylony na południe stok, otwarty horyzont i nawet ambona ustawiona tak żeby uchwycić jak najdalej na wschód przed obniżeniem terenu. Ale Keprnik na pewno jest zasłonięty lasem. Śnieżnik zaś albo wyjdzie na samym skraju lasu albo minimalnie zabraknie też z powodu zasłonięcia. Odrębna sprawa to wieża obserwacyjna, która stoi w pobliżu, jak zwykle w takich sytuacjach zamknięta dla postronnych.

A co było widać na pewno? Grodziec:

789296160_GrodzieczPieszkowic-Kopia.thumb.JPG.1078a3a72b0d8338f5ef6f4bbf9721bc.JPG

 

Karkonosze i Kaczawskie

1704357851_KarkonoszeiKaczawskiezPieszkowic-Kopia.thumb.jpg.305258441529296d312bf56c8f256643.jpg

 

Bliżej Śnieżka-czyżby z prawej strony było widać Śląski Dom?

364786175_IMG_3343-Kopia.thumb.JPG.6fe259c9fa293875c2a23a9be6c96398.JPG

 

No i Góry Sowie-widok nieco zdeformowany, chyba jeszcze chmury się tam przewalały. W każdym razie prosto za głównym kominem Włodarz, po lewej słabo wychodzi Mała Sowa. No i lewy skraj zdjęcia to wschodni skraj widoku.

754423608_GrySowiezPieszkowic-Kopia.thumb.jpg.75bf967146b6e4f670d6af6d5f4e46c1.jpg

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51°17'00''N 17°01'16''E

Niestety ta wieżyczka na miejscówce się strasznie buja, następny raz zrobię to z gruntu

Jak gdzieś się pomyliłem w opisach napiszcie

 

(co to znaczy przy dodawaniu fotek (Kod błędu: -200) ? )

 

Z wielkim podziękowaniem dla Tucznika za korekcję GPS

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 23:05, Robert Jamróz napisał:

Widok ze Śnieżki w minioną niedzielę :)

Widok kapitalny. Czy to nie było w następny dzień, po zaobserwowaniu Schneebergu z Radhosta?

A skoro tak doskonale prezentował się kierunek południowo-wschodni, to co było w południowo-zachodnim i zachodnim? Wiem, że przełożenia być nie musi (o czym przekonałem się tydzień temu, na Biskupiej Kopie, gdzie notabene masz teraz mnóstwo nowych miejscówek i możesz łapać wschody Słońca za Tatrami), ale spytać zawsze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.11.2020 o 15:26, Krzysiek_S napisał:

Widok kapitalny. Czy to nie było w następny dzień, po zaobserwowaniu

A skoro tak doskonale prezentował się kierunek południowo-wschodni, to co było w południowo-zachodnim i zachodnim? Wiem, że przełożenia być nie musi (o czym przekonałem się tydzień temu, na Biskupiej Kopie, gdzie notabene masz teraz mnóstwo nowych miejscówek i możesz łapać wschody Słońca za Tatrami), ale spytać zawsze warto.

Nie wiem kiedy zaobserwowano Schneeberga z Radhosta. Ja na Śnieżce byłem 15.11.2020 i jedynie w kierunku wschodnim był jakiś widok. Im bardziej na zachód tym gorzej przejrzystością powietrza....

Ostatnio skupiam się na Srebrnej Kopie ale dni wolnych gdy jestem na miejscu jest niewiele. A trafić jeszcze na dobre warunki to musiałby być naprawdę niezły zbieg okoliczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 22:53, Robert Jamróz napisał:

Nie wiem kiedy zaobserwowano Schneeberga z Radhosta. Ja na Śnieżce byłem 15.11.2020 i jedynie w kierunku wschodnim był jakiś widok. Im bardziej na zachód tym gorzej przejrzystością powietrza....

Ostatnio skupiam się na Srebrnej Kopie ale dni wolnych gdy jestem na miejscu jest niewiele. A trafić jeszcze na dobre warunki to musiałby być naprawdę niezły zbieg okoliczności ;)

Schneeberg z Radhosta sfotografowano 7 listopada, czyli 8 dni wcześniej. Nowe zdjęcie jest na DO, razem z Twoim sprzed 9 lat. Polecam, warto zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimna Brzeźnica powtórnie-jest Ślęża z lubuskiego! Prawdopodobnie jedyne takie miejsce i zarazem najdalsze w stronę północno-zachodnią (108 km). Widok jest prosto z dawnej drogi nr 3, wyłonił się po zrobieniu obok wykopu pod S3.

469114912_IMG_3610_stitch-Kopia.thumb.jpg.9f0d2d35b076a315114781ffe2e3ce01.jpg

 

1077376892_IMG_3612-Kopia.thumb.JPG.14cdab6d9feabb14f863b91d5b6da938.JPG

 

Raz jeszcze Góry Sowie z Pieszkowic. I tu potencjał wyczerpany. Do Śnieżnika po lewej zabrakło około jednego stopnia!

254592095_GrySowiezPieszkowic-Kopia.thumb.jpg.b0de718323415b8b9b4012cf893dd195.jpg

 

Za to polecam uwadze inne miejsce-Naroczyce. Bardzo przyjemna łąka opadająca parędziesiąt metrów na południe. Śnieżnika nie było widać zapewne z powodu chmur, ale powinien się pojawić (150 km) tuż obok widocznej pośrodku Szczytnej.

1977064000_IMG_3623_stitch-Kopia.thumb.jpg.2aecdec8153196b0d6ef7df8b2080717.jpg

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapragnąłem dziś powtórki sylwestra 2016, ale to nie był ten dzień, za wysoko warstwa podinwersyjna, choć już wyraźnie lepiej niż wczoraj. Nie można wykluczyć, że jutro będzie jeszcze lepiej (weather online pokazuje wyraźną zwyżkę temperatury na Śnieżce w porównaniu z Jelenią Górą).

Na zdjęciu widok z rejonu Śnieżnych Kotłów, najdalszy pewny obiekt-Lesenská pláň (151 km), ale może jednak (lewy skraj) wyszła powtórka Klinovca? Chmury bardzo zdradliwe, to jeszcze nie jest całkiem spokojne morze. Chwilami wyglądały jak odległe góry.

IMG_3782.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Paweł W. napisał:

Zapragnąłem dziś powtórki sylwestra 2016, ale to nie był ten dzień, za wysoko warstwa podinwersyjna, choć już wyraźnie lepiej niż wczoraj. Nie można wykluczyć, że jutro będzie jeszcze lepiej (weather online pokazuje wyraźną zwyżkę temperatury na Śnieżce w porównaniu z Jelenią Górą).

Na zdjęciu widok z rejonu Śnieżnych Kotłów, najdalszy pewny obiekt-Lesenská pláň (151 km), ale może jednak (lewy skraj) wyszła powtórka Klinovca? Chmury bardzo zdradliwe, to jeszcze nie jest całkiem spokojne morze. Chwilami wyglądały jak odległe góry.

IMG_3782.JPG

Witaj Paweł. 

Właśnie zrobiłem symulację dla Śnieżnych Kotłów i moim zdaniem złapałeś Klinovec na lewo od Milesovki. Spróbuję zrobić opis Twojego zdjęcia jak wrócę z pracy po południu. Czy mógłbym Cię poprosić na PW o wysłanie fotki w oryginalnym rozmiarze na maila? 

PS Robiłeś zdjęcia w kierunku Szumawy?

Pozdrawiam 

Edytowane przez Rambo75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Paweł W. napisał:

Na zdjęciu widok z rejonu Śnieżnych Kotłów, najdalszy pewny obiekt-Lesenská pláň (151 km), ale może jednak (lewy skraj) wyszła powtórka Klinovca?

Dorzucam swoje, z 14 lutego, z prawie tego samego miejsca.Rudawy-podpisane.thumb.jpg.d0ee5a99dd8d620ad1e2492a0b2317eb.jpg

Do tego zmasakrowany obraz wyciągnięty RAWaKlinovec-z-raw.jpg.3d70f875908fd68201b124729e45e6d1.jpg

Położenie się zgadza, więc tak, to musi być Klínovec. Nieźle go wyniosło w górę.

To zaskakujące, bo mgła leżała dość wysoko. Na Twoim zdjęciu nie jest widoczne nawet Ralsko.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Rambo75 said:

Witaj Paweł. 

Właśnie zrobiłem symulację dla Śnieżnych Kotłów i moim zdaniem złapałeś Klinovec na lewo od Milesovki. Spróbuję zrobić opis Twojego zdjęcia jak wrócę z pracy po południu. Czy mógłbym Cię poprosić na PW o wysłanie fotki w oryginalnym rozmiarze na maila? 

PS Robiłeś zdjęcia w kierunku Szumawy?

Pozdrawiam 

Z symulacji też mi tak wychodzi, tym bardziej, że podobne zdjęcie już robiłem w lepszych warunkach właśnie 4 lata temu, jedyna moja niepewność wynika właśnie z tego, że wczoraj z góry pozostał dość cieńki szczytowy pasek. Zdjęcie mogę przesłać (oryginalny znaczy RAW?), chociaż sam troszkę poprawiłem już kontrast i lepiej widać. Załączam panoramę w lepszej rozdzielczości.

W stronę Boubina patrzyłem z utęsknieniem, ale nie widziałem tam kompletnie nic, więc i nic nie fotografowałem. 4 lata temu jednak liczne czeskie wyżyny były punktem odniesienia do szukania Szumawy.IMG_3771_stitch.thumb.jpg.6bc56acba5f0b045d5ef6b960bcbef23.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Los rzucił mnie dzisiaj do Wińska :-). Powietrze było wprawdzie czyste, ale nadal pełne wilgoci, więc rewelacji brak. Próba obserwacji Keprnika z miejscówki przy ul. 8 Maja nie powiodła się, za to niedaleko ul. Piłsudskiego, z niebieskiego szlaku turystycznego, dało się - słabo, bo słabo, ale zawsze to coś - zobaczyć pod chmurami świeżo ośnieżone Karkonosze. Na zdjęciu widać, dzięki tym śniegom, zachodni fragment głównego grzbietu (rejon Wielkiego Szyszaka, Śnieżnych Kotłów i Szrenicy - około 105 km). Więcej wrzucę po opracowaniu.

Winsko-Wielki_Szyszak.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panorama na północ ze wzgórza o nazwie Zawodna między Złotoryją a Świerzawą. Jest tam nowa wieża widokowa, choć o niezbyt intuicyjnym dojściu/dojeździe. Bezpośrednio za górą Wilkołak widać wieżę kościoła w Chojnowie. Na horyzoncie po lewej szyb św. Jakub, miasto Polkowice (a za nim komin w Głogowie!) i po prawej Lubin. Może ktoś będzie miał ochotę na ustalenie więcej szczegółów.

1656623559_IMG_4185_stitch-Kopia.thumb.jpg.a14efc4bc35b1c5821eef094f08c97cc.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tym razem odwiedziłem Ostrzycę. Rozciągnięty wierzchołek oferuje widoki w różne kierunki, ale niepełne (drzewa przeszkadzają). Po porównaniu z udeuschle okazało się, że poniższą panoramę wykonałem w kierunku Wzniesień Żarskich (71-75 km, ładnie się odznaczają w lornetce). Po lewej widać kościół w Brzeźniku k. Bolesławca (29 km).

657233170_WzniesieniaarskiezOstrzycy-Kopia.thumb.jpg.2555244fa9db2ca3148ff0d798550947.jpg

 

To zaś trochę niestaranne, kompromis między dalekim widokiem a ogólnym ładnym krajobrazem. Po lewej trochę widać wieże starego miasta w Legnicy a horyzont zamykają wzgórza za Wołowem (70+ km).

441353189_LegnicazOstrzycy-Kopia.thumb.JPG.ff4f657067799e2c82e017e858279983.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
On 12/27/2020 at 8:22 PM, Paweł W. said:

Zimna Brzeźnica powtórnie-jest Ślęża z lubuskiego! Prawdopodobnie jedyne takie miejsce i zarazem najdalsze w stronę północno-zachodnią (108 km). Widok jest prosto z dawnej drogi nr 3, wyłonił się po zrobieniu obok wykopu pod S3.

469114912_IMG_3610_stitch-Kopia.thumb.jpg.9f0d2d35b076a315114781ffe2e3ce01.jpg

 

1077376892_IMG_3612-Kopia.thumb.JPG.14cdab6d9feabb14f863b91d5b6da938.JPG

 

 

Wczoraj powtórzyłem obserwację z tego samego miejsca:

1787216979_IMG_5003-Kopia.thumb.JPG.8c9f3ccea12e8d3f9c470af6ad47b987.JPG

 

Ale jest w związku z tym pewna ciekawostka. Chociaż oba zdjęcia były robione z tego samego miejsca to jednak na grudniowym Ślęża wystaje nieco bardziej! Nie mam przekonania, że różnica wynika z obecności liści na drzewach.

37288925_lax2.jpg.35b63c5d705f3b65260d33057708e3ea.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Spełniłem w końcu swoje dziecięce marzenia sprzed kilkunastu lat i dzisiaj zrobiłem zdjęcie Śnieżki z Leszna! :) 

Zwykły, letni, dość upalny dzień, godzina 10 rano. Współrzędne N: 51°52'06" E: 16°36'25" 113,3 m n.p.m.

image.thumb.jpeg.c929afb935b74d1252b074cbd14b99b0.jpeg

Zrobiłem 10 zdjęć i nałożyłem je na siebie (stackowanie), żeby zmniejszyć szum i bardziej powyginać kontrasty. Na żywo, przez wizjer nic nie widziałem.

Aparat Pentax K-5, obiektyw Pentax M200/4 przymknięty do 11.

Powietrze mocno falowało od upału, dlatego brakuje ostrości.

 

Miejscówka chyba popularna, bo powstała nawet improwizowana ławeczka między drzewami:

image.thumb.jpeg.3f6936b2077d68061e45d2296ac4bd81.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.