Skocz do zawartości

Nowa Stronf firmy U


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No ale i Himpol czyliu Delta Optical (kurcze blade jak to łatwo ze wschodu na zachodnią namenklaturę się przenieść) tez ma nową stronkę . Tylko dlaczego to jest "Optical" a nie "Optyk" czy coś w ten gust ?

 

Fajnie jest stronki się zmieniają , oferty się zmieniają - dobrze jest :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze w przypadku np Newtona 400/1800 od kilku miesiecy pisze "szczegoly i zdjecia juz wkrotce" a tak w ogole to nie wiadomo czy jest to teleskop o budowie "modulowo-szkieletowej", czy tez posiada staly tubus, nie wspomne juz o tym ze nie wiadomo jaki jest statyw "w poprzedniej wersji byl metalowy,rozkladany przenosny", teraz jest drewniany. Przynajmniej uzupelnili dane dotyczace rozmiarow i wagi  bo o ile pamietam w wersji poprzedniej zwierciadlo 40 cm miescilo sie w tubusie o szerokosci 31,5cm.

Ewenement na skalę światową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest jak były prowadzący stronę, dowiaduje się o tym fakcje z forum, a nie od samego właściciela strony.

W taki więc sposób firma Uniwersał "wykolegowała" AstroCD.

 

Bede musiał to załatwić z administratorami astronomii.pl, ponieważ nie przewidywałem takie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam produkt firmy U wszedłem na stronę i znalazłem  ;D

W Teleskopy - Newton 90/900 Nowa Cena !!!,

proponowany jest "System Podmainy Teleskopów!"

To chyba dlatego są takie problemy z podmianą starego teleskopu na nowy ??? - czyli wszystko po staremu ! ;D i zrezygnowałem z dalszego przeglądania strony  :'( chociaż może to błąd, może jeszcze ciekawsze systemy(no może nie sprzedaży) można by było znaleźć

Pozdrowienia

Grzegorz T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marka S.:

 

Spoko, poprzednia stronka była o niebo ładniejsza, hehe... a ta teraz: "<title>Untitled Document</title>"  - czyżby została popełniona we FrontPagu? Tylko ktoś się wstydził i wywalił 'meta generator' ?? ;)

 

czepiam się... moja pierwsza strona też była we frontpagu, ale wtedy miałem 60 razy mniej odwiedzin dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też przyznam że pierwszy raz widzę żeby ktoś zmienił sobie lepszą stronkę na gorszą. Zwłaszcza te napisy w Times New Roman w tytule naprawdę mnie powalają. Poza tym nie wiem jak inni forumowicze ale jak mam rozdzielczość 800 x 600 i widzę tą stronę jako kolekcję za małych okienek zasypana paskami do przewijania. A w wersji Marka miało się nawet chwilami wrażenie że ma się do czynienia z poważnym producentem teleskopów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tyle mieli dobrego wizerunku, a teraz sobie go psują. Konto ich jest już zablokowane i nie mogą nic zrobić na swojej stronie.

 

Przyczyna prosta.

Umieszczanie na swojej stronie nie swoich zdjęć, tekstów o pomysłach nie wspomnę. I jeszcze podpis "Wszystkie prawa..."   :o

 

Widocznie taki to los i firma chce się sama dobić.

SEPUKU  :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo link

 

"Właśnie widzę moje (i Papatka też) zdjęcia - też przeniesione - ale niech już tam sobie będą"

 

Rozumiem, że specjalnie to nikt Ciebie i Papatkiego o zgodę nie prosił aby te linki przenieść na nową strone?

 

Nie bardzo rozumiem te zdjęcia w galerii. Najnowsze z 1999 roku będące antyreklamą tego sprzętu.:-). Dzisiaj w dobie wszechobecnego internetu ja się wejdzie na stronę Meade i zobaczy galerię to potem się wszyscy dziwią, że ten sprzęt taki popularny. Zobaczcie zresztą na stronę Sky Watchera Ci następni z antyreklamą swojego sprzetu nie wierzę aby nie można było Syntą zrobić lepszych fotek Jowisza i Saturna podobnie jak u Uniwersała (Bartek i Papatki pokazują, że można)

 

http://www.skywatchertelescope.net/Gallery.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że gutkowie od "Sky-Watchera" poszli po rozum do głowy, wysłali za mną swojego agenta i doszpiegowali się, że zrezygnowałem z ich aluminiowych szczudeł oraz wymieniłem ich firmowy szukacz 6x30 na 8x50 i sami teraz proponują upgrade refraktorów polegający na zamontowaniu większego (lepszego) szukacza i stalowego trójnogu   ;)

Panowie, Europa na nas patrzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech patrzy i niech zazdrości.

Zerknąłem na link, który podał Mirek. I jak się patrzę na takie coś:

http://www.skywatchertelescope.net/Jupiter-2.html

to się tak dziwuję: Gościo sam się chwali

"It (200mm reflector tube on EQ6 mount) really is a very nice setup,

and is rocksolid for my astrophotography."--Rob Bower

 

A teraz porównajmy wczorajsze fotki Małka - tycim sprzętem ze statywem parapetowym... Pomijam różnicę w cenie - gdzie oni głowy tam mają? Chyba, że to jest tak:

"Rob woła sąsiada - Patrz, i podziwiaj. Jaki teleskop, tyle kosztował. A montaż zobacz, jeszcze droższy. I pasy na jowiszu widać.

- WOW - powie sąsiad."

Bo pasy to tylko w samochodzie ogląda. No i jak popuszcza pasa po obiadku sutym.  ;D

Chyba im zazdroszę tych możliwości spełniania zachcianek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam chyba sentymentalnie swoich starych czarno-białych fotek Księżyca z lat młodości wykonanych Zenitem 12XP naiwnie na jakimś, tfu, fotopanie o czułości ok. 100, z przyłożenia (niemal z wolnej ręki) do wyciągu refraktora 100/1000, z czasem 1/125 i przysłoną na 2,8, czy jakoś tak   :) i powzruszam się trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl! Poszukam też częściowo zaćmionego słoneczka u brzegów Algierii (praktyki - lato'94) wykonanego na zwykłym Kodaku 100 za pomocą Zenita dokręconego do półmetrowego teleobiektywu opartego o ramię nierozliczonego studenta   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papatki wrote:

 

"no faktycznie nikt o zgodę nie pytał, ale niech już im będzie"

 

Swoją drogą to ciekawe Wy artyści macie dosyć duże poczucie własnej wartości oraz jesteście mocno uczuleni na grabież Waszej własności intelektualnej, a tu tak się godzicie. Dziwny jest ten świat jak śpiewa Czesio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to zwisa, ale myślałem, że Michał zareaguje trochę inaczej ;)

 

ja swojego U13 nie spyle (przez najbliższe parę lat) jakby się starszy dowiedział, że chcę kupić coś nowego, to by mnie chyba wydziedziczył - poczekamy, zarobimy (mam nadzieję) to i sprzęt się kupi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.