Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

Widze że od udanego spotkania na GŚD jakoś temat ucichł.

Wbrew pozorom dzięki właśnie ostatniemu mini zlotowi na GSD i materiałowi w TVS zainteresowanie (przynajmniej z zauważalnej przeze mnie strony) DO jest większe niż do tej pory i sporo nowych osób zainteresowało się tematem i co więcej chętni są aby odwiedzić nas na Dorotce w najbliższą niedzielę ;) Będzie się działo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

W sobotę oglądałem perseidy. Zrobiłem też kilka fotek w całkowitej ciemności godź 21-22, Obiektywem 50mm F1.8 ISO 3200, czas 30s. Ku mojemu zaskoczeniu wyszły góry a jeszcze bardziej się zdziwiłem jak zobaczyłem coś co wygląda na odległą galaktykę.

 

 

Pilsko z Lachów Groń

2f8d98ad.jpg

 

Galaktyka ?

2d6777ad.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego :) Wielka Galaktyka w Andromedzie, najdalsza jak do tej pory obserwacja, bo 2,5 melona lat świetlnych. To dalej niż Tatry z Katowic :/

 

EDIT. W ramach ciekawostki, Tatry są oddalone od Katowic o 0,000000000014798 roku swietlnego, czyli światło dociera od nich do oczu obserwatora w 0,0004667 sekundy.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja o tym już wiedziałem od jakiegoś czasu, nawet pisaliśmy z Rafałem w tej sprawie aby udostępnili obraz wysokiej jakości :) I jak widać udało się! Dziękujemy firmie :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bezpośredni link do kamery z Radiostacji Gliwice :

http://ssm.silesia.pl/sites/ssm.silesia.pl/files/kamera/Kamera/kamera.html

 

Jak na kamerę to jakość super!

 

P.S. Mogliby ta wsadzić jakiś stary obiektyw M42, to obraz byłby żyleta, a tak mleko ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi dziś odpisali, to ustawienie kamery będzie jeszcze modyfikowane, zaproponowałem widok w stronę stadionu (czyli na Beskidy i Tatry), przy następnym ustawieniu będzie tam skierowana :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi dziś odpisali, to ustawienie kamery będzie jeszcze modyfikowane, zaproponowałem widok w stronę stadionu (czyli na Beskidy i Tatry), przy następnym ustawieniu będzie tam skierowana :)

 

Lepiej na Jeseniki, Tatr i tak nie będzie widać przy tej ogniskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na Jeseniki, Tatr i tak nie będzie widać przy tej ogniskowej.

 

 

Zdecydowanie lepiej w kierunku Jeseników bo byłaby nam zdecydowanie bardziej pomocna niż opolska kamerka ;)

 

Obawiam się jednak, że nie ustawią tak kamerki z Radiostacji, bo w tamtym kierunku na pierwszym planie nie ma nic ciekawego, chyba że Patrykos ich jakoś przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz bardzo dziwna sprawa. Wróciłem właśnie z pracy. Patrzę przez okno, a na horyzoncie leci wiele czerwonych swiateł.. Bardzo mnie to zaciekawiło, szybko wziałem aparat, tak szybko się poruszały, że nie było czasu na statyw. Przez lornetkę wydawało mi się, że są to lampiony. Jak japoński obrządek, dziwne, że w Katowicach (Siemianowicach). Oto co udało mi się na szybko złapać.

lampiony.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.