Skocz do zawartości

Barlow 5x 3x 2x ??


pyrek77

Rekomendowane odpowiedzi

tu ja z tej strony^^. mam pytanie do osób posiadających wiedzę lub/oraz podobny taki sam sprzęt. czy ten Barlow http://www.astrokrak.pl/product_info.php?cPath=104_63&products_id=545 jest dobry??? podczepić chce pod synte 8". czy lepiej kupić 2x lub 3x Barlowa pod synte? oczywiście chodzi mi o obserwacje planetarne z tym maleństwem. a i jeszcze jedna sprawa. soczewka ta podwaja mi ogniskowa. np 2x to bym miał 2400, ale mam rozumieć ze nie uzyskam tak ładnego efektu np Jowisza jak przy teleskopie już z taka ogniskową.?

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym barlowem 5x będziesz miał łączną ogniskową 6000mm. Jakim okularem chcesz tego używać?

Jakie powiększenie uzyskać ?

Z barlowem i okularem 26mm masz 230x

Bez barlowa z okularem 6mm masz 200x

Nie rozumiem po co Ci ten barlow 5x ?

2x to wszystko co możesz potrzebować.

 

soczewka ta podwaja mi ogniskowa. np 2x to bym miał 2400, ale mam rozumieć ze nie uzyskam tak ładnego efektu np Jowisza jak przy teleskopie już z taka ogniskową.?

 

Raczej tak , ale dużo zależy od jakości barlowa , teleskopu , okularu. Nie ma 100% reguły.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Czy taki Barlow x5 sprawdzi się przy kręceniu avików planet i Księżyca. Sprzęt do którego byłby stosowany to Newton 150/1000 plus webcam SPC900NC.

 

Ma to szanse powodzenia , czy z tym konkretnym barlowem to nie wiem choć miałem identyczny ,ale nie wypróbowałem w takiej konfiguracji. (sprzedałem na forumowej giełdzie). Generalnie jest to przyzwoite szkło , widziałem na amerykańskich forach wypowiedzi, że prawie nie odbiega od TV5x. Robiłem fotki księżyca Canonem z Newtona 150/750 i 4x barlowem , z tym że wykorzystywałem do tego 2 telekonwertery fotograficzne 2x na M42 i było ok. Myślę że z kamerką byłoby jeszcze lepiej.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz po co mi:) dla tego się pytam, czy 5x czy 3 czy 2 był by bardziej ekonomiczny:) a planety oglądam najczęściej 10 i 15:) chciałem się dowiedzieć czy Barlow 5x za te pieniądze to jakiś dziad czy średniej klasy szkiełko.

czyli twierdzisz że Barlow 2x wystarczy do obserwacji planetarnych przy tym teleskopie?

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.