Skocz do zawartości

Panele elektroluminescencyjne


Patryk Kizny

Rekomendowane odpowiedzi

kupiliśmy swego czasu razem z philipsem te paneliki, zaraz spróbuje zrobić jakieś zdjęcia jak to wygląda, ale nie liczcie, że to będzie sztywna ramka do powieszenia na ścianie, to dość delikatny "płatek", który wypadałoby jakoś oprawić, aa i jeszcze jedno, wymiary podawane są trochę na "wyrost", zresztą identycznie jak rozmiary monitorów czy telewizorów, kupuje się 15" czy 42" i nijak przekątna ekranu tyle nie wynosi, chyba że z obudową ;)

miejcie to na względzie dobierając rozmiar do apertury swojego teleskopu

 

IMG_3292res.jpg IMG_3293res.jpg

to wersja z inwenterem na 12V, format A6, producent podaje rozmiar 105x148mm, lecz powierzchnia świecąca to 102x145mm,

wykonanie takie sobie, generalnie dość delikatne, ale trzeba przyznać, że świeci bardzo równomiernie i ładnym białym światłem

 

a tu strona producenta i więcej danych nt. tych flatownic: http://www.gerdneumann.net/v2/english/eng_flatfield_foil.html

 

a tak to wygląda podczas pracy:

IMG_3295res.jpg IMG_3296res.jpg

wygląda, że świeci na niebiesko, w rzeczywistości jest jednak bardziej białe,

a ja mam modowany aparat i nie udało mi się tu prawidłowo ustawić balansu bieli

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę na moje PW od wszystkich zainteresowanych:

- email

- pełne imie i nazwisko

- numer telefonu

 

Zbiore do kupy kto co chce zamawiać, ile to bedzie kosztowało itd. Zastrzegam jednak, ze nie podejmuje sie organizacji zciagania - po prostu nie mam na to aż tyle czasu. Kto chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i jak tam stoi sprawa z tym zamówieniem?

 

No właśnie ? Tabelka z zamówieniami zrobiłem, wszystko niby wiadomo, teraz ktoś musi się tym zająć... jak pisałem, ja się nie podejmuje. Kto chętny ?

Szacuje, że do zaoszczędzenia jest około 50-60zł na łebka przy wspólnym zamawianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są... nawet tego jest więcej jak poszukasz. Jest tylko takie "ale", ze te ze sklepu Galileo mają ponoć dobraną charakterystykę światła jeśli chodzi o widmo i natężenie światła.... inne świecą po prostu za mocno i taki problem ktoś z tymi panelami już miał... potem zostaje ci nakładanie na taki za jasny panel jakiś kalek, plastików czy kartek papieru co by je trochę przygasić.... I faktycznie te panele od Galileo nie świecą za mocno.

 

Ci od Flip-Flata wbudowali wręcz sterownik natężenia światła sterowalny przez usb co mam nadzieje dowodzi jakoś istnieniu problemu.

Byc moze te panele z linku jaki podałeś są dobre... tylko kto to sprawdzi ? A te z Galileo są już sprawdzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.