Skocz do zawartości

optisan 114/900


mardudus

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a ja tak czytam i widzę, że to po prostu norma - brzydkie wypowiedzi bez znajomości tematu. I właśnie miałem sprzedać mojego Optisana, ale przypominam sobie piękne widoczki gromad, a i planet też nie najgorsze, jeżeli porównać z wieloma zdjęciami na forum.

Jedno co jest na pewno kiepskie w moim wydaniu teleskopu, to okulary, w których odstęp oka wynosi blisko 0mm :wink: . Dlatego pytam panów M i J, czy można u Was dostać jakieś przyzwoite 10-15 mm o szerokim polu widzenia, ale niestety 1 calowe.

Marku, czy wiadomość na priva dotarła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wracajmy już do tematu porównującego Optisan, Soligora i coś tam jeszcze, bo już to omawialiśmy

 

Są prawie identyczne, a te małe różnice są zauważalne, no ale trudno aby wyglądały zupełnie identycznie. Pod względem jakości optyki, okularów jest wręcz w 100% Nie tylko już ja zauważyłem że wszystkie produkty to jedno i to samo. Kwestia tylko kto i ile chce na tym zarobić i pod jaką nazwą.

Każdy może obecnie sobie zamówić na dalekim wschodzie dowolny teleskop o parametrach jak wszystkie sprzedawane i wstawić sobie jego dowolną nazwę. Januszu wiesz przecież że w 99% to ten sam produkt.

 

Rozumiem Twoje zdenerwowanie. Musisz przecież jakoś wytłumaczyć dlaczego MT-750 (odpowiednik Optisana 750/150 III) kosztuje o ponad 40% więcej od Optisan'a

 

Cena Soligor'a MT-750 wynosi u Ciebie: 1.850,00 zł. u mnie analogiczny model 1.299,00 zł. Nie powiesz mi chyba, że 550 zł., to wynik "małych" różnic w jakości.

 

Pozdrawiam i Życzę Szczęścilwego Nowego 2004 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Nie wracajmy już do tematu porównującego Optisan, Soligora i coś tam jeszcze, bo już to omawialiśmy

 

Są prawie identyczne, a te małe różnice są zauważalne, no ale trudno aby wyglądały zupełnie identycznie. Pod względem jakości optyki, okularów jest wręcz w 100% Nie tylko już ja zauważyłem że wszystkie produkty to jedno i to samo. Kwestia tylko kto i ile chce na tym zarobić i pod jaką nazwą.  

Każdy może obecnie sobie zamówić na dalekim wschodzie dowolny teleskop o parametrach jak wszystkie sprzedawane i wstawić sobie jego dowolną nazwę. Januszu wiesz przecież że w 99% to ten sam produkt.

 

Rozumiem Twoje zdenerwowanie. Musisz przecież jakoś wytłumaczyć dlaczego MT-750 (odpowiednik Optisana 750/150 III) kosztuje o ponad 40% więcej od Optisan'a

 

Cena Soligor'a MT-750 wynosi u Ciebie: 1.850,00 zł. u mnie analogiczny model 1.299,00 zł. Nie powiesz mi chyba, że 550 zł., to wynik "małych" różnic w jakości.

 

Pozdrawiam i Życzę Szczęścilwego Nowego 2004 roku

 

Widzisz Marku jesteś nadal bardzo niekonsekwentny bo prosisz o nie wracanie do porównań Optisana z Soligorem a sam wywołałeś ten temat pisząc wcześniejsze bzdety więc dalej odpowiem Ci po kolei na czym polegają pomiędzy nimi te twoim zdaniem "subtelne" różnice które znacząco stanowią o wartości obserwacyjnej tych teleskopów.

 

1) Montaż Soligora w porównaniu z montażem Optisana w poszczególnych modelach to jak porównanie zawodników w boksie w wadze piórkowej i ciężkiej a właśnie montaż stanowi o wysokich walorach obserweacyjnych, sztywności i komforcie obsługi całego teleskopu 8)

 

2) Model MT-800 ma bardzo dobry 2" wyciąg z redukcją na 1,25" z klamping ringiem i gwintem filtrowym 2"oraz solidny i dobry 50mm szukacz w przeciwieństwie do modelu 30mm montowanego w Optisanie.

 

3) W przypadku modeli 114 i 152mm te "subtelne" różnice stanowią o różnicy ceny i wartości nabywczej tych teleskopów w stosunku do Optisana a w przypadku modelu Optisana 200mm to myślę że to Ty powinieneś się wytłumaczyć z jego wygurowanej na rynku astronomicznym w stosunku do jakości i wyposażenia ceny :wink:

 

Jeśli chcesz naprawdę zakończyć ten temat to go lepiej na nowo nie zaczynaj bo zawsze będę gotowy wyłożyć kawę na ławę co do twojego dziwnego punktu widzenia na tą sprawę a rozsadzą nas klienci składając nam po prostu zamówienia na teleskopy, to dla nich robimy liftingi i dbamy o prawidłowe zjustowanie aby teleskopy przyniosły im pełną satysfakcję podczas prowadzenia wielu astronomicznych sesji obserwacyjnych.

 

Pozostaję z życzeniami Dosiego Roku 2004 i choć w 10% tak udanej sprzdaży świątecznej jak w naszej firmie przykładowo 72 teleskopów Soligor w samym tylko listopadzie i grudniu 2003 :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja daleko nas nie zaprowadzi, a nie chcę aby to trafiło do kwarantany.

 

Tylko jedna uwaga

 

"2) Model MT-800 ma bardzo dobry 2" wyciąg z redukcją na 1,25" z klamping ringiem i gwintem filtrowym 2"oraz solidny i dobry 50mm szukacz w przeciwieństwie do modelu 30mm montowanego w Optisanie."

 

Optisan 800/203 ma to samo czyli wyciąg 2" i redukcja ......, z oczywiście szukaczem 30mm, co jest tutaj małą wadą.

 

Pozdrawiam w Nowum Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No to odpuszczamy Marku bo zostało powiedziane co potrzeba i można temat zamknąć skoro nie chcesz się tłumaczyć z ceny Optisana 200/800mm, rozumiem 8) niewygodny temat to odpuszczamy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
A dlaczego ja się mam tłumaczyć z ceny 800203 skoro Ty sam nie wyjaśniłeś wysokiej ceny MT-750 ?

 

Janusz nie bądź złośliwy, skończ ten temat  :lol:

 

I masz czelność jeszcze twierdzic że jestem złosliwy, a przypomnij sobie może kto go zaczął jeśli łaska Kolego :?: :?: :?:

 

Jakże się mylisz Marku :?: wyjaśniłem Ci wszystko w czytelnych trzech punktach w poprzednim moim dłuższym poście, zapewne nie doczytałeś tylko lub nie chciałeś przeczytać ale to już tylko twój problem, zadałeś mi publicznie pytanie skąd się bierze cena Soligorów i odpowiedziałem Ci na nie punkt po punkcie więc bądź łaskaw zrobić to samo jeśli nasze stosunki mają być równe i partnerskie :?:

Pamietaj Mareczku drogi że kto mieczem wojuje ten od miecza ginie :wink:

Głownia mojego miecza nawet dobyta nie była i spoczywa w pochwie a zanim dobędziesz swojej klingi zastanów się najpierw czy aby napewno warto nią tak wymachiwać :wink:

Niniejszym odpuszczam i traktuję sprawę jako niebyłą skoro adwersarz mój publicznie o pokój wnosi :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zadałeś mi publicznie pytanie skąd się bierze cena Soligorów i odpowiedziałem Ci na nie punkt po punkcie ....

 

....te "subtelne" różnice stanowią o różnicy ceny i wartości nabywczej tych teleskopów w stosunku do Optisana .....

 

Nie odpowiedziłeś mi skąd się bierze wysoka cena MT-750 ! Sprytnie odpowiedziałeś, nie odpowiadając na pytanie.

 

Jeżeli cenę wyższą o 40% tłumaczysz "subtelnymi" różnicami i wartością nabywczą, to nie mam więcej pytań. :lol: [/b]

 

============

 

Mardudus już ma dość. Rozmawiałem z nim telefoniczne w sprawie Optisana 900/114, więc temat główny zakończony. Poboczny temat z Januszem mogę kontynuować.

Nie mam nic do stracenia, a może Janusz coś obniży cenę na MT-750. Wszyscy będą zadowoleni. :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko bez podpuszczania się wzajemnie :)

 

Wydaje mi się, ze mimo wszystko Soligor to chyba bardziej renomowana marka (z tych tańszych) i chociażby ta renoma stanowi o cenie i wartości użytkowej teleskopu. Czasami lepiej dopłacić parę groszy (nawet i te 40%) i być zadowolonym ze świadomego zakupu.

 

Może to nie jest najlepsze porównanie ale na przykład Mercedes w tej samej klasie (A, C, D) jest dużo droższy od np. Fiata czy Skody.

 

Czasami liczy się przede wszystkim niska cena (bo chciałoby się mieć teleskop a ma sie ograniczony budżet) i Optisan taką zapewnia i też ma swój udział w rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marku, ceny Soligora zależne są od cen u dystrybutora na Europę czyli http://www.soligor.de a te mamy już nieźle wynegocjowane, nasza marża jest na poziomie skromnych kilkunastu procent i więcej już tu nie wyczarujemy, tymbardziej że za tą cenę sprzedają się znakomicie i teleskopy znikają w ciągu tygodnia od dostawy a to świadczy o właściwym i bardzo korzystnym ich stosunku Cena-Jakość i tak też są oceniane przez naszych licznych klientów :lol::lol::lol:

Zresztą i tak większość aksesoriów i teleskopów sprzedaję poniżej cen detalicznych sugerowych przez niemieckiego dystrybutora bo żyjemy w polskich realiach i na razie nie zarabiamy w Euro :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Optisana 114/900 i widziałem tyle że mogłbym 2 dni opowiadać, należy pamiętać że efekty zależa także od operatora.

Mardudusie wyluzuj, zapomnij o tej całej awanturze, Boże jak ja się ciesze że kiedy kupiłem swój teleskop nie miałem internetu i nie zostałem obarczony takimi bzdurami. Mogłem się spokojnie zająć poznawaniem nieba i zdobywaniem umiejetności obserwacjyjnych nie zniechęcany tekstami typu "wywal ten szmelc, nic przez niego nie zobaczysz.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Optisana 114/900 i widziałem tyle że mogłbym 2 dni opowiadać, należy pamiętać że efekty zależa także od operatora.

POZDRAWIAM

 

Tylko że z tego co kiedyś pisałeś to wymieniłeś w nim chyba niemal wszystko poza lustrem głównym, więc raczej nie jesteś w tym obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także posiadam takiego Optisana, tyle że z jednocalowym kiepskim wyciągiem i właśnie po dłuższej przerwie, wczoraj obejrzałem Wenus i Księżyca - widoczek piękny. Gdyby nie to małe pole widzenia i jeszcze kilka wad :wink: ... Jednak na początek albo jak kogoś nie stać na drogi sprzęt, to nie jest to takie złe rozwiązanie. Na początku miałem gorszą opinię, ale z czasem (w tym po lekturze niektórych postów) można Optisana polubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiezyca jeszcze nie widzialem . bo albo go nie bylo a teraz jest pelno chmur. ale saturn bylo widac. nawet dobrze . w instrukcji pisze ze mozna zobaczec jeszcze 3 ksiezyce saturna ale ja nie dostrzeglem. Jakie okulary najl;epiej kupic, jakiej marki.

Astro pozdrowka.

ps. Dobrze ze są ludzie na tym forum co nie zniechecają do obserwacji bo po pierwszych opiniach mialem dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.