Skocz do zawartości

zapytanie - Obiektyw Falcon 500mm 6,3 Mirror Olympus


pyrek77

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, czy ten teleobiektyw firmy?? Flacon nada się do astrofotografii??

i chodzi mi o astrofotografie zarówno planet jak i DS (tak wiem do planet lepsza była by wersja f8)

 

jeżeli się nada to bym prosił doświadczonych kolegów/koleżanek jak i również samych użytkowników (jeżeli tacy są) o wszelkie za i przeciw wady zalety i ewentualnie alternatywne teleobiektywy. podpinam pod OLY E-510.

 

Falcon

 

:Salut::Salut:

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chodzi mi o astrofotografie zarówno planet jak i DS (tak wiem do planet lepsza była by wersja f8)

 

Nie chodzi nawet o światłosiłę, ale o ogniskową. 500mm do planet to za mało. Co najwyżej do Księżyca będzie ten obiektyw się względnie nadawał.

500mm to fajna ogniskowa do DSów. Jakości samego obiektywu nie znam, więc Ci nie pomogę.

 

Pozdrawiam, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno. jak DS to pewnie filtr.... i teraz czy jest jakiś magiczny sposób by nałożyć filtr na taki teleobiektyw albo np na rubinara i uzyskać kolorki? bo z tego co wiem to OLY nie da się przerobić:( bo właśnie te wszystkie zdjęcia jakie widzę mgławic które były robione przez np rubinary to z połączeniem eosów 300 350 d a te da się zmodyfikować. czy to właśnie tylko dzięki tej modyfikacji w takim połączeniu można pofocić mgiełki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w stopce wpisaną Syntę 8". Jaki jest stosunek ogniskowej Falcona do Synty - tyle razy mniejszy obraz na czipie. Przyłóż aparat do Synty i zrób zdjęcie, potem resize np. 40% (jak telep 1200mm) czy 25% (jak telep 2000mm)i będzie średnica obrazu jak z Falcona 500mm. Jakośc planet na pewno gorsza, bo średnica i obiektywu i samego obrazu mniejsza. To jest obiektyw 3,5" a nie 8". DS - na pewno większe pole, widzenia i lepsze F. Ale czemu te Falcony takie taniutkie - pewno aberują.

Dla pocieszenia - Galileusz czy Newton mieli gorsze lunety od tego obiektywu, a Synta" to może im się choć przyśniła. A mówimy o ich dokonaniach do dziś.

 

Pozdrawiam i czekam na opinię posiadacza, bo też jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik czyli coś tam  olkiem mozna podziałać ale  to nie Canon.

 

 

 

 

Przy takiej ogniskowej  i cropie 2 (a nie 1,6 jak APS-C canonowski) decydujacą rolę będzie grała niestery klasa montazu i guiding.

 

 

 

 

PS .Szkoda tez że  czas max to raptem 8 minut w trybie bulb .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tę przyjemność posiadać podobny w klasie obiektyw.

Dokładnie ten - TU

 

Oba te obiektywy nie podłącza się do aparatu bezpośrednio tylko za pomocą przejściówki T2.

Proponuję Ci (jeśli się zdecydujesz) przy zakupie sprawdzić dokładnie czy będzie on ostrzył z aparatem na bardzo dalekich obiektach.

Ja niestety byłem pod zbyt wielkim wrażeniem samego zakupu i tego nie sprawdziłem. Okazało się potem, że gwiazdki wychodzą jako mniejsze lub większe "placki", nawet o ostrości na oddalonych drzewach musiałem zapomnieć.

Całe szczęście, że ten obiektyw ma na końcu wkręcaną tulejkę (coś w rodzaju przedłużki T2) wykonaną (znów na szczęście) w ten sposób, i z takim zapasem gwintu, że mogłem ją troszkę skrócić. Teraz z ostrzeniem jest o wiele lepiej, ale i tak poszła jeszcze na skrócenie.

Nie wiem niestety, czy czy ten Twój "wybraniec" będzie (w razie czego) miał coś takiego.

Tak więc, powtarzam, sprawdź go dobrze przy zakupie, najlepiej daruj sobie allegro i znajdź w okolicy sklep, który takowe ma na stanie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka. Robiłem ostatnio podobnym szkiełkiem jakie ma kolega pladal (moja nie jest ED). Travenar 500mm. To szkło można spotkać w 20 różnych odmianach firmowanych przez 20 różnych firm. To stara konstrukcja "Dupki" w tych szkłach są wymienne.

 

Szkło opisane przez Ciebie z kolei jest lustrzane a o nich można wyczytać same złe opinie. Ale nie znam, nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.