Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakładam nowy temat, w którym znajdzie się miejsce dla tych wszystkich zdjęć autorskich naszych forumowiczów, które nie mieściły sie w dotychczasowych tematach, zwłaszcza w gównym wątku. Jesli np. pojechałeś na Radhosta w Beskid Śląsko-Morawski i wycelowałeś obiektyw w stronę Alp, lub ze słowackich Tatr Wysokich udało Ci się złapać góry na północy Węgier - to miejsce tych zdjęć jest tutaj. Ale to nie wszystko: fotografie Apeninów z chorwackich gór Biokovo to już na DO klasyka, ale czemu nie spróbować samemu powtórzyć tego wyczynu podczas np. urlopu na chorwackim wybrżeżu? Albo będąc nad włoskim Adriatykiem z "przeciwnej strony" nie spróbować uwiecznić chorwackich gór Biokovo lub Velebit? A może będąc przez tydzień na jakiejś greckiej wyspie umierasz już z nudów? Możesz przecież spróbować z jakiegoś wzniesienia sfotografować coś na greckim "stałym lądzie", albo w przeciwna stronę coś na wybrzezu tureckim! A będąc na południu Turcji może uda Ci się "uchwycić" góry Troodos na Cyprze?

Zimą wiele osób wybiera sie na narty w Alpy. Każdy, kto kiedykolwiek jechał autostradą A-9 w stronę Monachium, ten wie, że zazwyczaj tworzy się tam gigantyczny korek. Dlaczego by więc nie wysiąść z samochodu i nie wyjąć aparatu? Można przecież stamtąd zrobic fantastyczna panoramę Alp od Dachsteinu po Zugspitze! Albo jadąc w stronę Alp przez Szumawę warto spróbować złapać podobny widoczek.

To oczywiście tylko propozycje świadczące o tym, że nawet w najbardziej nieprawdopodobnym miejscu mogą oczekiwać na nas dalekie widoki; wystarczy przed wyjazdem puścic sobie symulację, np. na Hey-u i okaże się, ze warto wziąść aparat, dokądkolwiek by się nie jechało...

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu coś dla przykładu:

Miałem przyjemność w tym roku przebywać przez tydzień na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Przed wyjazdem puściłem sobie symulację na Hey-u z miejsca, w którym będę mieszkał i co się okazało?: http://www.heywhatsthat.com/?view=QOTRPC2F - że możliwy jest stamtąd widok nie tylko na na najwyższe góry Hiszpanii kontynantalnej - Sierra Nevada w odległości ok. 110 km, lecz nawet na południowy brzeg Morza Śródziemnego - na marokańskie góry Ar-Rif.

Pierwsza hipoteza okazała się jak najbardziej realna; o świcie Sierra Nevada ukazywały się podświetlone przez wschodzące słońce na ostatnim planie na prawo od charakterystycznego "Giewontu" ( zdj.1 -3, widok całościowy i zoom).

Przedostatniego dnia pobytu sprawdziła sie też druga hipoteza - góry Ar-Rif w Maroku są widoczne! (zdj.4)- niestety nie udało mi się z cała pewnością ustalić, co to za szczyty - z Hey-a niewiele tu wynika - prawdopodobnie są to jednak nie te najdalsze, w odległości 200 km, ale nieco blizsze góry w granicach 160 -175 km ( niestety widocznośc o tej porze roku nie bywa tam najlepsza, co widać po załączonym zdjęciu ).

Na koniec jeszcze zagadka-ciekawostka: na ostatnim zdjęciu mam dosyć charakterystyczny obłok sfotografowany nad Czechami z samolotu niedługo po minięciu Pradziada, na kierunku SE - czy nie wydaje wam się, ze może to być nasz "Schneeberg" z dyskutowanego na DO zdjęcia pt. "Alpy austriackie z Wlk. Krywania"?

P8260660.jpg

P8260662.jpg

P8260651.jpg

Maroko.JPG

P8190298.jpg

Edytowane przez luki_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może by tak w związku ze zmianą pory roku, zmienić banner strony D/O na bardziej zimowy ?

Przydałby się bardziej inwersyjny, proponuję Pradziada z Klimczoka z zeszłej zimy/.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to koncepcja... :rolleyes: Ale może by tak np. coś bardziej spektakularnego, świadczącego że naszą pasją są naprawdę dalekie odległości, a przy tym coś takiego, gdzie widzianych w oddali obiektów nie trzeba się domyślać, typu Tatry z Jeseników, np. to: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=1192 lub coś innego w tym guście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może by tak np. coś bardziej spektakularnego, świadczącego że naszą pasją są naprawdę dalekie odległości, a przy tym coś takiego, gdzie widzianych w oddali obiektów nie trzeba się domyślać, typu Tatry z Jeseników, np. to: http://www.dalekieob...acje.eu/?p=1192 lub coś innego w tym guście?

To akurat było już dość długi czas, ale rzeczywiście czas zmienic baner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest baner, moim zdaniem musi być duże, wyraźne, z dobrą kolorystyką no i rozpoznawalne absolutnie przez wszystkich.

Dokładnie tak. Ten obecny, autorstwa Kościaka, był bardzo fajny, bo charakterystyczny i prosty. Teraz przydałoby się coś ogólnie znanego i efektownego najlepiej w scenerii inwersyjnej. Widzę, że Voytas już się czai z jakimś tajnym projektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Voytas już się czai z jakimś tajnym projektem :)

 

Taki mam zawod :)

 

Specjalnie zapytalem o format pliku, bo gdyby silnik strony (lub jakis modul, plugin, ...) obslugiwal swf-y, to mozna "pogodzic" wszystkich. Do jednego banera wsadzic kilka widokow i juz :)

 

Mozna tez polaczyc foty z ciekawym designem wektorowym, a to wszystko animowane, z umiarem, bez zbednych wodotryskow...

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpg, gif, png, czy moze swf?

 

.jpg

 

P.S. SWF można zapodać, ale jest prostsza metoda. Można uruchomić skrypt, który przy każdym przeładowaniu strony będzie wyświetlał inny banner .jpg.

Limit to 5 bannerów.

Coś ala tutaj: http://www.silesiantechnopolis.pl

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWF można zapodać, ale jest prostsza metoda. Można uruchomić skrypt, który przy każdym przeładowaniu strony będzie wyświetlał inny banner .jpg.

 

 

Gdyby ten skrypt obslugiwal swf-y, to mozna miec 5 wymianianych losowo banerow z kilkoma fotkami w kazdym z nich - full wypas :)

Nie wiem jak jest w WordPress-ie. Czesciej cos projektuje pod Joomla i tam raczej takich swf-owych skryptow nie ma. Wiekszosc obsluguje tylko jpg-i, png i gif-y. Choc te CMSy tak sie szybko rozwijaja, ze kto wie :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam także El Plate, która w tym momencie jest dalekoobserwacyjnym rekordem - 296 km!!!

 

Hmm... czy DalekieObserwacje przeżywają jakiś kryzys ? Teraz działalność nie będzie już opierać się o samodzielne osiągnięcia w terenie ale o wynajdywanie w internecie cudzych obserwacji ? I to bardzo nam odległych. Bo cóż to będzie taki Pradziad zza Olkusza czy z Lubomira czy Tatry ze Świętego Krzyża z lekko ponad 200km kiedy to posiadający nieporównywalnie wyższe góry "koledzy" po drugiej stronie globu biją to bez specjalnego wysiłku :unsure:

 

 

PS2. I nie zapędzajcie się za bardzo z tymi odległościami, bo umrzemy z nudów na tym Radhoście ;)

Swoje własne cieszą 100x bardziej niż odnalezienie na flikrze cudzych dalekich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy DalekieObserwacje przeżywają jakiś kryzys ? (...)

Vrg. Oczywiście można przyjąć, że z hobby DO nie wykraczamy poza osiągalny nam horyzont, ale zastanów się, czy to właściwy kierunek rozwoju, o ile w ogóle można ograniczanie obserwacji do własnego podwórka nazwać rozwojem. Poza Polską, Słowacją, Czechami, Niemcami i Ukrainą, czyli państwami, które dotychczas stanowiły obiekt naszych zainteresowań jest jeszcze kilka innych miejsc na Ziemi, gdzie można dokonywać obserwacji wykraczających poza naszą wyobraźnie. Tak jak napisałem w nowościach DO - ostatni wpis i znalezione przez Roberta 305 km to odpowiednik obserwowania Warszawy z Babiej Góry... Może spróbuj tak się popatrzeć na nasze starania z wyszukiwaniem DO w sieci. W żaden inny sposób nie dowiemy się, czy na świecie jesteśmy jedynymi, którzy interesują się odległymi obserwacjami. A nie wiem jak Ty, ale ja bardzo chętnie nawiązałbym kontakt z ludźmi spoza naszego regionu, którzy pasjonują się tym samym co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Przeglądając jak daleko widać z Cergova na Słowacji, program heywhatsthat pokazał mi że widać gór w Rumuni oddalone o 245 km położone koło miasta Bildar jedna z gór to Valfur Piertroasa. Porównywałem widoki z innych gór i tylko z tego Cergowa widać ten szczyt. Nawet Kralowa Hola co jest wyższa o 900m to nie widać z niej tak daleko. Czy jest to możliwe? Mam problem z umieszczeniem linku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest możliwe, dyskutowaliśmy już o tym nie raz. Widać kilka szczytów w Rumunii nie tylko Valfur Piertroasa. Próbowałem nawet znaleźć kiedyś jakieś zdjęcia z tego szczytu ale raczej wiele ich nie ma.

 

Co do linku - jeśli wchodzisz bezpośrednio na Hey'a to link do tej symulacji Ci się stworzy w pasu adresu, jeśli tworzysz nową symulację wchodząc wcześniej na inną to link już nie ulega zmianie więc musisz go skopiować np z właściwości powstałej przy symulacji panoramie, bez samej nazwy pliku png np http://www.heywhatst...sults/A49TRJ1N/image_m1.png :)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając jak daleko widać z Cergova na Słowacji, program heywhatsthat pokazał mi że widać gór w Rumuni oddalone o 245 km położone koło miasta Bildar jedna z gór to Valfur Piertroasa. Porównywałem widoki z innych gór i tylko z tego Cergowa widać ten szczyt. Nawet Kralowa Hola co jest wyższa o 900m to nie widać z niej tak daleko. Czy jest to możliwe? Mam problem z umieszczeniem linku.

Pozdrawiam

Temat widoczności z Cergova "przerabiałem" już na forum. Byłem w tych górach 15 sierpnia br i fotorealcję wraz z możliwościami dojazdu i punktami widokowymi opisałem w wątku "Tatry": http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=24614 . Co się tyczy szczytu Pietroasy i tego, co z niego widać z zalinkowaniem na Hey-u właśnie opisałem w komentarzu do zdjęcia na DO: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=6341 .

Jeśli wyjazd w góry Cergov to dla Ciebie nie problem, to zachęcam - w pierwszym linku opisałem wszystko dość szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o Cergowie, byłem tam parę razy ale nie wiedziałem że widać góry w Rumuni. Nie wiem czy było już wspomniane że jeszcze z paru innych szczytów we wsch Słowacji widać pasma górskie w Rumuni. Najdalej widać ze szczytu Skalisko koło Rożnawy tez z Snińskiego Kamienia w paśmie Wyherlat.

Edytowane przez Kornut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej załoga!

Media cały dzień trąbią że dziś otwarcie Burj Dubaj najwyższej budowli na świecie :rolleyes::)

Znalazłem ciekawy filmik ----> klik

Jest też napisane że budynek widać z odległości 95 km. Ciekawy jestem w jakiej odległości nam by się udało go ustrzelić B)

No i zastanawiałem się też gdzie bym chciał taki budynek w Polsce..

Pozdrawiam! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też napisane że budynek widać z odległości 95 km. Ciekawy jestem w jakiej odległości nam by się udało go ustrzelić B)

Zadałeś mi niezłego ćwieka, musiałem to sprawdzić :D

 

No i z tego co mówi Hey, najdalsza możliwa obserwacja tego budynku pobiłaby uwaga... rekordową obserwację Tatr z z Keprnika! Co ja mówię, nawet amerykańskie rekordy Mount Foraker widzianego z 300km :icon_eek:

Burj Dubaj można czysto teoretycznie zobaczyć z 318km :icon_eek: Skąd? Z gór w południowym Iranie. Tak, Iranie, to taki kraj po drugiej stronie Zatoki Perskiej.

 

 

 

 

Link do symulki> http://www.heywhatst.../?view=TEEDSGOS

 

Pozdrawiamy Arabów i ich sprzęt foto i życzymy dobrej widoczności :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burj Dubaj mozna czysto teoretycznie zobaczyc z 318km :icon_eek: Skad? Z gor w poludniowym Iranie. Tak, Iranie, to taki kraj po drugiej stronie Zatoki Perskiej.

Pozdrawiamy Arabow i ich sprzet foto i zyczymy dobrej widocznosci :rolleyes:

Masz rację życząc widoczności Arabom, a nie Persom, bo sam zdecydowanie wolałbym zobaczyć góry w Iranie z dachu Burj Dubaj, niż czubek Burj Dubaj z gór w Iranie ;).

A skoro już zamierzamy obstalować 800-metrową wieżę widokową w Polsce ;), to koniecznie musimy dobrze wybrać miejsce, a kryterium wydaje się być proste. W zimowe poranki z tarasu widokowego powinny być widoczne, z możliwie jak największej odległości, Tatry Wysokie, podświetlone przez wschodzące Słońce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.