Skocz do zawartości

Dalekie Obserwacje z Gliwic i okolic


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za miłe słowa ;)

to duża zasługa sprzętu (D90+szkło), który pomimo średnich warunków pozwala rejestrować odległe obiekty,

 

dorzucam jeszcze Lysa Horę, na tle KWK Szczygłowice(?) i kościoła w Ostropie:

5.jpg

:) Mi to wygląda na KWK Jas-Mos w Jastrzębiu Zdrój natomiast kościół jest na Wójtowej Wsi :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

body to samo D90 tylko inne szkło, które mogę jak najbardziej polecić do Twojego Nikona.

Szkło 500mm ostatnio na allegro widziałem za ~500zł

http://www.allegro.pl/item1071770230_prakticar_5_6_500_mc_pentacon.html

 

ładne cacko, 500zł to prawdziwa okazja,

ja za używaną Sigmę 135-400 dałem 3x tyle ;( na plus można zaliczyć współpracę z AF w body i zoom

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto plon dzisiejszego dnia - co ciekawe, z mojego PO, udało się ustrzelić 4 wieże, na 4 szczytach :)

1. Lysa Hora:

Lysa1.jpg

2. Czantoria, z gliwickimi kościłami (Katedrą i Wszystkich Świętych):

Czantoria5.jpg

3. Skrzyczne:

Skrzyczne2.jpg

4. Pradziad, ponad zakładami GM-Opel:

Praded3.jpg

 

orientacyjna panorama (częściowa, od Mikołowa po Lysa H.):

pano1.jpg

 

Babia Góra... wieży brak :)

Babia3.jpg

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W trosce o ten wątek, co zapomniany leży na drugiej stronie forum, postanowiliśmy z Rafałem i ORJ-tem przywieźć coś do jego aktualizacji. Warunki zapowiadały nawet obfite łupy, praktyka jednak wszystko zweryfikowała. Miejsce wykonania: wiarukt nad A4 (ten koło wysypiska). Fotki Rafała i moje, na Romka trzeba będzie trochę poczekać. W skrócie - już godzine męcze, aby z dziennych fotek wyciągnąć Jeseniki, ale bez szans. Bardzo słabo widoczne, podobnie jak Beskidy i ogólnie rozumiany industrial. Udały się głównie nocne fotki, łącznie z oświetlonym Pradziadem. Generalnie, co nie dziwota, można od razu przejść do fotek Rafała ;)

 

Rafał i Nikon D90 z Orestegorem 500 mm

dsc3395sh1200.th.jpg

dsc3411sh1200.th.jpg

dsc3413sh1200.th.jpg

dsc3425sh1200.th.jpg

pradziadzgliwic1200.th.jpg

 

Mateusz i Nikon D5k z 200 mm (...co na wczytanie zdjęcia potrzebuje tyle samo czasu, co trwa naswietlanie i nie wiem co z tym zrobić :( Nikon, nie Mateusz)

http://www.fotoupload.pl/237365672/skrzyczne_swiatelka.jpg

http://www.fotoupload.pl/242048345/pradziad_swiatelka.jpg

http://www.fotoupload.pl/740710839/altus_swiatelka.jpg

 

Jak mi się uda wyciągnąć te Jeseniki to dorzucę, ale nie z powodów poznawczych (bo Rafałowe załatwiają temat), ale aby zobrazować kolosalną różnicę tych dwóch obiektywów.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trosce o ten wątek, co zapomniany leży na drugiej stronie forum, postanowiliśmy z Rafałem i ORJ-tem przywieźć coś do jego aktualizacji. Warunki zapowiadały nawet obfite łupy, praktyka jednak wszystko zweryfikowała. Miejsce wykonania: wiarukt nad A4 (ten koło wysypiska). Fotki Rafała i moje, na Romka trzeba będzie trochę poczekać. W skrócie - już godzine męcze, aby z dziennych fotek wyciągnąć Jeseniki, ale bez szans. Bardzo słabo widoczne, podobnie jak Beskidy i ogólnie rozumiany industrial. Udały się głównie nocne fotki, łącznie z oświetlonym Pradziadem. Generalnie, co nie dziwota, można od razu przejść do fotek Rafała ;)

 

Rafał i Nikon D90 z Orestegorem 500 mm

dsc3395sh1200.th.jpg

dsc3411sh1200.th.jpg

dsc3413sh1200.th.jpg

dsc3425sh1200.th.jpg

pradziadzgliwic1200.th.jpg

 

Mateusz i Nikon D5k z 200 mm (...co na wczytanie zdjęcia potrzebuje tyle samo czasu, co trwa naswietlanie i nie wiem co z tym zrobić :( Nikon, nie Mateusz)

http://www.fotoupload.pl/237365672/skrzyczne_swiatelka.jpg

http://www.fotoupload.pl/242048345/pradziad_swiatelka.jpg

http://www.fotoupload.pl/740710839/altus_swiatelka.jpg

 

Jak mi się uda wyciągnąć te Jeseniki to dorzucę, ale nie z powodów poznawczych (bo Rafałowe załatwiają temat), ale aby zobrazować kolosalną różnicę tych dwóch obiektywów.

 

Zdjęcia Rafała Ogień!!

 

Ten Orestegor to świetna sprawa, widzę, że w różnych warunkach daje radę. No i nie umniejszając tutaj wpływu twórczego samego Rafała, bo z tego typu obiektywami trzeba być obytym. A Rafał do perfekcji go poznał. To już dobre małżeństwo ;)

 

..

Zdjęcie z księżycem urywa cycki! :banan:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnego programu jeszcze nie znam, lecz coś na pewno powinno być pod Radiostacją. Zrobić by można było pokaz zdjęć "Gliwickie obiekty (industrialne) widoczne z daleka", troszkę zdjęć by się znalazło, choćby z Szarloty, Góry Św. Anny, z Katowic a nawet z Magury czy z Biskupiej Kopy :), ewentualnie dodatkowo zaprezentować również dalekie obserwacje z Gliwic i okolic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki:

od 1 do 3 października 2010

VIII Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego Oblicza Gliwickiej Industrii

Tak se myślę, jakby się dogadać i zrobić zlot Dalekich Obserwacji pod Radiostacją? :unsure:

Jeżeli dopniesz temat formalnie, to na pewno się tam zjawimy. Tylko trzeba to zrobić jak najszybciej, bo organizacyjnie to trochę trwa, a już jest późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał >> dobre foty, szczególnie ta z Pradziadem bo udowadnia mi jedną teorię na temat widoczności światełek wierzy ;)

 

To jak to z tym Pradziadem jest? Zmienili oświetlenie, czy zawsze takie było a widoczność światełek świadczy o w miarę małej odległości Gliwic od Pradziada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia!

 

Często jeżdżę tam oglądać Pradziada i nigdy nie udało mi się zaobserwować oświetlenia, nawet przez bino, więc to może kwestia długiego naświetlania? Odległość to chyba trochę ponad 100km więc nie tak mało

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia!

 

Często jeżdżę tam oglądać Pradziada i nigdy nie udało mi się zaobserwować oświetlenia, nawet przez bino, więc to może kwestia długiego naświetlania? Odległość to chyba trochę ponad 100km więc nie tak mało

Pradziad na tych zdjęciach świecił się prawie 4 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez 4 minuty nie oddychaliście?! :D

A co za problem. Można nawet 17 - KLIK

 

Zbyszek, czy też masz coś takiego u siebie, że po długim naświetlaniu aparat mieli fotkę praktycznie tyle samo czasu, co ją naświetlał. Jasna cholera szlag mnie trafia, jak po 4 minutach świecenia Pradziada muszę czekać drugie tyle, żeby wyświetlił się na aparacie :swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zbyszek, czy też masz coś takiego u siebie, że po długim naświetlaniu aparat mieli fotkę praktycznie tyle samo czasu, co ją naświetlał. Jasna cholera szlag mnie trafia, jak po 4 minutach świecenia Pradziada muszę czekać drugie tyle, żeby wyświetlił się na aparacie  :swear:

 

Tak. Mam tak. To chyba normalne. Miałem tak w Canonie 400D, mam teraz w 50D. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam tak. To chyba normalne. Miałem tak w Canonie 400D, mam teraz w 50D. 

U Rafała na D90, teoretycznie tym samym aparacie co D5000, tylko że z lepszą kartą pamięci, już tak nie jest. Po 4 minutach świecenia fota wyświetla się po sekundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Rafała na D90, teoretycznie tym samym aparacie co D5000, tylko że z lepszą kartą pamięci, już tak nie jest. Po 4 minutach świecenia fota wyświetla się po sekundzie.

1. Kwestia karty na pewno ma znaczenie.

2. Przerzućcie się na kompakty jak chcecie szybsze fotki :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

I ja dodam wrzuce swoje 5 groszy z wczorajszej wizyty w Gliwicach na wiadukcie nad A4 :P

 

Fotki przedstawiaja:

1-El.Szombierki,swiatla jupiterow ze stadionu w Zabrzu,KWK Sonica

2-KKW Sosnica,Maszt BTS Bytom agiewniki,EL.Zabrze

3-KWK Pokoj.EC Katowice,Kukurydze (Os Tysiaclecia)

4-Altus,Gwiazdy,Komin ZEC-dawna EC HMN Szopienice

5-EC.KWK Slask,EL Siersza,KWK Halemba,EL Jaworzno III

6-EL.Halemba

7-Skrzyczne

8-Zarysy Jesenikow-Vysoke Hole & Pradziad

 

Dzieki Mateusz za wycieczke :yes:

Pozdrawiam :D

Szombierki.Zabrze Sośnica.JPG

Sośnicz,Zabrze,El Zabrze.JPG

Kop.Pokoj,EC katowice,Kukurydze.JPG

Altus.JPG

EC.KWK Slask,EL Siersza,EL Jaworzno.JPG

EL.Halemba,Maszt Kosztowy.JPG

Skrzyczne.JPG

Cienie Jeseników.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

I ja dodam wrzuce swoje 5 groszy z wczorajszej wizyty w Gliwicach na wiadukcie nad A4 :P

Dzięki Romek, było miło :)

 

Dodam tylko, że po wyłączeniu redukcji szumów (obu, bo są dwa rodzaje) aparat śmiga, jak ta lala :) Po 5minutach świecenia mieli już tylko 2 sekundy :D Dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.