Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

Loopp narobił mi apetytu na namiastkę astrofoto i dzis jeszcze udało mi sie ustrzelić Wenus. Widać faze.

500mm+ telex2

IMGP9028.JPG

hehe :) też robiłem Wenus jak były te koniunkcje ale nie wyszło tak dobrze chociaż fazę było widac :)

fajne foto, ale chyba z x2 to juz nie z ręki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) też robiłem Wenus jak były te koniunkcje ale nie wyszło tak dobrze chociaż fazę było widac :)

fajne foto, ale chyba z x2 to juz nie z ręki??

To też z ręki. Czas 1/1500, iso 200. Myslę że głównie to zasługa stabilizacji w korpusie. To było jednym z argumentów przy wyborze systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z przymrużeniem oka (a może ucha)

Altus dziś w Busku-Zdroju, a to za sprawą podwyższonej propagacji - odbiera RMF Classic na 94.1

 

Do kolegów z Podkarpacia - nie wiecie może co się dzieje z Radiem Via 94.1 z Liwocza? Od kilku dni ledwo ich słychać a odbiór miałem bez problemu. Czyżby ktoś się przyczepił i musieli zwinąć anteny z krzyża na Liwoczu?

 

Antena w pionie

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pomogę ci szczegółowo ale wiem że można umieścić mapę ze zdjęciami na własnej stronie. Widziałem taki "knif" na innych stronach, tu akurat czesko-słowackich gdy szukałem innych daleko-obserwacyjnych zdjęć. Poczytaj FAQ na Googlu, tam musi być wszystko wyjaśnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zarejestrowaniu, mogę mape umieścić na swojej stronie wraz z linkami do zdjęć w okreslonych lokacjach ?

Można umieścić mapę do zdjęć dowolnego użytkownika. Nie można natomiast inaczej tego przefiltrować jeśli o to Ci chodzi, aby wyświetlać tylko zdjęcia z jakiejś lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dane mi było doświadczyć jedynego za swego żywota tranzytu Wenus po tarczy słońca. Chmury, chmury i jeszcze raz chmury... <_<

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/spacer-wenus-na-tle-slonca-ostatni-w-tym-wieku,47622,1,0.html

 

Udało się komuś w innej części kraju coś złapać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
]W stronę gwiazd. Krótkofalowcy z Gliwic polecieli w kosmos.[/b]

 

Gliwice, co prawda nie mają własnego kosmodromu, ale pokazały własny sposób na podbój kosmosu. Akademicki Klub Krótkofalowców Politechniki Śląskiej wysłał w w przestrzeń balon z aparaturą pomiarową. Choć ten nietypowy statek opuścić ziemi raczej nie mógł, to jednak poleciał tak wysoko, że już tylko krok dzielił go od oderwania się od niebieskiej planety. A wszystko po to by jeszcze raz tym razem przy pomocy techniki udowodnić, że ziemia jest okrągłą a kosmos bezkresny.

http://www.tvs.pl/39...i_w_kosmos.html

 

Rewelacja :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ok Rafał, wiemy że to Zlatý Chlum, a dzięki EXIFowi możemy domniemać że to twoje. Na Boga, napisz coś więcej czasami czyje to i skąd robione, oprócz tego co to jest, pliz ;)

 

Fotka zrobiona z tego mostku w Niedzielę https://maps.google....&num=1&t=h&z=17

Wychodziłem z Supermarketu, było widać poświatę księżyca. Domyśliłem się, że Księżyc lada moment będzie wyłaniał się zza wieży, więc sprzęt do łapy i polowanie. Niestety drzewa przysłaniały.

Całość zajęła jakieś 10min, bez jakichkolwiek wcześniejszych planów czy symulacji.

DSC_3048_600.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.