Skocz do zawartości

lornetki 25*80, 25*100


kedlaw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmowałbym się dalekowschodnim pochodzeniem sprzętu a Januszowi przypomnę że rok temu pisaliśmy na 4U że wcześniej czy później przed pewnymi alternatywami nie sposób się będzie obronić. Ważniejsze od nalepek na obudowach jest to co lornetki sobą reprezentują realnie. Obudowa do złudzenia przypomina mi Oberverk, co jest plusem bo firma znana. Co do optyki to w tej chwili na świecie w te same obudowy producenci wkładają różne rzeczy. To że w Polsce można kupić lornetę 100mm (w całkiem przyjaznej moim zdaniem cenie) to duża sprawa. Przypomian sobie jak 1-1,5 roku temu taka możliwość była dla wielu osób w sferze raczej marzeń. Pewnie że nie ma co się spodziewać supernowoczesnych warst MC, superdyspersyjnego szkła i ultraszerokiego pola, ale jeśli obrazy są przynajmniej przyzwoite to już chyba warto się zastanowiać-100mm szkła to jest już naprawdę coś!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Sprawa się już rozwiązała przed chwilą bo nowa dostawa (20 sztuk) przyszła z nadrukiem Leidory czyli w zasadzie nadal No Name ale już z nazwą i konkurs na nazwę tym samym mamy nieaktualny :P

Pierwsze 10 sztuk na zakupy świąteczne bez nazwy rozeszło się już jak ciepłe bułeczki, dzięki przystępnej cenie i dużej srednicy obiektywów 8)

Chyba po Yukonie 100mm to będzie następny wielki przebój sezonu wiosenno letniego lornetki 100mm :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepsza nazwa to:

 

:slon: BINOKRAK :slon:

 

po pierwsze: pierwszy (za przeproszeniem) człon nazwy mówi, ze chodzi o lornetkę

po drugie: drugi człon wskazuje na pochodzenie z Krakowa lub wręcz z Astrokraka

po trzecie: nazwa jako całość jest łatwa do wymówienia , nawet dla "innostrańców"

 

Nazwy typu Binokrak80 lub Binokrak100 od razu wskazują o co chodzi.

Eh.... Może kiedyś doczekany Bikokraka 130 :Loveit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Fajne propozycje ale jak już pisałem nowa dostawa przyszła z nazwą Leidory i nie zamierzam w związku z tym jej szlifować i naklejać innej jak pewna znana z takich procederów firemka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Krakowie jest taka pogoda jak w Jarosławiu, to zgrzeszysz Januszu, jeżeli choć na chwilę nie wystawisz lornetki 25x100 do obserwacji i nie wydasz choć wstępnej opinii na temat dawanych przez nią obrazów. :wink:

 

Sam widziałeś, jak zaświeciły mi się oczka na jej widok, gdy byłem w Krakowie. Nie chcę czekać, aż pozostałe zniknął jak ciepłe bułeczki i znowu obejdę się smakiem. :(

A nie chcę też brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Januszu spojrzałeś już w niebo nowym sprzętem?

 

A tak w ogóle to w całej mojej miejscowości wyłączyli dzisiaj prąd (tzn.chyba b.mocny wiatr). jakie było zajeb.... niebo. Teraz już wiem jak będę planował jakieś obserwacje co mam zrobić. (Transformator mam blisko).

 

No i Januszu napisz coś.

 

Chyba niech napisze ktoś kto ten sprzęt kupił, bo podobno było ich wielu. Siedzą cicho i nie chcą się pochwalić. :roll: Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że konkurs na nazwę już nieaktualny, ale jakbyś Janusz chciał drapać po obudowie i wodoproof pisakiem smarować to ja bym proponował:

1. Meduza... pasuje do lornety...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Emde :!: w tym "barowym slangu" meduza to galareta a dwie setki to lornetka więc nie bardzo rozumiem bo po dwóch setkach niektórzy już widzą podwójnie, nawet "meduzę"czy o to Ci chodziło i do tego pijesz :wink: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak zwykle albo Żuraw ala Poruczko po naszym liftingu albo solidny statyw z pochylaną kolumną, to drugie rozwiązanie preferują użytkownicy takich lornet jak Miauchi 26x77 czy Fujinon 16x70, to chyba o czymś świadczy 8)

Dwie z naszych "setek" też poszły do klientów z takimi statywami z pochylną głowicą :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj o tej sprawie, aby zmobilizować Janusza. :wink:

 

W środę zamówiłem w firmie Astrokrak lornetę 25x100. Nie mam jeszcze potwierdzenia zamówienia, ale myślę, że lornetki jeszcze są. Jak tylko do mnie dotrze to pochwalę się na forum co potrafi ten sprzęt. Czekam więc z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Zamówienie mogę potwierdzić nieoficjalnie już teraz ale z domu bo się kuruję z zapalenia oskrzeli i zapewne w poniedziałek lornetka zostanie wysłana zgodnie z zamówieniem na wskazany adres :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie mogę potwierdzić nieoficjalnie już teraz ale z domu bo się kuruję z zapalenia oskrzeli i zapewne w poniedziałek lornetka zostanie wysłana zgodnie z zamówieniem na wskazany adres :lol:  :lol:  :lol:

 

Dzięki za potwierdzenie. Życzę powrotu do zdrowia, tym bardziej, że sam właśnie wychodzę z zapalenia oskrzeli. W domu już jest O.K. , ale jak wyjdę na dwór to mnie jeszcze trochę "łaskocze" przy oddychaniu.

 

P.S. W zamówieniu umieściłem pewną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to napisz cos o optyce tych lornetek (jak juz poczynisz pierwsze obserwacje).

 

Nie będę bawił się w jakieś dokładne pomiary. Dla mnie ważne jest to co widzę przez dany instrument. Oczywiście zacznę od sprawdzenia, czy jest dobrze skolimowana, ale wierzę, że tu będzie wszystko dobrze.

Potem określenie zasięgu. Będę zadowolony (bardzo) jeżeli dojdę w moich warunkach do 12,5 (13) mag. Następnie rozdzielczość i utrzymywanie ostrości obrazu w miarę oddalania się od centrum. To ostatnie jest dla mnie ważne ze względu na obserwacje gwiazd zmiennych.

Reszta powinna wyjść w praniu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.