Skocz do zawartości

Spotkanie organizacyjne przed akcją Niebo nad Warszawą


Karol Wójcicki

Rekomendowane odpowiedzi

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza wszystkich miłośników astronomii z Warszawy i okolic na spotkanie organizacyjne przed akcją "Niebo nad Warszawą".

Spotkanie ma na celu nawiązanie współpracy pomiędzy CNK a miłośnikami astronomii, którzy mogli by wspomóc Centrum przy organizacji dużej akcji popularyzacyjnej w Warszawie.

 

Spotkanie odbędzie się w Piątek, 16 października w siedzibie Centrum Nauki Kopernik przy ulicy Mokotowskiej 17 (lok. 35), o godzinie 16:00 (potrwa mniej więcej godzinę).

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W razie pytań/problemów proszę o kontakt ze mną pod numerem telefonu 602-435-431

 

Pozdrawiam,

Karol Wójcicki

Centrum Nauki Kopernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

według informacji przekazanych przez organizatorów tej akcji w Warszawie (a więc głównie przez CNK "Kopernik"), od poniedziałku na stacjach metra miały być prezentowane zdjęcia nieba, wykonane przez polskich miłośników astronomii (i jakieś informacje o zaplanowanych pokazach nieba...)

We wtorek i dzisiaj specjalnie wybrałem się na dwie stacje metra i mimo oglądania przez kilkanaście minut wszystkich nagrań na ekranach (na tych stacjach), żadnych zdjęć astronomicznych nie było...

Albo więc te nagrania są pokazywane na nielicznych stacjach metra, albo bardzo krótko w porównaniu do godzin otwarcia metra, albo tych zdjęć nie będzie wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem te zdjęcia wczoraj. Są wplecione w reklamę akcji i w trakcie jakichś 30 sekund (nie sprawdzałem, tak na oko) jest parę slajdów o akcji i jakieś 5 - 6 zdjęć, z których każde jest wyświetlane przez chyba 2 sekundy, więc ciężko się nawet temu przyjrzeć. Niestety zanim animacja pokazała się drugi raz, to przyjechał pociąg, do którego wsiadłem. Nie pamiętam teraz, jaka to była stacja, ale w grę wchodzą Plac Wilsona i Centrum.

 

Dzisiaj także jechałem rano metrem i nie widziałem tej reklamy. Spróbuję obejrzeć te ekrany jutro. Ale te kilkadziesiąt sekund o akcji jest pokazywane razem z innymi rzeczami i pewnie trzeba trochę poczekać, aż przejdzie cała pętla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są wyświetlane codziennie, po godzinie 15:00 do końca dnia.

Trzeba mieć wyjątkowego pecha żeby zdjęcia przegapić bo pojawiają się tak samo często jak pozostałe publikacje.

 

Pozdrawiam,

Karol Wójcicki

CNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdjęcia są wyświetlane codziennie, po godzinie 15:00 do końca dnia.

Trzeba mieć wyjątkowego pecha żeby zdjęcia przegapić bo pojawiają się tak samo często jak pozostałe publikacje.

 

Pozdrawiam,

Karol Wójcicki

CNK

 

dziś, 23 października 2009 r, poszedłem po pracy na stację metra Centrum, gdzie od godz. 17:00 do 17:15 obserwowałem wyświetlane na ekranach filmy i inne informacje. W ciągu tych 15 minut przejechało aż 7 składów metra (!), co daje częstotliwość kursowania tylko nieco ponad 2 minuty i trzykrotnie czytałem o pilotach, którzy zapomnieli wylądować w mieście docelowym i polecieli dalej... :ha: Również wszystkie inne materiały filmowe były wyświetlane w ciągu 15 minut trzykrotnie, ale ani razu nie było zdjęć astronomicznych. :o ( i tym bardziej ich nie przegapiłem...)

Następnie pojechałem do stacji Pole Mokotowskie, gdzie tym razem w ciągu 10 minut (od 17:20 do 17:30) "zaliczyłem" 4 pociągi metra i dwukrotnie czytałem o pilotach (inne wiadomości i filmy też dwukrotnie) - oczywiście bez zdjęć astronomicznych...

 

Jaki wniosek ?

Może Metro uważa, że zdjęcia astronomiczne są mało ważne i nie nadają się do pokazywania w godzinach największego ruchu pasażerów ? (może są pokazywane np. o godz. 22 ?)

Ale może prawda "leży" gdzieś indziej ? Skoro nie widziałem zdjęć we wtorek, czwartek i piątek, a internauta Majer widział je w środę, to może właśnie tylko w ten dzień były publicznie pokazywane (i pewnie tylko przez kilka godzin) ? Za tym rozwiązaniem może świadczyć to, że w te trzy dni widziałem za każdym razem inny zestaw filmów i reklam (nie licząc chyba tylko prognozy pogody) - a więc codziennie zmieniają wyświetlane materiały. I może wbrew wcześniejszym informacjom, zamiast przez kilka (pięć) dni, zdjęcia astronomiczne pokazywano tylko jednego popołudnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.