Skocz do zawartości

Luneta Yukon 20-50x50WA


YOKER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym Yukonie soczewki są szklane (przynajmniej takie wrażenie sprawiają). Zoom chodzi trochę ciężko, ale da się wytrzymać. Przy zmianie ogniskowej rozjeżdża się ostrość. Ze mała jest źrenica wyjściowa - ale za tę cenę trudno wymagać lepszej. W skali od 0 do 10 lunetkę oceniam na 6. Gdy pokazuję ją osobom, które nie zetknęły się z podobnym sprzętem są zachwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec nabylem owa lunetke ale wodoszczelna:)

 

Na stronie Delty sa troche niekompletne informacje .

 

Lornetka wystepuje w 3 wersjach: 16-32X50(A),20x50-B i 20-50x50WA -moja. :Salut:

W kazdej wystepuje inne pole widzenia- przynajmniej tak jest opisane :)

Wodoszczelna ma 2 zalety: obiektyw jest odkrecany i posiada lepsze warstwy na obiektywie.

Obie wersje niestety posiadaja okulary -bez warstw :( co powoduje powstawanie "duszkow"

podczas ogladnia noca jasnych obiektow.Maly "Ler"- to rowniez jest mankamentem ,brak muszli ocznej,przy zmianie powiekszenia musimy za kazdym razem zmieniac ogniskowa obrazu.

 

Zoom -chodzi dosc ciezko zarowno w "wodoszczelnej" jak i normalnej,calosc jest fajnie zmontowana ,dosc lekka,poreczna.

W tej cenie nie znajdziemy takiego plynnego powiekszenia z obiektywem 50 mm ,calosc miescimy w kieszeni plaszcza.

Przy 50 x wymagany jest juz maly statyw,obrazy dawane przez achromat 50 mm jest b.zblizony do rosyjskich achromatow za ktorymi w dobie chinszczyny mozna zatesknic.

 

Moje obawy:

Zoom- nie wiem ile wytrzyma i czy ciezko chodzace okulary sa wynikiem duzej ilosci taniego smaru -ktory uszczelnia luzy na gwintach :Boink:

Zalety:

Male ,kompaktowe,idealne do samochodu ,dla tych co lubia odgladac zwierzeta i takie tam sasiadki.

 

Obiektyw przy 50x jest juz dosc ciemny ,a wiec preferowane jego zastosowanie to -sloneczny dzien,noca wspaniale wygladaja ksiezyce Jowisza, mysle ze kratery Ksiezyca beda dosc dobrze rozpoznawalne,sloneczko przy zastosowaniu dobrego filtra tez da sie do oka przylozyc.

O aberacji-nie wypowiadam sie ale to zwykly tani achromat wiec cudow nie bede oczekiwac.

Brakuje mi "lantanowego"szkla i warstw na okularach, zmienilbym zoom na korzysc pola tak powiedzmy od: od 10-40x.

to tyle

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.