Skocz do zawartości

Nowa Stronf firmy U


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po części też, przecież używając ich sprzętu nie mógł na nich za bardzo nadawać, wiesz Mirku, Gentelmańskie umowy i takie tam, można zrozumieć i nawet należy....

ale chyba dojżał do słusznej decyzji bo sprzedaje ten sprzęt, no z takim dorobkiem astrofoto nim zrobionym to chyba szybko znajdzie na niego dobrego klienta :):D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wtrące kilka zdań na temat cytowanego tutaj zdjęcia Jowisza ze strony Sky-Watchera. Ja byłbym troszkę mniej krytyczny w stosunku do tej fotki. Niestety opis do niej jest bardzo mglisty, jednak mam pewne podejrzenia, że może  to być zdjęcie zrobione na kliszy. W takim przypadku nie mam sensu porównywanie jej do zdjęć robionych na ccd i trzeba przyznać, że w takim kontekście, wcale nie jest takie złe. Jedyne co można powiedzieć złego, to, że w obecnej dobie bawienie się w Jowisza na kliszy to już lekki archaizm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekL wrote:

 

"Ja byłbym troszkę mniej krytyczny w stosunku do tej fotki."

 

Tomku tu nie chodzi o to jaką techniką było zrobione zdjęcie tylko o to, że jest to antyreklama tych teleskopów. Potencjalny kupiec nie będzie się zastanawiał czym to było robione tylko jak wygląda na tle zdjęć konkurencji. W 99% przypadków kiedy spytamy człowieka chcącego kupić teleskop do czego on ma służyc pada odpowiedź do tego i tamtego no i zdjęcia chciał bym pstrykać.

 

Z drugiej strony patrząc w opisach technicznych produktów Synty to oni specjalnie nie przejmują się w podawaniu parametrów z kapelusz więc tym bardziej dziwi zamieszczenie takich fotek na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to jest antyreklama to jak najbardziej masz rację. Spojrzałę na te fotkę po prostu jak na fotkę a nie jak na coś co ma zachęcić do kupowania teleskopu.

Ale tak nawiasem mówiąc to dosyć ciekawy temat został poruszony, jak różni producenci podchodzą do tego tematu. Januszu, może jakiś mały komentarz? Ja wiem, mało czasu, ale tak kilka fotek naprawdę by się przydało :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Teleskopy - Newton 90/900 Nowa Cena !!!,proponowany jest "System Podmainy Teleskopów!"T

 

Są również "Obserwacje astronimiczne wykonane przez użytkowników modelem Uniwersał 270/1500"

...hmmm...ciekawe...

a w ogóle ikonki są za małe i kolor mi nie odpowiada...wiem, że znakiem firmowym jest żółć (wytłaczana głównie przez użytkowników), ale bez przesady...

Powiedzmy sobie szczerze : dobrze, że chociaż jest taka strona...kropka...a reszta jest milczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem darmowy mylar i jeszcze całkiem fajny okular (wcale nie byle jaki, choć wiadomo, że nawet nie Plossl) - za co innego, ale dlatego uznałem, że zdjęcia jakieś się ode mnie należą braciom U i sam je wysłałem Markowi do wrzucenia na poprzednią wersję strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Mam problem, który nurtuje mnie odkąd przeglądnąłem sobie tą nową stronkę braci "U". Otóż znalazłem w sekcji "Najczęściej zadawane pytania" taką oto ciekawostkę:

 

Pytanie: "Co to jest natężenie światła ?"

 

Odpowiedź:"Natężenie światła teleskopów astronomicznych może być obliczane przy użyciu następującej formuły: (obiektyw/średnica lustra : 7) x (obiektyw/średnica lustra : 7) = natężenie światła, np. dla teleskopu o średnicy zwierciadła 100 mm - (100 : 7) x (100 : 7) = 204,08"

 

Co to qrde jest!!! Jakaś tajemna formuła ??? Może to jakiś magiczny parametr teleskopów to natężenie światła?! To by tłumaczyło tę liczbę "7" ;D I w jakich jednostkach się to podaje? Bardzo proszę o wyjaśnienie tego wzoru tutejszych ekspertów z dziedziny sprzętu i optyki, bo zajmuje się astronomią dopiero od kilkunastu lat, więc mogę nie kumać jeszcze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to jest... w ogóle nie wiem czemu to jest zapisane w taki sposób a * a - zamiast a^2 - wszystko zaczęłoby się rozjaśniać...

 

ta stała to pewnie wynik jakiegoś uproszczenia... coś mi tam majaczy w głowie z wiadomości z liceum taka liczba około 7 używana w magicznych wzorkach... poczekamy co napisze Janusz P.

 

zresztą kogo interesuje jakieś tam natężenie światła ;) - poza tym tutaj to jest wartość bezwymiarowa, więc nie za bardzo potrafię skojarzyć po co to komu potrzebne

 

 

- - -

 

to jest lepsze:

 

"Jak wykonywać zdjęcia poprzez teleskop ? "

 

"Niektóre modele teleskopów umożliwiają wykonywanie zdjęć obserwowanych obiektów. Czas ekspozycji który jest niezbędny do uchwycenia detali fotografowanych obiektów wymaga jednak najczęściej zastosowania mechanizmu zegarowego celem eliminacji konieczności ręcznej korekty położenia teleskopu - dokonywanie takiej czynności ręcznie przez kilka, a nawet kilkadziesiąt minut byłoby z pewnością męczące i z natury rzeczy niezbyt precyzyjne.

Mechanizm zegarowy jest niezbędnym dodatkiem do teleskopu, bez którego nie można mówić o poważnym podejściu do astrofotografii."

 

Ja tam nie mam mechanizmu zegarowego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź w temacie "Natężenie Światła w Teleskopie" jest prosta No Coments bo też jako producent nie powinienem sie nabijać z żywieckiego produktu ale już pisanie w często zadawanych pytaniach co to jest sekunda kątowa i odpowiedź że to jest miara odległości to już rozbawiła mnie do łez, także No Coments Panie i Panowie ;););)

To piękne stare rodzynki na tej wszkże nowej stronie ;)

Nie wspominając o 2 przywłaszczonych bezprawnie fotach Księżyca mojego autorstwa podpisanych tylko ekspozycja 1 sek, wykonanych profesjonalnym Maksutowem Zeissa 350/10 i odsprzedanych osobie fizycznej (byłemu Dealerowi U... bez praw do publikacji po kosztach materiałów jako fotki do prywatnego albumu, mowa o 2 przedostatnich zdjęciach, także No Coments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strona musi Ci Mirku pasowac bardziej, bo przecież ja jej nie robiłem.  ;D

 

To akurat Marku nie ma absolutnie nic wspólnego z Tobą i z tym, że to ty robiłeś poprzednią wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No tak, Strona firmy "U" mnie także powaliła i widzę że ludzie typu "U" jakoś dziwnie postrzegają rozwój swojej firmy. Ja osobiście nie potępiam firmy "U" aż tak bardzo bo widziałem wiele ciekawych obrazów przez ich sprzęt choć strona mechaniczna jest do kitu.

Ale jak widzę jak firma się cofa to trace zaufanie...

SZkoda że Panowie "U" nie wiedzą co to jest Internet i jaką ma siłę.

Także Panowie jesteśmy świadkami powolnej agonii znanej firmy pod nazwą UNIWERSAŁ!!!

 

pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już mają to nie ma co rozwijać ale rzeczywiście taka strategia może doprowadzić do upadku bo łosiów coraz mniej... Kiedyś kupował u nich każdy kto słabo znał opinie ludzi bo nie było neta. Teraz net jest i odpowiednia opinia o nich na każdym kroku. Jest też dostęp do prawdziwych brand-ów z zachodu i wschodu. Dowodem na zmianę sytuacji jest to jak trudno sprzedać te mniejsze Uniwery teraz. Co do potępiania to jest to firma która oszczędza na kliencie we wszystkich modelach ale w tych największych czyli 8" czyli 20 cm takie oszczędzanie już tak bardzo nie szkodzi i daje dostęp do dużego sprzęta za mniejszą kasę i stąd to rozdwojenie opinii powodowane właściwie tylko przez 2 sprzęty w kraju wszyscy wiemy kogo (nie będę wymieniał żeby p. nie płakał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno u wszystkich już trzeba czekać.

A może ktoś załatwia od ręki.

To niech się odezwie.

1. A jak długo na Uniwersały trzeba czekać ? Ktoś Wie?

2. A jak długo na Dobsony Astrokraki trzeba czekać ? Ktoś Wie?

Bo jeszcze nie zamówiłem, ale jak bym miał czekać ze 3 miechy to do 4 liter taki interes. Wiocha i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.