Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Motyw tilt shift co prawda użyty "na pałe" i graficy by autora zbesztali za jego niedopracowanie ale mnie kopara opadła ! ohmy.gif

I ujęcie z Góry świętej Doroty się załapało, chociaż to nie Katowice, ale pokazali nomen omen Hutę Katowice.

:notworthy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stałem na posterunku od samego początku ale najpierw były tak gęste chmury że nie było nic widać, potem zrobiła się jakaś inwersja, wszystko schodziło w dół więc nie trzeba było żadnych filtrów na obiektyw (pierwsze moje zdjęcie na wcześniejszej stronie) a potem zrobiła się lampa i był problem z ostrością (drugie zdjęcie). Na szczęście szybka spawalnicza okazała się niezawodna i końcowe fazy łapało już profesjonalnie ;)

 

Ma ktoś jakiś pomysł/sposób na "wyrównanie" zdjęć i zrobienie jakiegoś Time Lapse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś byłby w stanie doradzić co robić, gdy nawala podgląd obrazów systemu Windows? Konkretnie na jednym dużym zdjęciu (31000x1300 px), ale:

1.nie na każdym podglądzie tego zdjęcia, tylko takim, który obejmuje cały monitor w pionie. Podglądy mniejsze i większe działają bez zarzutu!

2.w tym jednym felernym podglądzie nie działa, nazwijmy to, co drugi fragment obrazu. Ustawię rozmiar podglądu-jest obraz. Przesunę w bok-jest komunikat "rysowanie nie powiodło się", przesuwam dalej w bok-znów obraz, potem znów komunikat, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł W. >> jeśli to dzieje się na jednym tylko zdjęciu spróbuj jakimś programem graficznym, choćby wspomnianym Irfanem otworzyć plik i nadpisać go. Taki sam komunikat miewam czasami po obróbce w Photoshop jakiegoś dużego pliku. Otwarcie i nadpisanie w Irfanie problem u mnie rozwiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IrfanView może otwierać i zapisywać pliki jpg, gdy jeden z jego wymiarów >30000pix. FastStone jedynie otwiera ale zapisuje pliki <20000pix. Część programów, jak Photoshop a być może windowsowski podgląd zdjęć nie odczytuje plików o tak dużych wymiarach - stąd zapewne problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) tak jak pisałem-podgląd windowsa obsługuje ten rozmiar. Problem pojawia się chwilami. Dzisiaj działało, problem pojawił się jak coś w gimpie zrobiłem (wczoraj tak samo).

Przy okazji spytam o inną jeszcze rzecz: czy spotkaliście się z sytuacją, że matryca paroletniego aparatu szumiała mocniej niż na początku? Ja mam takie wrażenie odnośnie swego 3-letniego Panasonic FZ 18 (niecałych 8 tysięcy zdjęć).

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spytam o inną jeszcze rzecz: czy spotkaliście się z sytuacją, że matryca paroletniego aparatu szumiała mocniej niż na początku? Ja mam takie wrażenie odnośnie swego 3-letniego Panasonic FZ 18 (niecałych 8 tysięcy zdjęć).

Też to zaobserwowałem nie tak dawno w starym Kodaku z812 is. Z tym że ja nim zrobiłem na pewno ponad 10tys zdjęć. ISO wyłącznie 100, powyżej sieczka taka że aż po oczach kuło. Dopiero po zakupie nowego aparatu dostrzegłem jak czyste zdjęcia mogą być. Ktoś to potrafi wyjaśnić ? Czyżby tak jak i w lustrach tak i w kompaktach matryca miała pewną żywotność ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem podobnie z Konica-Minolta Dimage z-20. Po pewnym czasie występowały dziwne rozmycia - zwłaszcza przy obiektach typu trawa, gałęzie itp na dalszym planie. Wyglądało to tak, jakby ktoś w tych miejscach zrobił efekt rozmycia albo usunął szumy.

Skoro już narzekamy na nasze aparaty, to też mi się wydaje, że moja Minolta Dimage Z-1 szumi coraz bardziej. Nie wiem jednak, czy to tylko subiektywne wrażenie po tym, jak oglądam zdjęcia niektórych kolegów, czy rzeczywiście coś się dzieje. Do tego trzeba by było zrobić serię zdjęć, porównać z podobną zrobioną 3 czy 5 lat temu i za pomocą jakiegoś obiektywnego testu porównać średnie poziomy szumów. Nie mam na to najmniejszej ochoty. Dopóki aparat działa, to niech sobie matryca w nim szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce raczej nie zużywają się w ten sposób, że zwiększa się poziom szumów na skutek wykonywania dużej ilości zdjęć (zresztą 10 tysięcy zdjęć to nie jest dużo, przecież kamery cyfrowe oparte na tej samej technologii są rejestrują o rzędy wielkości więcej ekspozycji w trakcie eksploatacji. Występują jednak zjawiska innego typu - często (szczególnie w tanich aparatach) warstwy zabezpieczające matrycę się rozszczelniają i w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności matryca może ulegać szybszej degradacji lub awariom. Oprócz tego istnieje problem degradacji barwników w filtrze Bayera, co objawia się przekłamaniami w kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.