Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop do 750zł


pelamis22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić sobie teleskop ale całkowicie się nie znam na tych wszystkich parametrach( nie wiedziałem, że wszystko jest aż tak skomplikowane). Zamierzam przeznaczyć na niego około 750 zł i chciałbym się Was poradzić jakie są wasze typy bo bardzo się wystraszyłem czytając artykuł o nie kupowaniu na allegro :)

 

Wiem, że to nie jest dużo ale chcę po prostu chcę się przekonać czy wkręcę się w astronomię. Mam raczej czyste niebo i jakbyście mogli zaproponować kilka modeli i co za tą cenę mogę na niebie zobaczyć to byłaby dla mnie pomocna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktor śr. soczewki 90mm, ogniskowa 900mm

refraktor taki to świetny instrument na początek przygody z astronomią, szczególnie przy ograniczonym budżecie. Do tego koniecznie poradnik Rudzią "Atlas nieba. Poradnik młodego astronoma", który kupisz w każdej nieomal księgarni lub w internecie.

Edytowane przez skymacho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciemne niebo, więc uniwersalnym sprzętem będzie w tym przypadku Synta 6". Ma ona sporą światłosiłę f/8. Taka światłosiła to początek światłosilnych teleskopów do DS,a jednocześnie można obsrwować planety bez kupna drogich filtrów planetarnych. Jak widzisz mamy tu kompromis :) Niestety musiałbyś dołożyć te 200-250 zł. Przy kupnie teleskopu warto nie być w gorącej wodzie kąpanym, warto poczytać jeszcze trochę, jeszcze trochę popytać, dołożyć pieniążków. Te refraktory 90/900 są bardzo dobre na początek, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i zapewne dosyć szybko zatęsknisz za większym sprzętem :rolleyes: Sam mam Syntę 6" jako mój drugi teleskop i jestem z niej prawie w pełni zadowolony, no może oprócz wagi i gabaretów, bo nie jestem zbyt silny, i zazwyczaj potrzebuję pomocy drugiej osoby by w miarę komfortowo ją przenieść ;)

 

Synta 6" - uniwersalny podwórkowy teleskop na co najmniej podmiejskie niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.