Skocz do zawartości

Star Party Jodłów 2009 - relacje ze zlotu


mpp

Rekomendowane odpowiedzi

Już po zlocie. Wszytko było jak trzeba: 1-sza noc integracyjna, 2-ga i 3-cia noc z cudną pogodą.

Piwo się lało na stołach! Mleko się lało na niebie! Kto nie był niech żałuje.

Na dokładny opis przyjdzie jeszcze czas.

 

Dziękuję uczestnikom i organizatorom!

Marek

 

Ps. Koński Łeb widziany nie tylko na pastwisku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-ho!

Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek, w którym będziemy trochę wspominać i opowiadać, jak to było w Jodłowie na Star Party 2009. W sumie powstał podobny wątek tutaj: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29149& ale nie wiem, czy rozwinąć go, przenieść, połączyć... Sorki, ale synapsy mi jeszcze nie łączą po tym, jak podłączaliśmy się pod elektrycznego pastucha :D Zróbta, tak aby było dobrze.

 

Na wstępie pragnę poprosić wszystkich, którzy robili jakiekolwiek zdjęcia i mają je na kompie o pokazanie ich nam wszystkim. Wrzućcie je tu, albo podajcie linka do picasy, tudzież innego miejsca, gdzie je magazynujecie. A najlepiej to pokazujcie na forum i dodawajcie opisy.

 

No to ja zacznę.

Niestety w czwartek była nieciekawa pogoda. Była gęsta mgła, gęste chmury i mocno wiało. Jak wiadomo - nie szkodzi. Bo po to jest na zlocie brzydka pogoda, aby się było można zintegrować. No to się integrowaliśmy :) Cieszę się, że poznałem osobiście nowe osoby, z którymi miałem kontakt tylko przez forum. To fajnie.

Co ja się tu będę rozpisywał. Każdy o tym wie, że jak przyjeżdża na zlot astro to może czuć się przynajmniej 10 lat młodszy (no poza nastolatkami, bo Ci czuli by się dziećmi, haha). Jest atmosfera, są świetni ludzie, są rozmowy, śmiechy, ogólnie jeden wielki kawał dobrej zabawy. Do tego dochodzi specyficzny klimat ośrodka w Jodłowie, no i "piekiełko".

canonimg 021.jpgcanonimg 024.jpg

 

W piątek pogoda dopisała. Były to chyba ostatnie najcieplejsze dni w tym roku. Tam, na górze, słonko przygrzewało i niektórzy z nas opalili sobie twarze aż za bardzo. Jak to bywa w dzień, mogliśmy raczyć się obserwacjami Słońca, np. przez PST Sawesa. Panowało ogólnie duże rozluźnienie. Klimat jak na wypoczynku.

Noc była pogodna i umożliwiła obserwacje, pomimo zimnego i silnego wiatru. Większość z nas oczywiście wystawiła rury (i rurki :) ) i skierowała je do góry.

Sobotni poranek przyniósł jeden z najciekawszych widoków, jakie dane mi było ujrzeć. Otóż poniżej góry, na której się znajdowaliśmy zalegała bardzo gęsta mgła, przez co widok był taki, jakbyśmy znaleźli się ponad poziomem chmur. Słońce znów przyjemnie świeciło, a tam w dole znajdowało się mleczne morze, zasłaniając okoliczne miasteczka grubą warstwą. Bardzo fajny widok.

canonimg 030.jpgcanonimg 031.jpgcanonimg 034.jpg

 

Noc znów pozwoliła na obserwacje, a przy tym była cieplejsza niż poprzednia. Część zlotowiczów wybrała się w pobliże ogniska, aby zjeść kiełbaski, posiedzieć przy ogniu i dźwięku gitary.

Dzisiejszy dzień także był pogodny, ale niestety był to dzień pożegnań i powrotu do domów, więc niekoniecznie wesoły, jak poprzednie.

Jak już wspomniałem było kupę dobrej zabawy. Naprawdę, niewiele rzeczy potrafi tak odstresować.

Trampolina była fajna :) Kto miał ochotę poskakać, a nie zrobił tego - niech żałuje. Świetna zabawa!

Zabawa z elektrycznym pastuchem też naładowała nas pozytywną energią. Wiem, że macie zdjęcia, a nawet filmik z tego astro-przewodnictwa prądu. Koniecznie je wrzućcie, bo 'fun' był przedni.

I obiad na świeżym powietrzu też był fajny.

canonimg 026.jpgcanonimg 069.jpgcanonimg 076.jpg

 

A tutaj tez coś ciekawego. Takie zdjęcia powinniśmy pokazywać nowym użytkownikom, którzy planują oglądać Słońce bez odpowiednich filtrów.

canonimg 005.jpg

 

Zapraszam do umieszczenia swoich relacji i wklejenia zdjęć:

Moje wszystkie zdjęcia można znaleźć tutaj:

http://picasaweb.google.pl/alienxander/JodOw2009#

 

pozdrawiam

Wimmer

 

Zlecieli się w czwartek i rozleceli w niedzielę :(

 

P.S: No i przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i wspólny zlot, oraz Jankowi za bezinteresowną pomoc w odebraniu mojego skarbu z dworca :) Oraz ZbyTowi za umożliwienie wspólnego lotu na zlot.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie wróciliśmy już z Jodłowa. Było jak zawsze mega super ekstra fajnie :) Dziękuję z całego serca wszystkim organizatorom i uczęstnikom za niezapomniane chwile wspólnie spędzone pod rozgwieżdżonym jodłowskim niebem :)

Kilka zdjęć na szybko:

 

Proszę dokleić do ogólnego wątku z relacją :)

_MG_4584.jpg

_MG_4607.jpg

_MG_4586.jpg

_MG_4549.jpg

Edytowane przez piters
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepin już na stanowisku przy klawiaturze, skąd dziękuje wszystkim uczestnikom zlotu za cztery dni iście kosmicznego wypoczynku.

 

A ja nawet nie wiedziałem, że wiozłem moderatora. Pozdrowienia dla wszystkich i podziękowania za zlot. Jak będą jakieś fotki od Pawła (mam nadzieję szczególnie że wyszły Panie na batucie), postaram się gdzieś wrzucić - pytanie, czy ktoś czuje potrzebę ściągnięcia zdjęć w pełnej rozdzielczości do odbitek, czy nie ma to sensu i wystarczy rozdzielczość ekranowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przed momentem wróciłem do domu pomimo tego, że z Jodłowa wyjechałem o 07.45 :Boink:

 

Pojechałem ze Zlotu prosto do Moravskiej Ostravy na Dni NATO http://www.dny-nato.cz/ i z powodu pogańskiej godziny mojego wyjazdu z większością z Was nie miałem możliwości pożegnać się.

Jest to uczta dla ducha gdy pod rozgwieżdżonym jodłowskim niebiem rozmawia się z ludźmi, których łączy wspólna pasja. Poruszamy wtedy tematy poważne i niepoważne, ambitne i małoambitne, wesołe i mniej wesołe i .... jest kurcze extra!!!

Dziękuję Wszystkim za wspaniałą, budującą atmosferę Zlotu, za Space Art, za Body Space Art, za dialogi na cztery nogi, za dystans do rzeczywistości i najnormalniejsze ..... jajca!

 

Jeszcze raz dziękuję i .... do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowania za dnia:

 

_MG_3183res.jpg _MG_3197res.jpg

 

namiastka tego co się działo w nocy:

_MG_3209res.jpg

 

...nie tylko na niebie:

_MG_3215res.jpg

 

a w "Piekiełku", Piotr opowiadał o iście "niebiańskich" obiektach

_MG_3200res.jpg

 

te parę zdjęć raczej nie odda w pełni klimatu tego magicznego miejsca jak i radości wspólnej zabawy

zapoznania nowych wspaniałych ludzi, jak i ponownego spotkania wieloletnich przyjaciół

jeszcze raz Wam dziękuję

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dotarłem do domu w jednym kawałku :banan: . Chciałem wszystkim bardzo podziękować za wspaniałą atmosferę na zlocie... co tu dużo mówić - BYŁO SUPER!!! Już mogę zapisać się na następny zlot :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty: .

 

Oto kilka fotek z mojego skromnego kompakta :rolleyes: :

 

Dscn7706.jpgDscn7718.jpgDscn7719.jpg

Dscn7720.jpgDscn7721.jpgDscn7722.jpg

Dscn7723.jpgDscn7728.jpgDscn7734.jpg

Dscn7737.jpgDscn7745.jpgDscn7746.jpg

Dscn7755.jpgbazooka.jpg

 

...i na koniec Agatek z betoniarką :szczerbaty:

Dscn7727.jpg

 

Chciałem zrobić panoramę ale trochę mi nie wyszła:

* foto

KLIK

* animacja QT

KLIK (najlepiej prawym i "zapisz jako" - lewym przyciskiem myszy i kręęęcimy)

 

PS. Starczkowi za atlas, Robsonowi za Scoposa i zestaw filtrów, Pepinowi za test lidletki, Pablito'wi za Naglera 13mm na który zachorowałem... :szczerbaty:

Edytowane przez jointer
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję swoją obecność w chałupce ;))

jakoś tak 30 minut temu dotarłem w całości ;)

 

Podziękowania dla wszystkich zlotowiczów za świetną atmosferę. Jesteście rewelacyjni!

Dziękuję Wam!

 

więcej dorzucę jak się ogarnę ;p (czyli prawdopodobnie jutro :szczerbaty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i Tczew melduje wszystkich całych i zdrowych w domu czyli Dyoda Pablito Teo i Stachu. Oczywiście tak jak wszyscy padam i jak tylko wypocznę to będę miał więcej do powiedzenia i pokazania. Wracajcie do sił :) Narka i wielkie podziękowania za wspaniały wspólnie spędzony czas.

 

P.S. co złe to nie ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to i ja się zamelduje, co prawda wróciłem wczoraj (Adam zwracam honor da się w 5 godzin wrócić - nauczyłem się ;-)))) ale nie pisałem bo Was przy kompach nie było.

 

Wszystko było SUPER, dziękuje za wspaniały zlot.

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.