Skocz do zawartości

Kolekcja


Meteoriticon

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam obejrzenie Kolekcji moich meteorytów - wiem z doświadczenia , że w rozpoznawaniu meteorytów ogromne znaczenie ma obcowanie z meteorytami na żywo , ale również oglądanie zdjęć wszelkich typów meteorytów !

Polecam :

http://www.encyclopedia-of-meteorites.com/collection.aspx?id=223

Zdaję sobie sprawę , że większość Forumowiczów bardziej interesuje moment wejścia danego obiektu w atmosferę , ale czasem zdarza się , że takie spektakularne zjawisko owocuje spadkiem meteorytu - co jest tak na prawdę ukoronowaniem całego procesu :-)

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta potężna lista jest Twoją własnością to jestem pod wrażeniem :Salut:

 

Gdzie zaopatrujesz się w kolejne pozycje? Masz sprawdzone źródło (allegro, ebay)? Chciałbym mieć choć jeden, swój własny, prawdziwy meteoryt i nie chcę paść ofiarą własnej nieznajomości tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta potężna lista jest Twoją własnością to jestem pod wrażeniem :Salut:

 

Gdzie zaopatrujesz się w kolejne pozycje? Masz sprawdzone źródło (allegro, ebay)? Chciałbym mieć choć jeden, swój własny, prawdziwy meteoryt i nie chcę paść ofiarą własnej nieznajomości tematu.

 

Oczywiście , że ta lista jest moją własnością - dodam , że jeszcze nie wszystkie okazy przeze mnie posiadane są na niej , ale to inna historia ;-)

Źródła pozyskiwania , są rozmaite - od Allegro , przez ebay , wymianę kolekcjonerską , rozmaite Giełdy , po poszukiwania - to tu to tam !

Jeżeli chcesz mieć swój meteoryt , to można śmiało kupić jakiś okazik na Allegro - najlepiej taki z metryczką - a co do wyboru , to już indywidualna sprawa .

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja. Gratuluję! Można wiedzieć jak długo ją tworzyłeś?

Około 6 lat - dokładnie nie pamiętam , bo wtedy Kolekcja rosła bardzo wolno i na żywioł !

Pierwszym okazem był malutki okaz Nantana ( chyba ) , który wraz z kilkoma innymi meteorytami został później wymieniony na wykrywacz met.

Kolekcję można szybko założyć , ale okazy zbiera się latami - inaczej trzeba mieć dużą kasę , bo zbieranie meteorytów nie jest najtańszym hobby B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.