Skocz do zawartości

Napęd R.A. do montażu EQ-5


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska!

gdzie zdobyć napęd osi godzinnej do montażu EQ-5??

Do tej pory ustaliłem trzy źródła:

- w Rzeszy Niemieckiej kosztuje 150 Euro! :cry2:

- Firma Apogee.Inc (tak, tak; ta sama, co lormetki Celestrona 25x100 sprzedaje pod swoją nazwą za 249$ !!) oferuje ten napęd za 110$ :wink:

- trzecia możliwość to wykonanie tego samodzielnie :idea: lub zlecenie komuś.

Czy znacie kogoś na Forum, kto "wyczaruje" ten napęd :?: Za ile :?: Na kiedy :?:

A moze leży gdzieś u was wśró gratów? Chętnie przyjmę od Mikołaja :lol:

 

pozdrawiam & Wesołych Świąt

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

widze ze masz ten sam dylemat co ja :)

generalnie ja mialem do wyboru nastepujace opcje

(niestety cen nie podam bo juz nie pamietam , moze Oskar wspomoze mnie swoja pamiecia)

- kupic sobie w Pradze zestaw 2 silnikow i sterowanika z pilotem firmowanego przez celestrona (cg5 podobniez to identyk z eq5)

ale sprzedawca powiedzial nam ze mozna kupic ten sam zestaw (wg tego co twierdzil identyk) ale nie firmowanego przez celestrona tylko chyba synta albo wogole noname ale za ok 30% taniej . z tego co twierdzil Pan w suprze wynikalo ze oba sa identyczne i niczym sie nie roznia

-mozna tez porozmawiac z Leszkiem Jędzrzejewskim

 

ja zdecydowalem sie na 2 opcje ze wzgledu na to ze widzialem jak dzialaja prowadzenia wykonane przez Leszka :) i wiem ze bedzie to zdecydowanie dokladniejsze niz firmowe prowadzenie celestrona

dodatkowo bedzie mialo mozliwosci GOTO (na ktorych mi specjalnie nie zalezy ale to zawsze jednak lepiej miec niz nie miec ) wiem ze w razie jakichs problemow bede mial sie do kogo zwrocic o pomoc ina dodatek to jednak przemysl krajowy a nie Chinska masówka

 

jedyny minus takiego rozwiazania to to ze trzeba sie ustawiac w kolejce przez te "dziadowskie synty" ;)

 

ps chwilowo mialem wersje probna na testach (zeby zobaczyc co i jak nalezy dalej rozwiazac) i wiem ze juz nigdy nie wroce do montarzu bez napedu !!

komfort jest niesamowicie wielki . zamiast skupiac sie na kreceniu galkami od mikroruchow moge sie skupic na tym co widze a mozecie byc pewni ze z prowadzeniem widzi sie wiecej

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.