Skocz do zawartości

Znane obiekty w szerszym ujęciu


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

W Jodłowie, z którego pochodzi większość zdjęc pojawiających się ostatnio na forum, niestety nie byłem, pomimo tego w ubiegły weekend miałem okazję skorzystać z całkiem przyzwoitego nieba w innym miejscu. Zdjęcia pochodzę z nieguidowanej sesji gdyż padł mi lapek, a sprzęt, który je rejestrował to już zmodyfikowany Canon 300D (podziękowania za usługę dla Łukasza Rachuny) połączony z Pentaconem 2,8/135 i powieszony na EQ6. A to szczegóły poszczególnych fotek :szczerbaty:

 

M31 ISO 800 8x300sek

 

Ameryka i Pelikan ISO 800 10x300sek

 

Płomień, Koński Łeb i M42 ISO 800 5x300sek (ta czerwona plama  w prawej dolnej części zdjęcia pochodzi niestety od lamp znajdujących się jakieś 50m od miejsca w którym fotografowałem następnym razem postaram się o ich wyłączenie  :szczerbaty: )

 

M31-Pentacon135 kopia1.jpg

Ameryka Pentacon135 kopia1.jpg

Orion Pentacon135 kopia1.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię takie szerokie kadry, więc żeby Cię zmobilizować jeszcze bardziej, pogrzebałem w jednej z trzech fotek i wyszło mi coś takiego:

 

Ameryka Pentacon135 kopia2.jpg

 

1. Zazwyczaj nie opłaca się dawać fotki w najwyższej rozdzielczości, bo leci nam jakość.

2. Takie miejsca jak okolice Łabędzie wymagają potraktowania "młotkiem" gwiazdek, które nam chcą wyleźć z kadru ;)

Ja używam pluginów do PS-a by Noel Carboni. Tam jest funkcja "Make stars smaller", ale też można zrobić to używając innej funkcji "Select Brighter Stars", a po ich zaznaczeniu zciemniamy je używając levelsów.

3. Jak widać, można jeszcze wyciągnąć więcej mgławicy (kolejna funkcja w tych pluginach) i efekt widzimy powyżej :)

Mam nadzieje że pomogłem, bo uwielbiam szerokie kadry i miło mi jest oglądać kolejne "szerokie" prace.

Pozdrawiam :Beer:

Piotrek

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż z obróbką u mnie niestety nie jest najlepiej. Staram się umiarkowanie wyciągać właściwą treść materiału, ale jak widać muszę się jeszcze sporo nauczyć. Fajnie że chciało Ci się pobawić tym materiałem, wiem przynajmniej, że można coś więcej wyciągnąć z tych fotek. Co do tych pluginów to możesz mi wskazać jakąś lokalizację skądm można je pobrać.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz :surówa bez flatów i darków  

 

W sumie fotografowałem to totalnie lajtowo- na zasadzie a jak już wywlekłem sprzęt to zal chować bez jednej choć fotki.Przymierzam się do innych dwóch fajnych i niespotykanych duetów(tak naprawdę  małych orkiestr   :rolleyes:  )  ale niestety okazało się że są ciut za nisko  :angry:   :angry: . Więc tak na zasadzie "jak najszybciej ,aby było" walnełem tą parke m33 i m31 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.