Skocz do zawartości

Chleb


Gość inż.konstruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po co do zrobienia zakwasu, skórka z chleba żytniego???? Bez skórki też się robi tylko troszkę dłużej, ale mamy na 100% zdrowy zakwas.

Zapomniałem oczywiście dopisać, że zawsze musimy sobie zostawić w pojemniku, w którym robimy zakwas, trochę (około pół szklanki) starego zakwasu. Dodajemy do tego szklankę ciepłej wody i dwie łyżki mąki, nazajutrz dodajemy mąki oraz wody i na następny dzień mamy znów gotowy zakwas.

Co do pieczywa to pamiętajcie, że taniej i o niebo zdrowiej jest upiec chleb samemu! To co kupujemy ZAWSZE ZAWIERA ULEPSZACZE!!!!! Jak sami nic nie dodamy, to mamy 100% pewności, że to naturalny chleb!

Drożdże pomagają żeby chleb lepiej wyglądał, ale nie jest najzdrowszy, tak jak ten zrobiony tylko na zakwasie.

Co do mąki w sklepie, to trzeba pamiętać, że ona jest "wyprana" z otrębów, które są najważniejsze dla organizmu ale też dla smaku.

Jeśli zaś mówimy o tym czymś, co upychane jest w sklepach, to jest tylko "zlepiacz jelit", co ma paskudne konsekwencje dla naszego zdrowia, zresztą można o tym pisać tomami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często przyrządzam kwas chlebowy, na upał jest świetny wystarczy podpiec chleb żytni, wysuszyć, zalać wrzątkiem, po 2godz. dodać drożdże i dwie łyżki cukru, zostawić na dobę na fermentacje teraz można dodać rodzynki. Zostawić w lodówce na 3 doby później dla smaku dodać trochę mięty lub miodu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwi mnie ta wasza rozpraw o zdrowosci mąki i o najwarzniejszych skladnikach otrębow tak naprawde nie macie na to zadnego wplywu nie zaleznie gdzie kupujecie. Niestety w polsce sa dwa rodzaje rolnictwa tanie i drozsze. A zyto zwykle powstaje w tych tanszych. Takie 3 gr. od producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwi mnie ta wasza rozpraw o zdrowosci mąki i o najwarzniejszych skladnikach otrębow tak naprawde nie macie na to zadnego wplywu nie zaleznie gdzie kupujecie. Niestety w polsce sa dwa rodzaje rolnictwa tanie i drozsze. A zyto zwykle powstaje w tych tanszych. Takie 3 gr. od producenta ;)

 

Żyto rośnie na słabych glebach i ma dużo niższą wydajność niż pszenica, która potrzebuje lepszych gleb, więc to normalne, że żyto pochodzi z tych mniej dochodowych gospodarstw. Poza tym mniej dochodowe gospodarstwa, to często mniej nawozów... więc... może być zdrowiej ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exec ja w ogóle nie wiem o co Tobie chodzi. Twoje rozumowanie jest nie do końca normalne. Tzn wg mnie.

Dziekuje bardzo za komplement! Ni mysle 'normalnie' jak wiekszosc pospulstwa - to bardzo dobrze. Czuje sie wyrozniony. :D

 

Czyli co? Wg Ciebie mam wydawać więcej pieniędzy na dobry chleb bo za normalną kwotę piekarz robi gniota wiedząc, że ludziska kupią i tak i tak?

Dobre. :D

Ale to po prostu dlatego ze nie rozumiesz podstaw. Zalozmy ze dobry chleb da sie zrobic za 4zl (koszty energii, surowcow, ludzkiej pracy, koszty kapitalowe i wszystkie inne koszty razem wziete + godziwa marza). Tyle ze ludzie woleliby wydawac na chleb mniej. W zwiazku z tym piekarze zeby zaoszczedzic robia sztuczne, pompowane chleby na ktore zuzywaja mniej surowca i energii dzieki temu taki chleb kosztuje 2zl. Wiekszosc ludzi wybierze tanszy napompowany chleb. A Ty sie tu oburzasz ze piekarz za normalna kwote robi slaby chleb. A tak nie jest. Za normalna kwote (3,5-6zl) robi sie normalny chleb.

 

Tak samo z miesem. Kilogram surowego miesa (zalozmy) kosztuje 20zl. Kilogram miesa + cena przetworzenia + koszty pracy + dystrybucji + opakowania itd itd = szynka w sklepie kosztuje 15zl. I co? Nie oburzasz sie ze masarz za "normalna" cene (a tak pewnie powiesz o kwocie 15zl) nie moze zrobic dobrej szynki tylko ociekajace woda 'cos'?

 

Stary jak Cię stać na bochenek chleba za piątaka lub więcej to Twoja sprawa - jedz, na zdrowie!

Stac, nie stac - kwestia perspektywy. Zalezy co chcesz jesc. Mozesz jesc normalny chleb za 4zl, albo swinstwo za 2zl. Mozesz jesc wode z dodatkiem szynki za 15zl albo jesc szynke za 35-40zl. Jesli Cie nie stac na normalny chleb, to sygnal, ze moze warto zmienic prace aby moc jesc chleb, ktorym sie nie bedziesz truc?

Dla mnie chleb powinien być dobry i relatywnie nie drogi. Bo jestem tym biedniejszym!

Ok to ja tez jestem biedniejszym i dla mnie samochod powinien byc dobry, nie psujacy sie, z klima i mocnym silnikiem, taki co malo pali i relatywnie niedrogi np 20 tys. Bo ja tak chce! :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro. Mam nadzieje ze ;) . Znaczy ze wiesz ze za mniejsza iloscia nawozow podaza mniejsza ilosc srodkow ochrony roslin ktore w same w sobie podobno nie sa szkodliwe ale zwiekszenie ilosci patogenow w ziarnie i nasion chwastow juz moga byc.

 

Tak... ale tyle się mówi o wieloziarnistym pieczywie, więc trochę miotły nie zaszkodzi ;D. Gorzej ze sporyszem akurat ;)

 

I tak u nas używa się względnie mało nawozów i środków ochrony roślin w porównaniu do zachodu. Nie tyle z troski o ekologię, co z powodów finansowych. Z drugiej strony nie wiem, czy to tak źle... z jednej strony bez nawozów sztucznych ludność Ziemii się nie wyżywi. Z drugiej strony...nie ma co przeginać w drugą stronę. Mam nadzieję, że nie będzie u nas takiego żarcia jak w GB, gdzie jedzenie z napisem "ORGANIC" jest rzadkością i kosztuje 4x tyle co szuczne.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor

Ok to ja tez jestem biedniejszym i dla mnie samochod powinien byc dobry, nie psujacy sie, z klima i mocnym silnikiem, taki co malo pali i relatywnie niedrogi np 20 tys. Bo ja tak chce! :D

 

Jasne, jeśli kupno chleba będziemy traktować w kategorii samochodu, naglera czy innego luksusowego dobra to owszem masz rację. Jakość kosztuje. Skoro wszycy traktujecie chleb jako produkt spożywczy to okej. Wasze prawo. Kupujcie chleb za piątaka.

 

Jesli Cie nie stac na normalny chleb, to sygnal, ze moze warto zmienic prace aby moc jesc chleb, ktorym sie nie bedziesz truc?

 

To było doprawdy inteligentne, naprawdę... Widać, że naprawdę jesteś z innej planety.

Edytowane przez inż.konstruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszycy traktujecie chleb jako produkt spożywczy to okej. Wasze prawo. Kupujcie chleb za piątaka.

A to chleb juz nie jest produktem spozywczym?:blink:

 

 

To było doprawdy inteligentne, naprawdę... Widać, że naprawdę jesteś z innej planety.

Inteligentniejsze bylo takie stwierdzenie: stac mnie na komputer, ubranie, sprzet optyczny, ale nie stac mnie na chleb wiec jem scierwo.:rolleyes:

Za 3-4zl mozna kupic naprawde dobry chleb. Sprobuj, warto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Załączam kilka fotek z wypieków, jakie robiłem tego roku na naszą osiedlową biesiadę.

Najcięższy chleb miał chyba koło 5kg! ...

Stary, a będziesz w Jodłowie?

Bardzo lubię pieczywo a Twoja wypowiedź wzbudza we mnie pewne nadzieje. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.