Skocz do zawartości

Dalekie Obserwacje z Gliwic i okolic


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu obiecałem panoramę Jesioników z Sarnowskiej Góry koło Toszka, z 8 lipca. Dzisiaj wreszcie jest, z opisem szczytów.

Długo to trwało, ale musiały nabrać kształtu wtyczki do gimpa, wspomagające tworzenie panoram.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojony w świeżo wykute narzędzia i nowe doświadczenia w obróbce ;), wróciłem do zeszłorocznych zdjęć. Temat jest ten sam, co poprzednio, tylko wcześniejsza pora dnia i inne warunki pogodowe.

Przelotny deszcz psuł widoczność głównego grzbietu Jesioników, za to nieźle prezentują się południowe fragmenty Masywu Śnieżnika i Gór Złotych. Góry Opawskie, na wieczornym zdjęciu ginące na tle Jesioników, tu są wyraźniej widoczne.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ależ dawno nic się tu nie ukazało! Na zdjęciu wież ciśnień w Toszku, elektrownia w Rybniku i Beskid Śląsko-Morawski, widziane 10 lipca ze wzgórza Baranowiec. Na razie tyle, bo jutro o 5 rano znowu wyjeżdżam.

Wzgórze Baranowiec? :g: Gdzie to jest? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgórze Baranowiec? :g: Gdzie to jest? ^^

Jest to wzniesienie w łańcuchu na północ od Toszka, między Sarnowską a Wapienną. Być może nazwa jest lokalna, ale widziałem ją nawet na oficjalnej mapce i ludzie w Toszku wiedzą, o którą górkę chodzi. Niestety, nie jest tak łatwo dostępna jak Sarnowska, bo prawie całe wzniesienie zajmowało w tym roku wielkie pole rzepaku. Na skraj rozległego szczytu przedzierałem się od południa ok. 15 minut, wąskim, zarośniętym pasem między uprawami. Trudno go nawet nazwać miedzą, gdyż znajduje się na uskoku terenu, prawdopodobnie utworzonym celowo, by położone po obu jego stronach pola były bardziej płaskie. Według symulacji, Baranowiec oferuje bardzo podobny widok, jak Sarnowska Góra, lecz na południowym zboczu rośnie spora kępa lasu, która prawdopodobnie zasłania to, co najlepsze... Generalnie, poszedłem go sprawdzić i raczej nie polecam, skoro obok jest znacznie wygodniejszy PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.zdzieszow...berg/anna11.jpg

 

Tylko taką fotę udało mi się zdobyć.Zostało to hucznie nazwane "taras" ale zawsze coś.Jest gdzie usiąść pod dachem.

 

http://www.zdzieszow...e-pod-gor-wanny

 

Jest to w miejscu znanym przed Zajazdem "Pod Górą Chełmską"

anka.jpg

Edytowane przez kecaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przydałby się na szczycie prawdziwa 30 metrowa wieża widokowa, ewentualnie udostepnic taras na wieży kościoła na szczycie. Lecz w przypadku tych dwóch pomysłów, na pierwszy nikt by się nie zgodził (zakłócił by panoramę) a w przypadku drugiego pomysłu pewnie jest tam za mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.