Skocz do zawartości

[S] Montaż paralaktyczny Meade LXD55 go-to


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam montaż paralaktyczny firmy Meade z serii LXD-55 wraz z kabelkim #505 do łączności z komputerem.

Montaż jest w stanie dobrym, ma otarcia i ryski wynikajace z normalnego użytkowania. W zestawie jest podświetlana lunetka biegunowa i jedna przeciwwaga 5kg (są dostępne jeszcze dwie kolejne przeciwwagi za dopłatą 30zł każda). Montaż wyposażony jest w system go-to z pilotem Meade #497. Go-to jest dość celne mając na uwadze moje zdolności do ustawiania paralaktyka na Polarną - jestem dobsoniarzem i na paralaktyki reaguję alergicznie. W zestawie jest kabelek #505 do połączenia pilota z komputerem. Kabelek służy do upgrade'u firmware'u pilota i do kontrolowania montażu z komputera.

 

Ostatnio ze znajomym pokasowaliśmy luzy, został niewielki w przekładni silnika w jedej z osi. Do wizuala nie ma to specjalnego znaczenia (subiektywna opinia posiadacza sprawdzona dzień po kasowaniu) a wg mnie do astrofoto nie wiem czy jest sens to używać. Montaż jest z zestawu z SN-10 więc radzi sobie ze sporym sprzętem bez problemu.

Jedynym jego minusem są głośne silniki

 

Cena: 1300zł

 

lxd55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa cena montażu to tylko 1150zł.

 

Przypominam, że jest to montaż z fabrycznym GO-TO

 

Powoli kończę budowę Cassegraina 240mm z luster, których nikt nie chciał kupić. Jak to ktoś powiedzieł "nie chcem ale muszem" no i zabrałem się za złożenie tego w całość. Będzie możliwość nabycia kompletu z fajnym Cassegrainem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany, tylko mam pytanie jakiego najcięższego telepa można na to dać, i do foto na początek nadaje się, czy te luzy można skasować?

 

To ja też zrobię małego "oftopa" -> można tym focić. Oczywiście wypasu nie ma, ale nie ma też tragedii. Sam mam ten montaż więc wiem co mówię ;)

Zerknij tu: http://astro-forum.o...showtopic=29203

A odnośnie wagi to osobiście uważam, że SCT 8'' z akcesoriami 2'' to max dla tego sprzętu (łącznie około 10kg). Oczywiście można próbować więcej ale to już będzie lekki hardcore.

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.