Skocz do zawartości

Wewnętrzny kosmos i geocentryzm


Gość Arek_P

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Nie sądziłem, że geocentryzm jest nadal wyznawany. A tu proszę...

http://www.kosmos.pl/pl/opinie-relacje/wewntrzny-kosmos

http://www.kosmos.pl/pl/opinie-relacje/geocentryzm

 

:)

 

PS. Wrzuciłem do tego działu bo to trochę "nie z tej ziemi"

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cóż, to co jest wypisane na tamtej stronie to istny stek bzdur, połaczony z totalną nieznajomością praw fizyki. Jak bowiem Słońce może krążyć wokół Ziemi, która ma 333 950 razy mniejszą mase od niego? Ciało mniej masywne okrąża ciało o większej masie. No ale są tacy których żadne dowody nie przekonają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co jak co ale to mnie zmasakrowało podczas czytania wypocin z pierwszego linku:

 

"Za 1000 lat, a może nawet wcześniej, ktoś w końcu udowodni już dawno znana prawdę. Nasi potomkowie będą na nasza naukę patrzeć z politowaniem, tak jak my to obecnie czynimy z nauka średniowiecza, a nauka średniowiecza czyniła to z naukami starożytnymi. A może już wkrótce Amerykanie wylądują w końcu na księżycu i przekonają się, jaki on w rzeczywistości jest mały, co zresztą wyraźnie widać na zdjęciach satelitarnych, i to że ziemia jest owszem kulą, ale my jesteśmy w jej środku! Inne planety tez są w środku puste i nie jest wykluczone, że właśnie w ich środkach istnieje życie, a nawet inne cywilizacje. To by również tłumaczyło fakt, dlaczego do tej pory nie znaleziono żadnych form życia na innych planetach. Po prostu życia trzeba szukać w środku planet, a nie na zewnątrz. Jako ciekawostkę podam fakt zbadany przez NASA, że Księżyc jest w środku pusty jak wydmuszka od jajka. Nie jest wykluczone, że Ziemia też jest częścią innej galaktyki i krąży sobie w jej środku a zewnętrzna powierzchnia jej jest jałowa i pokryta olbrzymimi kraterami, tak jak wszystkie inne planety które do tej pory `zbadano'. Tak prawdopodobnie jest to wszystko zbudowane: ziemia wraz z jej jądrem krąży w środku innej planety, ta planeta znowu w środku innej i tak w nieskończoność.

To co odbieramy jako gwiazdy, jest centrum ( jądro galaktyki ) naszego układu ziemskiego, które bierzemy ( mylnie) za niebo gwiaździste. W sumie widzimy przez jego centrum jakieś światło, a może nawet tylko światło słoneczne, które się przez nie przebija wzg. odbija.

Takie sławy jak Isaac Newton i Leonhard Euler przez całe swe życie preferowali teorie pustej ziemi. Pomiary wykonane już ponad 100 lat temu całkowicie potwierdzają tą teorie, lecz nauka nie przyjmuje tych faktów do wiadomości, a wręcz nie dopuszcza takiej myśli do siebie. A wystarczyło by zbudować odpowiednio mocny teleskop z filtrami podczerwieni, aby móc zobaczyć z Polski np. Londyn lub Moskwę, i to stojąc na ziemi, a nie na szczycie najwyższej wieży lub góry! Ale ten fakt był by z pewnością tylko kolejnym wyzwaniem dla naukowców, którzy za wszelką cenę starali by się udowodnić, że to jest kolejny fenomen spowodowany odzwierciedleniem atmosfery, aby bronić swojej religii zwanej nauką i jej przykazań."

 

To co pogrubione najbardziej zaskakuje. Momentalnie pozbyłem się zatwardzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentuje to w ten sposób: :ha: bo inaczej sie nie da, chociaż nie wiem czy sie śmiać czy płakać, jak czyta się coś takiego. Przecież jest to kompletny nonsens połaczony z całkowitym brakiem wiedzy prezentowanym przez autora. Już dzieci w przedszkolu mają większa wiedze, niż gość piszący te bzdety. Może autor piszący ten tekst był pod wpływem i naszła go radosna twórczość? Pusty to jest autor tego tekstu, a nie Ziemia i inne ciała niebieskie. Poprostu aż szkoda to komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj zobaczyłem te linki i się załamałem......... :blink:

Śmianie się z tego co napisał ten gość, było by wyśmiewaniem się z czyjejś choroby i to ciężkiej, więc tylko można zapłakać... :Cry:

 

P.S.

Ludzie nie uwierzycie!!!!!! Zobaczcie jeden z wątków na forum, które należy do tej całej strony!!!!!!!!

 

Hermaszewski - pierwszy Polak na księżycu

 

Ktoś powinien ograniczyć dostęp do internetu pensjonariuszom szpitala psychiatrycznego. Powinni mieć możliwość tylko czytania... :o

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.