Skocz do zawartości

Teleskop do nietypowej obserwacji - początkujący


20rafalo

Rekomendowane odpowiedzi

450zł to jest warty sam pilot z silnikami od Meade

Ale nowy :-), bo ten nie był w stanie dobrym. Biorąc pod uwagę jego skąpe wyposażenie myślę, że 500zł to max jego wartości, gdyż nowy z wyposażeniem jest już za ~900zł

 

exec myślę, że masz rację, bez statywu można by wyhaczyć coś lepszego od lornetki w/w :-)

 

Pzdr

Edytowane przez 20rafalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowy :-), bo ten nie był w stanie dobrym. Biorąc pod uwagę jego skąpe wyposażenie myślę, że 500zł to max jego wartości, gdyż nowy z wyposażeniem jest już za ~900zł

widzisz ty nawet niewiesz co sie do ciebie mówi :mellow:

miałeś tam ploosla a w zestawie oryginalnym masz śmieciowe kellnery. w tym miałeś lepszy statyw. daj mi namiar na ten 70etx nowy za 800zł to sobie kupie.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 20rafalo, widzę, że się troche mylisz, wchodzisz na forum z pozycji siły.

Kilka dni temu mialem podobny temat na temat zakupu swojego pierwszego sprzętu (notabene wieczne wałkowany) i byłem zaskoczony otwartością i chęcią pomocy boardowiczów (a korzystam ze sporo forum i musze przyznać, że tu mile sie zaskoczyłem), zrobili wiecej nawet pokazując mi oferty sprzedaży. Temat dla mnie został wyczerpany do cna :), za co dziękuje. Sądze, że następnym razem będe miał problem, również będę mógł liczyć na pomoc.

 

Wiem, że nic nie wnosłem do tematu, ale szczerze jak jesteś kulturalny, to inni również sa tacy dla ciebie. O co apeluje oczywiście ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł nie kupisz - dopiero za 950zł - jakiś chwyt marketingowy zastosowano :-/

Zmieniłem taktykę z racji małego budżetu - albo lornetka w/w lub teleskop bez statywu.

McArti gdybym wiedział, że jest więcej warty zalicytował bym, ale już po.. :-P

Edytowane przez 20rafalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20rafalo widzę, że mocno się napaliłeś i chcesz coś szybko kupić.

Rozumiem to bo sam tak często mam. Z własnego doświadczenia wiem że po kilku dniach pierwsze emocje przechodzą i człowiek zaczyna inaczej myśleć. Daj sobie kilka dni luzu, w tym czasie pogrzeb na forum , poczytaj, przemyśl, przekalkuluj, a na pewno coś sensownego wybierzesz.

W tej chwili i tak nie jest źle bo zanim wydałeś kasę zadałeś pytanie na forum i koledzy trochę Cię ostudzili. Masz 3 stówy , ale nie masz teleskopu. Gdybyś kupił jakiś szajs na Allegro nie miałbyś 3 stów i nadal nie miałbyś teleskopu. B)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacapa może i masz racje :-)

 

Dzięki forumowiczowi Janko, który pokazał mi świetny artykuł, pojąłem wiele rzeczy w tej dziedzinie.

Wybór pada definitywnie na lornetkę (którąś z w/w)

Dzięki Wam za wniesienie czegoś do tematu.

Pozdrawiam

Edytowane przez 20rafalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.