Skocz do zawartości

Amatorska astrofotografia


klapaucius

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się trochę, czy zdjęcia, które zrobiłem można zaliczyć do astrofotografii... Stwierdziłem jednak że tak, gdyż przedstawiają zdjęcia nieba a to chyba najważniejsze :) Są to moje pierwsze fotki astrofoto więc nie ma tam nic nadzyczajnego. Zdjęcia wykonywane aparacikiem Canon PowerShot SD750. Na zdjęciach z gwiazdozbiorami gwiazdy połączyłem liniami, żeby były lepiej widoczne. Zdjęcia były robione przez ostanie dni oraz 2-3 fotki jakoś w pazdzierniku. No to lecimy:

 

 

Gwiazdozbiór Andromedy

andromedacl.th.jpg

 

 

Gwiazdozbiór Bliźniąt

blinita.th.jpg

blinita2.th.jpg

 

Łabędź

abdsx.th.jpg

 

Orion

oriony.th.jpg

orion2d.th.jpg

orion3.th.jpg

orion4.th.jpg

 

Pegaz

pegaz.th.jpg

 

Perseusz

perseusz.th.jpg

 

Kasjopeja

kasjopeja.th.jpg

kasjopeja2.th.jpg

 

Lutnia:

lutnia.th.jpg

lutnia2.th.jpg

 

A teraz galaktyki i mgławice :)

 

M31

m31original.th.jpg

 

M42

m42u.th.jpg

m422.th.jpg

 

 

I planetki:

 

Jowisz

jowisz.th.jpg

jowisz2.th.jpg

 

Venus

venus3.th.jpg

venus2b.th.jpg

venusu.th.jpg

 

 

No i to by było na tyle... Wiem że zdjęcia są trochę "przyszumione" i wogóle mają dużo do życzenia no ale proszę o wyrozumiałość :)

Pozdrawiam, Michał!

Edytowane przez klapaucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko po co załączyłeś te zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości???????????? :blink:

Na moim łączu 2Mb musiałem użyć klawisza Esc, bo nie dało się czekać na załadowanie się wszystkiego!

Prosze podmień fotki na mniejsze, bo teraz to wiele osób nawet Twojego wątku nie otworzy. Nie z tak dużymi (pojemnościowo) zdjęciami.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne szerokie pola.

Zastrzeżenie mam tylko do zdjęcia gwiazdozbioru Trójkąta... To jest zdjęcie gwiazdozbioru, ale Woźnicy ;)

Co do samych zdjęć, to proponuje Ci zainstalować sobie np darmowego Gimpa i pobawić się np w zmniejszanie zdjęć (w połowe mniejszej rozdzielczości prezentują się dużo lepiej i mniej widać szum), oraz odszumianie, czy wyciąganie koloru (saturacja).

Zobaczysz że z czasem będzie Ci łatwiej, ważne żeby robić zdjęcia, bo ma się wtedy na czym popracować ;)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne szerokie pola.

Zastrzeżenie mam tylko do zdjęcia gwiazdozbioru Trójkąta... To jest zdjęcie gwiazdozbioru, ale Woźnicy ;)

Co do samych zdjęć, to proponuje Ci zainstalować sobie np darmowego Gimpa i pobawić się np w zmniejszanie zdjęć (w połowe mniejszej rozdzielczości prezentują się dużo lepiej i mniej widać szum), oraz odszumianie, czy wyciąganie koloru (saturacja).

Zobaczysz że z czasem będzie Ci łatwiej, ważne żeby robić zdjęcia, bo ma się wtedy na czym popracować ;)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnie tego "trójkąta" - faktycznie to woźnica. Sory za pomyłke.

Pozatym dzieki za Twoje rady odnosnie ulepszania zdjec. Gimpa mam, wiec teraz tylko poszukam jakichś tutoriali i spróbuję odszumić oraz wyciągnąć kolory, tak jak napisałes. Mam zamiar niebawem zainwestować w jakiś teleskopik, więc będę posiadał już może jakiekolwiek podstawowe doświadczenie odnośnie obróbki zdjęć :) Jeszcze raz dzieki! Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimi czasami i iso robiłeś? może warto by włączyć funkcję odszumiania, jeśli taką masz w aparacie (po każdym zdjęciu aparat automatycznie odejmuje ciemną klatkę).

 

poza tym dobry pomysł na poznanie nieba robienie takich zdjęć. sam tak zaczynałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimi czasami i iso robiłeś? może warto by włączyć funkcję odszumiania, jeśli taką masz w aparacie (po każdym zdjęciu aparat automatycznie odejmuje ciemną klatkę).

 

poza tym dobry pomysł na poznanie nieba robienie takich zdjęć. sam tak zaczynałem :)

Wszystkie fotki robione chyba iso 1600. Odnosnie automatycznego odszumainia to poszukam tego w aparacie.

 

@edit

 

Bawiłem sie teraz w gimpie i jakos w ciemno klikalem w rozne funkcje i wyczarowalem z oriona cos takiego:

orionek.th.jpg

Fajny ten gimp, musze sie z nim lepiej zapaoznać :)

Edytowane przez klapaucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.