Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

Bo tu nie ma co pisać rozprawek. Zamykanie się tylko na swoje podwórko stoi w cąłkowitej sprzeczności z ideą DO, czyli jednoczenia wszystkich dalekich obserwatorów, a nie tylko tych z Halemby. Z resztą tematu nie ciągne, bo nie widze w tym sensu.

 

Mateo :Beer: nie ma co dyskutować, trzeba sie wybrać w teren na rozładowanie zbyt dużej energii zgromadzonej w domu z powodu braku widoczności. A swoją drogą masz świętą rację z DO, bo to termin nie przydzielony do określonego miejsca geograficznego :lol: Ja się tak uparłem na naszą polskę, bo to mogę zobaczyć sam, a gdzie to ja tam zwykły zjadacz chleba pojadę na majorkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne, z satelity czy samolotu... Chodzi mi o to, że były sobie kiedyś z 2008r zdjęcia, poźniej z 29.04.2009 (te były takiej samej jakości jak są teraz jak nie lepszej), a teraz znowu są z 2008r.

No ważne raczej. Zerknij sobie na łatkę z nowymi mapami i łatkę ze starymi (choć nowszymi chronologicznie) i napisz, gdzie widzisz wyraźniej. Ideą googla nie jest tworzenie jak najświeższych map tylko najdokładniejszych. To nie wywiad wojskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne info, dzięki Łukasz za czujność. W końcu nam się musi udać z tą fotką!

 

Pozostaje jeszcze kwestia meritum, o którym wspominałem w poście - czy ktoś z teamu DO mógłby napisać w tej sprawie do administratorów tamtego serwisu? Myślę, że było by dobrze, gdyby pytanie o zdjęcia wyszło nie od prywatnej osoby, ale było "firmowane" dalekoobserwacyjnym adresem - zawsze to uwiarygadnia osobę piszącą. Poza tym mój angielski jest, delikatnie rzecz ujmując, na poziomie, który określiłbym jako "komunikatywny" :-) .

Jeśli jednak nie macie na to czasu to oczywiście sam coś "nagryzmolę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosciak >> ale o którym portalu mówisz ? Na każdym są praktycznie inne zdjęcia: pkt.pl, zumi, geoportal i GoogleMaps. I też nie jest to jakaś reguła bo na jednym portalu dany fragment jest nowszy a inny starszy a na innym odwrotnie.

 

Chodzi mi o Google Earth, czyli jednocześnie o Google Maps.

W GE, jak oglądasz jakiś obszar to na dole po lewej jest coś takiego jak: "Data uzyskania obrazu" i jeszcze niedawno widniała tam data 29.04.2009 (dla okolic Jastrzębia-Zdroju), a dzisiaj dla tych samych okolic data jest z 31.07.2008. Tym samym nie ma na niej niektórych obiektów w moim mieście, które były wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Google Earth, czyli jednocześnie o Google Maps.

W GE, jak oglądasz jakiś obszar to na dole po lewej jest coś takiego jak: "Data uzyskania obrazu" i jeszcze niedawno widniała tam data 29.04.2009 (dla okolic Jastrzębia-Zdroju), a dzisiaj dla tych samych okolic data jest z 31.07.2008. Tym samym nie ma na niej niektórych obiektów w moim mieście, które były wcześniej.

Faktycznie taka zmiana jest dosyć dziwna. Może cuś nie chciało działać ? Może cuś nie pasowało z tymi zdjęciami ? Mniejsza o to. I tak nie masz źle ;) Większość GOPu posiada jak widzę w GE zdjęcia z 2009, a przejedziemy kawałek dalej nad Tarnowskie Góry - 2004. Jedziemy dalej nad Górę Siewierską i nagle mamy zdjęcia z ... 2003 roku :szczerbaty: Pyskowice - 2002. Kędzierzyn - nawet daty nie ma. Jakbym widział zdjęcia satelitarne z zeszłego wieku :szczerbaty:

 

Dobrze jednak jest mieszkać na terenie gdzie z "satelity" można pojedyncze samochody na parkingu rozpoznawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier.....

 

Po obejrzeniu filmu uaktywnił mi się skrywany lęk wysokości. Patrząc na gości aż mi zmiękły nogi. Nie zrobiłbym tego za żadną kasę i za żadne widoki ze szczytu :no:

 

A ja odwrotnie, mogłbym się "zesrać na miętowo" jak to mówią niektórzy, ale wszedłbym na górę. Tak by pokonać wszystkie swoje lęki i mieć co wspominać w przyszłości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier.....

 

Po obejrzeniu filmu uaktywnił mi się skrywany lęk wysokości. Patrząc na gości aż mi zmiękły nogi. Nie zrobiłbym tego za żadną kasę i za żadne widoki ze szczytu :no:

ja też pier... nie wszedł bym bez zabezpieczenia :o

Jak to możliwe że wchodzą tak bez wpinania się co jakiś czas ? Spadochrony mają czy co ? A może zatrudniają samych takich człowieków-pająków co po elewacjach budynków się wspinają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pier... nie wszedł bym bez zabezpieczenia :o

Jak to możliwe że wchodzą tak bez wpinania się co jakiś czas ? Spadochrony mają czy co ? A może zatrudniają samych takich człowieków-pająków co po elewacjach budynków się wspinają ?

 

Ja pewnie nie dotarłbym do końca tej pierwszej normalnej drabinki i bym wymiękł... A to co potem robią ci goście to masakra, że ja pier.....

 

Tu działający:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. A ja wstawie tekie "ciekawe" zdjęcie :D W terenie najważniejsza jest widoczność ale wygoda też się liczy! :rofl: To na Siewierskiej.

:ha:

Ja zacznę brać coś takiego, bo z tym Twoim to pewnie nie łatwo wchodzić na szczyt, a przy okazji mogę od razu na pielgrzymkę wyskoczyć :ha:

Bez%20nazwy%201krzeslo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh ale się uśmiałem. Już wyjaśniam.

Trwa montaż iglicy na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Takie coś dziś się pojawiło w wątku o tej budowie na Skyscrapercity.com

 

Od razu co mi przyszło na myśl:
b_1656491087.JPG

 

Najwyższy punkt Czech

 

Praded_TV_tower.JPG

 

Ale mają ludzie skojarzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda nie obserwacyjna, zatem zabrałem się za tworzenie strony internetowej. Chciałbym na niej zamieszczać gigaPanoramy gór i industrialu wraz z mapkami, opisem wyprawy itd. Generalnie internetowa opowieść o tym jak fotografuję... załączam widok strony głównej. Mam nadzieję, że mam pozwolenie, na umieszczenie linku do strony DO. :D

www.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.