Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

A teraz bardzo dziwna sprawa. Wróciłem właśnie z pracy. Patrzę przez okno, a na horyzoncie leci wiele czerwonych swiateł.. Bardzo mnie to zaciekawiło, szybko wziałem aparat, tak szybko się poruszały, że nie było czasu na statyw. Przez lornetkę wydawało mi się, że są to lampiony. Jak japoński obrządek, dziwne, że w Katowicach (Siemianowicach). Oto co udało mi się na szybko złapać.

 

To taki nowy polski obyczaj weselny :). Byłem już na dwóch weselach gdzie jako atrakcję puszczano w niebo japońskie/chińskie (?) lampiony. Co to ma oznaczać? Nie wiem, ale kolejny chwyt marketingowy zadziałał i ludzie mogą wydać kasę na nikomu niepotrzebne i nic nie znaczące w naszej kulturze gadżety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią sobotę byłem na PW Pogrzebień, ale jedynie co Jeseniki w mleku zachodzącego słońca majaczyły z wieżą na Pradziadzie. Później na stronie DO zobaczyłem że jednak ktoś był ponad tym mlekiem na równicy i zrobił fotkę roku? :notworthy:

 

Więc wrzucam fotki kśiężyca o różnych ogniskowych i różnym ustawieniem balansu bieli.

 

MTO 1000a 1100 x2 = 2200 (3300mm).JPG MTO 1000a - 1100 x4 (x2x2) 4400.JPG MTO 1000a - 1100 x2 x2 x2 (x6) = 8800 (13200mm).JPG

 

MTO 1000a 1100 x2 = 2200 .JPG MTO 1000a - 1100 x4 (x2x2) 4400 (6600mm).JPG MTO 1000a - 1100 x2 x2 x2 (x6) = 8800.JPG

 

:Salut:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w zeszłym tygodniu przy okazji relacji z Pilska zawitałem też ostatnio na Jurę. Bardziej rodzinnie niż obserwacyjnie ale kilka fotek można rzucić ;)

 

Widoki z Mirowskich Skał

1. Zamek Mirów

2. Zamek Bobolice

3. Góra Zborów

4. SLR Niegowa

5. Góra Pasieka w Łutowcu

6. Rzędkowskie Skały

7. Kościół we Włodowicach

 

mirów.jpg bobolice_z_mirowa.jpg g.zborów_z_mirowa.jpg niegowa_z_mirowa.jpg pasieka_łutowiec_z_mirowa.jpg rzedkowice_z_mirowa.jpg włodowice_z_mirowa.jpg

 

 

pozostałe:

8. Góra Zborów z jurajskiej highway (dokładnie na wysokości Kotowic)

9. grodzisko na Górze Birów z Kiełkowic

10. Góra Janowskiego z Kiełkowic

 

g.zborow_z_kotowic.jpg g.birow_z_kiełkowic.jpg g.janowskiego_z_kiełkowic.jpg

 

 

W opracowaniu materiał z Niegowonic :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w zeszłym tygodniu przy okazji relacji z Pilska zawitałem też ostatnio na Jurę. Bardziej rodzinnie niż obserwacyjnie ale kilka fotek można rzucić ;)

 

Widoki z Mirowskich Skał

1. Zamek Mirów

2. Zamek Bobolice

3. Góra Zborów

4. SLR Niegowa

5. Góra Pasieka w Łutowcu

6. Rzędkowskie Skały

7. Kościół we Włodowicach

 

mirów.jpg bobolice_z_mirowa.jpg g.zborów_z_mirowa.jpg niegowa_z_mirowa.jpg pasieka_łutowiec_z_mirowa.jpg rzedkowice_z_mirowa.jpg włodowice_z_mirowa.jpg

 

 

pozostałe:

8. Góra Zborów z jurajskiej highway (dokładnie na wysokości Kotowic)

9. grodzisko na Górze Birów z Kiełkowic

10. Góra Janowskiego z Kiełkowic

 

g.zborow_z_kotowic.jpg g.birow_z_kiełkowic.jpg g.janowskiego_z_kiełkowic.jpg

 

 

W opracowaniu materiał z Niegowonic :Salut:

 

Nie zdążyłem skomentować wcześniej, a temat się tak szybko rozwinął :blink:

Zainspirowałeś mnie na wycieczkę na Jurę. Żona nigdy tam nie była, a sprzęt można potestować :rolleyes:

Zdjęcia pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Altus był takim Sears Tower to by go było widać z Łomnicy ;)

A widać z Altusa Łomnicę ? Widać na 100%. Więc poczekajmy na jakieś wyśmienite warunki a pewnie kiedyś Rafał zaskoczy nas fotką naszych domów z tego prawie najwyższego tatrzańskiego szczytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widać z Altusa Łomnicę ? Widać na 100%. Więc poczekajmy na jakieś wyśmienite warunki a pewnie kiedyś Rafał zaskoczy nas fotką naszych domów z tego prawie najwyższego tatrzańskiego szczytu ;)

 

Tylko zauwaz, ze gdyby zamiast Altusa stał Sears, to bylby 3 razy większy, zatem tego kolosa nawet golymi galami ocznymi dałoby się zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauwaz, ze gdyby zamiast Altusa stał Sears, to bylby 3 razy większy, zatem tego kolosa nawet golymi galami ocznymi dałoby się zobaczyć :)

Ze 150km gołymi gałami ? :g:

Nie wiem jakie Ty masz gały ale ostatnio z Pilska nie potrafiłem bez lornetki dostrzec szybu KWK Ziemowit a co dopiero szukać czegokolwiek w Katowicach :szczerbaty: Ale nie kłócę się, nie widziałem Searsa ;) Gdybyśmy mieli Burj Kalifa u nas to wystawałby sponad smogu, byłoby jeszcze łatwiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 150km gołymi gałami ? :g:

Nie wiem jakie Ty masz gały ale ostatnio z Pilska nie potrafiłem bez lornetki dostrzec szybu KWK Ziemowit a co dopiero szukać czegokolwiek w Katowicach :szczerbaty: Ale nie kłócę się, nie widziałem Searsa ;) Gdybyśmy mieli Burj Kalifa u nas to wystawałby sponad smogu, byłoby jeszcze łatwiej :D

 

Tośmy się zrozumieli :friends:

Temat nie istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :Salut: ostatnio w temacie pojawilo sie kilka fotek zachodow slonca za gorami,ja odkurzajac archiwa znalazlem cos takiego,nie jest az tak odlegle ale moze sie co nieco zalapie do tej kategorii

 

Zachod za Annaberg z haldy kostuchna.

fote zrobilem w 2008 r

Zachod za annaberg.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem w internecie na następującą relację: http://www.oas.ro/atracti.html - oczywiście nie przypuszczam, żeby ktokolwiek z nas znał rumuński, ale mozna użyć translatora i po przebrnięciu przez ciąg pokracznych tłumaczeń dotrzemy do interesującego nas sedna. Jesli by ktoś jednak nie miał ochoty tego czytać, to skrótowo wyjaśniam, że napisano tu czarno na białym o widoczności Tatr ze szczytu Pietroasa w rumuńskich górach Gutii. Dla przypomnienia o jaki szczyt i jaki widok chodzi zalączam symulacje w HWT: http://www.heywhatsthat.com/?view=KCOA00SP .

Wszystko pieknie, tylko hmmm... - to znów tylko relacja "ustna", ale:

- wskazuje na to, ze ktoś w najblizszej okolicy tego szczytu interesuje sie jednak tematem DO.

- byc może opowieść ta ma niestety tylko charakter "podania ludowego" podobnego temu o widoczności Schneeberga ze Śnieżnika, ale byc może:

- najwazniejsze - taki widok (co zreszta Hey potwierdza) jest z tego szczytu możliwy i nie nalezy do rzadkosci, skoro pisze o tym nawet regionaly serwis internetowy. Byc może istnieją nawet jakies zdjęcia ?

Jest jeszcze jedna mozliwość - że administratorzy tej strony zaglądaja czasem na DO i czytając nasze dyskusje w tym temacie, opisali to u siebie. Jeżeli tak, to byłby to kolejny dowód na to, że pan Janek z Halemby, który nigdy w życiu nie słyszał o Pirenejach, nie moze być argumentem za ograniczeniem zainteresowania DO widokami z lokalnego podwórka :-) .

Tak czy owak, chyba warto napisć do administratorów strony, skąd mają takie informacje, czy widzieli na własne oczy, a może maja nawet jakieś zdjęcia? Jesli jednak nie maja, to samym faktem tego opisu udowodnili swoje zainteresowanie sprawą DO i może, z racji bliskości w/w szczytu wybiora sie kiedys na niego w celu wykonania interesujacych nas fotografii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jeszcze jedna mozliwość - że administratorzy tej strony zaglądaja czasem na DO i czytając nasze dyskusje w tym temacie, opisali to u siebie. Jeżeli tak, to byłby to kolejny dowód na to, że pan Janek z Halemby, który nigdy w życiu nie słyszał o Pirenejach, nie moze być argumentem za ograniczeniem zainteresowania DO widokami z lokalnego podwórka :-) .

 

 

No ładnie, ładnie! Byłoby to naprawde ciekawe doświadczenie, bo odległość z tych rumuńskich wierchów jest znaczna. A co do Pana Janka, to przypuszczam, że by go to zainteresowało, bo są to jednak dalej Tatry, więc te które może zobaczyć z Halemby :friends: A widok z drugiej strony napewno przyciągnie jego uwagę

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem w internecie na następującą relację: http://www.oas.ro/atracti.html (...)

Bardzo cenne info, dzięki Łukasz za czujność. W końcu nam się musi udać z tą fotką!

 

A o DO możesz być spokojny. Nigdy nasze ambicje nie zamykały się i zamykać się nie będą na Panu Janku z Halemby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A o DO możesz być spokojny. Nigdy nasze ambicje nie zamykały się i zamykać się nie będą na Panu Janku z Halemby...

 

Dziwi mnie fakt, że nikt wcześniej nie miał odwagi napisać to co teraz o Janku z Halemby w odpowiednim temacie...Nie będę tu przytaczał opini ludzi po zlocie na GŚD, ale obozy są dwa. Jednym się to podoba drugim nie, własnego podwórka nie poznamy w 100% a juz Pireneje będą. Nie temat na takie rozprawki. Jeśli Panowie macie odwagę opowiadać o Janku z Halemby to zapraszam do odpowiedniego tematu.

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt, że nikt wcześniej nie miał odwagi napisać to co teraz o Janku z Halemby w odpowiednim temacie...Nie będę tu przytaczał opini ludzi po zlocie na GŚD, ale obozy są dwa. Jednym się to podoba drugim nie, własnego podwórka nie poznamy w 100% a juz Pireneje będą. Nie temat na takie rozprawki. Jeśli Panowie macie odwagę opowiadać o Janku z Halemby to zapraszam do odpowiedniego tematu.

Bo tu nie ma co pisać rozprawek. Zamykanie się tylko na swoje podwórko stoi w cąłkowitej sprzeczności z ideą DO, czyli jednoczenia wszystkich dalekich obserwatorów, a nie tylko tych z Halemby. Z resztą tematu nie ciągne, bo nie widze w tym sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie chcąc tworzyć nowego tematu, postanowiłem napisać tutaj, gdyż wydaję mi się, że ten temat pasuje do mojego zapytania.

Zauważyłem niedawno, że zdjęcia satelitarne Jastrzębia-Zdroju i najbliższych miast zostały uwstecznione.

Wcześniej miały one datę 29.04.2009, a teraz mają 31.07.2008.

Szukałem jakiś informacji, ale nie udało mi się znaleźć, więc pytam: co Wy o tym myślicie, jaki był powód takiego posunięcia?

Wydawać by się mogło, że zdjęcia powinny być upgrade'owane, a nie downgrade'owane.

Czekam na Wasze zdanie na ten temat.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie chcąc tworzyć nowego tematu, postanowiłem napisać tutaj, gdyż wydaję mi się, że ten temat pasuje do mojego zapytania.

Zauważyłem niedawno, że zdjęcia satelitarne Jastrzębia-Zdroju i najbliższych miast zostały uwstecznione.

Wcześniej miały one datę 29.04.2009, a teraz mają 31.07.2008.

Szukałem jakiś informacji, ale nie udało mi się znaleźć, więc pytam: co Wy o tym myślicie, jaki był powód takiego posunięcia?

Wydawać by się mogło, że zdjęcia powinny być upgrade'owane, a nie downgrade'owane.

Czekam na Wasze zdanie na ten temat.

 

Pozdrawiam!

Mówisz teraz o nowych mapach googla za Śląska? Bo jeżeli tak, to nie są one już satelitarne, tylko z samolotu i ich jakość jest świetna. Nie zwróciłem uwagi na datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.