Skocz do zawartości

WO Megrez 72 a ZenithStar 70


Aleksander H.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

postaram sie odpowiedziec

designem wyciagiem rodzajem szkla i jak sam wymieniles cena

pozdrawiam

adam

ps musialem edytowac mozna zwariowac z tym marketingiem

piszac mialem to na mysli http://www.cloudynig...hp?item_id=1696

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna zasadnicza roznica to tak naprawde troche wieksza apertura 72FD przez co jest ciut jasniejszy. Wyciag jest ten sam w obydwu modelach.Jesli chodzi o szklo to o ile w przypadku ZenithStar-a 70 wiadomo ze jest to FPL51 o tyle producent nie podaje jakiego typu szkla uzyto w 72FD (kraza opinie ze rowniez FPL51, malo prawdopodobne ze FPL53 bo tym akurat szklem WO by sie chwalil).WO pomimo ze sa produkowane w Azjii to jakosc wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie.Generalnie moge polecic 72FD jako doskonaly travelerek (bardzo niewielkie rozmiary i waga) i bardzo dobrze spisujacy sie w astrofoto (niska CA, bardzo dobry wyciag,z minusow krzywizna pola ale w tej klasie sprzetu kazdy tak ma). W necie mozna sporo znalezc bardzo dobrych opinii na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziubek z tymi danymi jakie szklo to do konca nie wiadomo co gdzie kiedy

to tylko spekulacje rozpetane na cloudy nights

ale wiem ze wo 90 fd ktorego posiadam daje piekne obrazy ale niestety cena 1200 usd w usa w 2007 roku

fd 90 aktualnie jest tez produkowany

dodam ze nawet paul zaika z wo w prywatnej rozmowie podpiera sie dosc mocno marketingiem szkla

pozdrawiam

adam

ps byla jescze jedna fajna wo 80 fluoryt taka czarna

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZenithStar-a 70 wiadomo ze jest to FPL51 o tyle producent nie podaje jakiego typu szkla uzyto w 72FD (kraza opinie ze rowniez FPL51, malo prawdopodobne ze FPL53 bo tym akurat szklem WO by sie chwalili.

 

Po co komu ta wiedza z jakiego szkła ? Użytkownika interesuje efekt końcowy czyli jakość obrazu , a nie szczegóły technologiczne. Trzeba szukać niezależnych opinii i testów , a nie z czego wykonane. Z jednego i drugiego szkła można zaprojektować i wykonać bardzo dobre jak i słabe obiektywy. Jak się nie ma czym pochwalić to można spróbować szkłem. To głównie szum marketingowy już przez wielu łyknięty .

Z tym szkłem to jak z Mpix'elami w aparatach, jak dużo to niby dobrze, tylko czy na pewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze najwazniejsze jest jaki obraz uzyskamy z danego teleskopu a nie typ szkla uzytego w jego budowie. W swoim poscie nigdzie nie napisalem o wyzszosci jednego szkla nad drugim tylko przytoczylem dane jakie szklo zostalo uzyte w danym modelu. Co do WO 90FD to jak najbardziej jest produkowany tylko w nowszej wersji. Nieco ponad rok temu poddano go pewnym modyfikacjom polegajacym na zastapieniu dotychczasowego wyciagu modelem 2.5'' i pozbyciu sie stopki do mocowania statywowego (teraz jest koniecznosc uzycia pierscieni mocujacych). Optyka pozostala bez zmian - a wiec jak juz to bylo wczesniej napisane bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziubek masz racje -ze jest znowu produkowany zaraz poprawie i dziekuje za korekte

poszedlem na strone http://www.williamop...0_features.php#

nie sledze az tak pilnie czegos co posiadam od 2 lat aktualnie mam tez wo 98 flt wersja blekitna tak to wyglada http://www.widescree...vent.aspx?ID=40

udana optyka design rosyjski

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , przeglądałem cloudynights i tam też niewiele wyniosłem , różnica 2 mm daje ok 5%

różnicy w jasności , co nijak się nie przekłada na cenę , oba i tak są estetyczne

Dla mnie jako początkującego foto-astro-grafa, to bez znaczenia . Póki co nie

startuję w maratonie apod ani też w astroexpo . Czyli jeżeli nie ma sprzeciwów

zostaje Zenithstar 70. A sprzęt generalnie super się sprawi i jako obiektyw

i jako (ultra) travelerek . Jeszcze mam dziwne chwianie w kierunku Maede 80/480

tylko z racji tego że mało na jego temat wiadomo (a dostałem na niego fajną cenę)

 

Bardzo dziękuję za wypowiedzi , zawsze to miło spotkać wypowiedzi na poziomie

choć temat przeskoczył w rozmiar 90 mm , ale to kiedy indziej. Najpierw pytanie

czy mnie astro-foto wciągnie, bo wiem że jak wciąga to worek bez dna ..

 

Pozdrawiam , Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.