Skocz do zawartości

Sprzęt do 50tys. zł


kedlaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

PTL z literaturą się oczywiście zapoznałem ale wiele z tych rozwiązań jest kiepska maechanicznie, materiałowo lub technicznie i nie zamierzam powielać złych wzorców, dlatego na ich podstawie wypracowałem swój model Big Scoupa co przy średnicy 50cm nie waży nawet w sumie 70 kg i co najważniejsze sprawdza się w obserwacjach i mieści w samochodzie osobowym typu Combi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTL - twój przepis "jak doprowadzić do rozwodu" zanotowałem w pamiętniku samotnego obserwatora... Jak kiedyś nie będę miał innego powodu to skorzystam... :wink:

Jednak za 50 tys. poszukałbym najpierw super miejsca obserwacyjnego, potem Chatka Puchatka, potem montaż, rura, potem reszta pierdów... i wyjdzie z 200 tysiaków... :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDev, młody jeszcze jesteś i musisz się wiele o teleskopach nauczyć, my to rozważamy zakupy sprzetu do astrofoto a nie vizuala a jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy nimi to lepiej słuchaj i ucz się co starsi piszą zamiast paplać byle co :?

 

A jak tak to mały ritchey-chrietien (dobrze napisałem?? ja się nigdy nie nauczę......) okolo 10'', a jakby nie było takiego małego to jakieś APO 120mm + bardzo solidny mount + CCD. Jak nie starczy na CCD to pozostanie Zenit....... :lol::lol::lol::lol::lol: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taką kasę kupiłbym teleskop w systemie RC lub mozliwie najkrótsze apo rzędu 200mm. To marzenia oczywiście i tak najpierw musiałbym zmienić żonce auto, dokończyć remont chałupy, kupić nowe firanki, itp. Chłopaki cieszcie się swoimi MTO i nie żeńcie się zbyt młodo :lol::lol::lol:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie nie masz racji ponieważ słuyszałem nawet o podrywie na teleskop. Z reguły (są wyjątki) panie "odbierają" teleskopy z należną czcią i respektem na jakie nasze telpy zasługują w pełni!

 

Oznacza to, że wypowiedź w rodzaju: ..."do jasnej cholery można się zabić o to ustrojstwo w nocy-chyba się mi przyśniła :pain10:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często mam wrażenie że "baba" i teleskop to dwa przeciwieństwa. Wielokrotnie pamiętam jak na pokazach nieba część pań wlepia gały :shock: w oś przeciwwagi i narzeka, ze nic nie widzi.... :lol::lol:

A jak się jej powie, żeby ostawiła ostrość, to kręci mikroruchem deklinacji...

Ech, te kobitki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.